Internet Exploreri krahhide tõrkeotsing

Kui Internet Explorer jookseb kokku ja põleb, peitub teie probleem tõenäoliselt lollakas brauseri lisandmoodulis. Internet Exploreri krahhidel võib olla aga mitmeid muid põhjuseid, sealhulgas ühildamatus riistvara renderdamise ja võimaliku pahavaraga.

Oleme käsitlenud ka viise Google Chrome'i krahhi ja Firefoxi probleemide tõrkeotsinguks. Sammud on iga brauseri jaoks märkimisväärselt sarnased, ehkki nende täitmise viis on brauserites väga erinev.

Käivitage Internet Explorer ilma lisandmooduliteta

Kokkupõrkeid põhjustavad tavaliselt lollakad tööriistaribad või muud brauseri lisandmoodulid. Saate kontrollida, kas probleem on lisandmoodulitel, käivitades Internet Exploreri ilma lisandmooduliteta.

Selleks avage menüü Start ja käivitage otsetee Kõik programmid> Lisatarvikud> Süsteemitööriistad> Internet Explorer (ilma lisandmooduliteta).

Windows 8-s vajutage Windowsi klahvi, tippige iexplore.exe -extoff ja vajutage sisestusklahvi.

Internet Explorer avaneb ilma ühtegi lisandmoodulit laadimata. Proovige seda kasutada ilma lisandmooduliteta - kui kokkujooksmisi ei toimu, põhjustab krahhi lollakas lisandmoodul. Kui krahhid jätkuvad, on teil veel üks probleem.

Keela brauseri lisandmoodulid

Kui Internet Exploreri käitamine ilma brauseri lisandmooduliteta lahendas teie probleemi, võite selle põhjustaja tuvastamiseks ükshaaval keelata lisandmoodulid. Klõpsake akna Halda lisandmooduleid ja klõpsake käsku Menüü ning valige Lisandite haldamine.

Valige kategoorias Tööriistaribad ja laiendused lisandmoodul ja klõpsake selle keelamiseks nuppu Keela. Keelake lisandmoodulid ükshaaval - või keelake kõik ja lubage ükshaaval -, kuni tuvastate probleemi põhjustava lisandmooduli.

Kui teil pole lisasid vaja, jätke need julgelt puudega.

Lähtestage Internet Exploreri seaded

Saate Internet Exploreri brauseriseaded lähtestada vaikeväärtustele, mis aitab lahendada mitmesuguseid brauseriprobleeme. Esmalt avage hammasratta menüüst Interneti-suvandite aken.

Valige brauseri sätete lähtestamiseks vahekaart Täpsem ja klõpsake nuppu Lähtesta.

Enne kinnitamist saate täpselt näha, millised seaded lähtestatakse. Võite ka oma isiklikke seadeid kustutada, kuigi see ei peaks olema vajalik.

Kasutage tarkvara renderdamist

Sarnaselt teiste brauseritega kasutab ka Internet Explorer 9 ja uuemad versioonid veebilehtede renderdamise kiirendamiseks teie arvuti graafilist riistvara. See võib aeg-ajalt tekitada probleeme mõne graafikariistvara ja graafikadraiveritega.

Riistvara kiirenduse keelamise abil saate näha, kas see põhjustab probleemi. Esmalt avage Interneti-suvandite aken.

Klõpsake vahekaarti Täpsemalt ja lubage kiirendatud graafika all valik „Kasuta tarkvara renderdamist GPU renderdamise asemel”. Pärast selle sätte muutmist peate IE taaskäivitama.

Kui krahhid jätkuvad pärast tarkvara renderdamise aktiveerimist, peaksite selle võimaluse tõenäoliselt keelama. Eeldades, et see töötab korralikult - ja seda enamikus arvutites -, aitab GPU renderdamine asju kiirendada.

Otsige pahavara

Pahavara võib põhjustada paljude rakenduste, eriti veebibrauserite nagu Internet Explorer, krahhi. Kui teie brauser jookseb sageli kokku, skannige kindlasti oma arvutit viirusetõrjetarkvaraga, näiteks Microsoft Security Essentials. Samuti võite soovida saada teise arvamuse mõnelt teiselt viirusetõrjeprogrammilt, kui viirusetõrjetarkvara on juba installitud.

Installige värskendused

Installige Internet Exploreri ja Windowsi uusimad värskendused Windows Update'ist - see võib mõne krahhi parandada. Võimalik, et suudate ka krahhi lahendada, uuendades Interneti-turvarakendusi, näiteks tulemüüre ja viirusetõrjeprogramme. Kui probleemi põhjustas riistvarakiirendus, võite arvuti graafikadraivereid värskendades GPU renderdamise korralikult tööle panna.

Microsoft pakub ka Internet Exploreri tõrkeotsingut "Fix it", mida saate kasutada Internet Exploreri probleemide lahendamiseks.