5 tasuta kaugjuurdepääsu tööriista arvuti või Maciga ühendamiseks

Mõnikord peate kodus töötades võib-olla pääsema kontoris või mõnes teises kohas asuvale arvutile. Kaugjuurdepääsu tööriistad võimaldavad teil kasutada arvutit, mis asub mujal, justkui istuksite selle ees.

Enamiku kaugtöölaua lahenduste seadistamiseks kulub vaid mõni minut. Lisaks, kuni kaugarvuti on võrgus, peaks ühendus toimima lõputult.

Kaugjuurdepääsu seadistamine

Kaugjuurdepääs eeldab, et installite masinasse "agendi", mida soovite juhtida. Peate seda natuke tegema isiklikult, nii et peate selle seadistama enne, kui lahkute kontorist või kus asub masin, millega soovite kaugühenduse luua.

Kui soovite tarkvara installida, et saaksite kaugarvuti juurde pääseda oma tööarvutile, küsige kõigepealt ülemuselt või ülemuselt. Teie tööandjal võivad olla eeskirjad, mis keelavad teil kaugjuurdepääsu tarkvara ise installida. Kuid IT-osakond võib teile pakkuda hoopis turvalist tarkvara.

Pärast agendi installimist saate kaugmasinaga ühenduse loomiseks kasutada kaugjuurdepääsuklienti. Need on tavaliselt väikesed, kerged rakendused. Sõltuvalt valitud teenusest võite ühenduse loomiseks kasutada töölauarakendust, veebibrauserit või mobiilirakendust.

Erinevalt tehnilise toe lahendustest, mis tuginevad hostile, kes kutsub tugipersonali isiklikult või annab juurdepääsu sellele, on kaugjuurdepääsu tööriistad loodud järelevalveta.

Seetõttu on oluline kaitsta oma kaugjuurdepääsu mandaate ja mitte kunagi neid kellegagi teisega jagada. Kui kellelgi teisel on juurdepääs teie masinale, saab ta seda ilma teie teadmata hõlpsasti kasutada. Tehnilise toena esinevad petturid on suunatud kaugjuurdepääsu tööriistadele; aga seni, kuni te võtate piisavaid ettevaatusabinõusid, pole muret vähe.

Kõik allpool loetletud teenused on tasuta, kuid mõnel on nende kasutamise sageduse piirangud. Kui lähikuudel tuginete kaugjuurdepääsutööriistadele, võib tasuda lisatasu eest tasumine. Nendest tasuta tööriistadest peaks aga kergeks kasutamiseks piisama.

Chrome Remote Desktop

Üks lihtsamaid viise kaugarvutile juurde pääsemiseks on Google'i Chrome Remote Desktop. Selle toimimiseks peate mõlemas arvutis kasutama Chrome'i brauserit ja olema sisse logitud Google'i kontole. Samuti peate kaugjuurdepääsu laienduse seadistama kõigis arvutites, millele soovite juurde pääseda.

Laadige arvutisse, kuhu soovite juurde pääseda, Chrome ja logige sisse oma Google'i kontole. Minge aadressile remotedesktop.google.com/access, klõpsake nuppu „Kaugjuurdepääs” ja järgige laiendi brauserisse lisamiseks juhiseid. Valige lihtsalt nimi ja kuuekohaline PIN-kood ning kõik on korras.

Seejärel saate sellele arvutile kaugjuurdepääsu kaudu mis tahes Chrome'i brauserist, tingimusel et olete sisse logitud samale Google'i kontole. Kaugarvutile juurdepääsu saamiseks minge aadressile remotesesktop.google.com/access ja klõpsake siis kõnealusel masinal.

Saate Chrome'i kasutada järelevalveta juurdepääsuks ja see toetab ka mitut monitori. Kahjuks pole sellised funktsioonid nagu failiedastus, kaugprintimine ja vestlus (kui kasutate seda kaugtoe jaoks). Failide edastamiseks võite siiski kasutada pilvesalvestusteenust, näiteks Google Drive.

TeamViewer

TeamViewer on esmaklassiline kaugjuurdepääsu tööriist, millel on helde tasuta valik. Kui paljud kaugjuurdepääsuteenused küsivad järelevalveta juurdepääsu eest, siis TeamViewer seda ei tee. Samuti on seda eriti lihtne kasutada ja see vajab vähe seadistamist.

Alustamiseks laadige TeamVieweri rakendus alla arvutisse, millele soovite juurde pääseda. Kasutamise hõlbustamiseks on kõige parem seadistada TeamVieweri konto ja sisse logida. Klõpsake kliendi peaaknas nuppu „Seadista järelevalveta juurdepääs” ja järgige selle lõpuleviimiseks juhiseid. Võib juhtuda, et märkige ruut „Käivita TeamViewer süsteemiga” igaks juhuks, kui teie arvuti taaskäivitub.

Kaugarvutile juurdepääsemiseks laadige oma arvutisse alla rakendus TeamViewer ja logige sisse. Vahekaardi „Arvutid ja kontaktid” all peaksite nägema loendit arvutitest, millega saate ühendust luua; topeltklõpsake soovitud üksust ja oodake ühenduse loomist.

Tasuta versiooni kasutamisel näitab TeamViewer teile mõnikord reklaame. Kuigi paljud funktsioonid piirduvad ainult tasuliste klientidega, pääsete juurde sellistele funktsioonidele nagu failide jagamine, kopeerimine ja kleepimine ning kaugprintimine.

Mõned inimesed on märkinud, et TeamViewer piirab juurdepääsu, kui nad seda palju kasutavad, kuna teenus on mõeldud tasuta ainult isiklikuks kasutamiseks.

DWService

DWService on täiesti tasuta avatud lähtekoodiga kaugjuurdepääsutööriist, mis võimaldab veebibrauseri kaudu pääseda kaugarvutile. Teenus nõuab, et installiksite kaugmasinasse väikese agendi. Versioonid on saadaval enamiku suuremate operatsioonisüsteemide jaoks.

Pärast agendi installimist saate veebiliidesesse sisse logida ja selle masinaga kaugühenduse luua. Ühendamiseks pole alla laaditud klienti, mis tähendab, et pole ka ühtegi spetsiaalset mobiilirakendust. Teenusele peate pääsema brauseri kaudu, mis võib muuta selle vähem atraktiivseks, kui peate seda palju kasutama.

DWService sisaldab mõningaid toredaid lisasid, mida avatud lähtekoodiga lahenduselt ei pruugi oodata. Nende hulka kuulub lihtne failiedastusliides ja kaugmasinate käsurea juurdepääs.

Kuigi sellel suvandil puudub Chrome'i või TeamVieweri viimistlus ja kasutajasõbralikkus, on see kindel lahendus kõigile, kes ei pahanda brauseriga piirdumist.

AnyDesk

AnyDesk on eraldiseisev kaugjuurdepääsu lahendus, mis on suurepärane alternatiiv TeamViewerile. See töötab praktiliselt samamoodi: registreerute konto saamiseks, laadite AnyDeski rakenduse alla masinasse, millele soovite kaugjuurdepääsu, logite sisse ja lubate rakenduse eelistustes järelevalveta juurdepääsu ja määrate parooli.

Seejärel saate oma arvutile kaugjuurdepääsu jaoks kasutada sama rakendust teises arvutis. Peamine põhjus AnyDeski valimiseks TeamVieweri asemel on keskendumine aeglasematele ühendustele. Rakendus kasutab patenteeritud koodekit, mille lubamine AnyDesk lubab „tagada madala viivituse isegi kõrge eraldusvõimega ekraanil või ribalaiusel vaid 100 kB / s”.

Rakendus ise on pisike (umbes 3 MB), nii et see kulutab ressursse väga vähe. Teenus sisaldab failiedastust ja lõikelauale integreerimist ning iOS-i ja Androidi mobiilirakendusi.

TiigerVNC

Virtuaalvõrgu arvutamine (VNC) on teine ​​meetod, mida saate kasutada kaugarvutile juurdepääsemiseks, kuid see pole kindlasti kõige kasutajasõbralikum variant. Erinevalt TeamViewerist või Chrome'ist vajab VNC seadistamist üsna palju. Peate konfigureerima pordid, seadistama staatilise IP või kasutama dünaamilist DNS-i ja tegelema krüptimise mittekasutamise turbemõjudega.

VNC kasutamiseks peate esmalt installima VNC serveri. TigerVNC sisaldab nii serverit kui ka VNC-vaataja, välja arvatud Macid (macOS-is on sisseehitatud VNC-server). Kuna TigerVNC pole vaikimisi krüpteeritud, peate turvaliseks ühenduse loomiseks installima SSH-serveri, näiteks OpenSSH.

TigerVNC tähtsustab jõudlust funktsioonide ees. See ei paku failiedastust ega kaugprintimist, kuid latentsus on madal. VNC-lahendused on ka platvormi agnostilised, mis tähendab, et saate kasutada peaaegu kõiki VNC-vaataja ja serveri kombinatsioone mis tahes opsüsteemide kombinatsioonidega.

Kui olete energiatarbija ja te ei karda käsi määrida, võib TigerVNC teid premeerida kiire ja suure jõudlusega kaugjuurdepääsulahendusega. Kui otsite aga lahendust "unusta ja unusta", valige mõni muu kaugjuurdepääsu tööriist.

Seadistage kaugjuurdepääs kohe

Suurepärane idee on oma arvutis järelevalveta kaugjuurdepääsu seadistamine. Seejärel saate juurde pääseda dokumentidele, lahendada probleeme, kui olete kontorist eemal, ja teil on südamerahu, kui teate, et pääsete juurde kõigele, mida vajate.

Kui avastate end ootamatult kodus töötamast, saate kolleegidega ühenduse hoidmiseks kasutada ka erinevaid tasuta videokonverentsirakendusi.

SEOTUD:6 parimat tasuta videokonverentsi rakendust


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found