Turvalise sisselogimise lubamine või keelamine Windows 10 jaoks

Windows on planeedi kõige sihipärasem operatsioonisüsteem. See tähendab, et peaksite oma veebikaitset ja võrguühendusteta turvalisuse tagamiseks oma arvuti kaitset tugevdama. See juhend näitab, kuidas Windows 10 jaoks turvalist sisselogimist lubada või keelata.

Turvaline sisselogimine on täiendav komponent Windows 10 sisselogimisekraanil. See ei takista kellelgi teie arvutisse juurdepääsu, kui neil on teie volikiri. Selle asemel eemaldab Windows 10 sisselogimisväljad, kuni sisestate võtmerea. Pärast seda sisestage oma parool või PIN-kood nagu tavaliselt.

Selle funktsiooni eesmärk on pahavara nurjamine. Pahatahtlik kood võib asuda taustal ja võltsida teie mandaatide hõivamiseks Windows 10 sisselogimisekraani. Kuna rakendustel ja programmidel puudub tavaliselt juurdepääs käsule Ctrl + At + Del, saate võltsitud sisselogimisekraanist mööda minna, kasutades turvalist sisselogimist, mis on aktiveeritud selle kolmeklahvilise käsu sisestamisega.

Lubage või keelake käsu Netplwiz kasutamine

Alustamiseks käivitage käsk Run, vajutades samaaegselt klahve “Windows” ja “R” (Windows + R). Ilmub väike hüpikaken. Sisestage tekstiväljale „netplwiz” (jutumärkideta) ja klõpsake jätkamiseks nuppu „OK” (või vajutage sisestusklahvi).

Teise võimalusena pääsete juurde kasutajakontode paneelile, tippides tegumiriba otsinguväljale „netplwiz” ja valides tulemuseks käsu Run.

Ekraanile ilmub paneel Kasutajakontod. Klõpsake vahekaarti „Täpsem” (kui see pole vaikimisi laaditud). Leidke jaotises „Turvaline sisselogimine” toodud valik „Nõua kasutajatelt klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete” valimist. Märkige see keelamise lubamiseks või tühjendamiseks.

Lõpetamiseks klõpsake nuppu "Rakenda" ja seejärel nuppu "OK".

Lubage või keelake kohaliku turvapoliitika kasutamine

Siin on veel üks meetod, mis on mõnevõrra aktiivsem kui kasutajakontode juhiste järgimine. Kasutage seda meetodit, kui soovite minna maalilisele teele, kuid vältige Windowsi registrit.

Käivitage käsk Run, vajutades samaaegselt klahve “Windows” ja “R” (Windows + R). Ilmub väike hüpikaken. Sisestage tekstiväljale tekst “secpol.msc” (jutumärkideta) ja klõpsake jätkamiseks nuppu “OK” (või vajutage sisestusklahvi).

Nagu varemgi, pääsete juurde ka kohaliku turvapoliitika paneelile, tippides tegumiriba otsinguväljale „secpol.msc” ja valides tulemuseks töölauarakenduse.

Laiendage kohaliku poliitika aknas vasakul asuvat valikut „Kohalikud poliitikad” ja valige all olev alamkaust „Turvavalikud”. Järgmisena kerige paremal allapoole ja topeltklõpsake kirjel „Interaktiivne sisselogimine: ei nõua CTRL + ALT + DEL”.

Ekraanile ilmub kirje Properties paneel, vaikimisi kuvatakse vahekaart „Local Security Setting”. Selle funktsiooni lubamiseks või keelamiseks klõpsake raadionuppu. Lõpuks klõpsake nuppu "Rakenda" ja seejärel nuppu "OK".

Registri kasutamise lubamine või keelamine

Kui soovite minna raskemat teed pidi, siis miks mitte registrit muuta? Pidage meeles, et tallake kergelt: kõik teie tehtud muudatused võivad põhjustada süsteemi ebastabiilsust. See valik on mõeldud kogenud isikutele, kellele meeldib süveneda Windowsi.

SEOTUD:Windowsi register on demüstifitseeritud: mida saate sellega teha

Käivitage käsk Run, vajutades samaaegselt klahve “Windows” ja “R” (Windows + R). Ilmub väike hüpikaken. Sisestage tekstiväljale “regedit” (jutumärkideta) ja klõpsake jätkamiseks nuppu “OK” (või vajutage sisestusklahvi).

Registriredaktorile pääseb juurde, tippides tegumiriba otsinguväljale „regedit” ja valides tulemuseks töölauarakenduse.

Laiendage registriredaktoris järgmisi kaustu selles järjekorras:

HKEY_LOCAL_MACHINE> TARKVARA> Microsoft> Windows NT> CurrentVersion

Kaustas CurrentVersion valige parempoolsel paneelil selle sätete kuvamiseks kirje “Winlogon”. Selle väärtuste muutmiseks topeltklõpsake kirjel “DisableCad”.

Muutke hüpikaknas „Redigeeri DWORD-i (32-bitine) väärtust“ väärtusandmeid ühe järgmise väärtusega:

  • Luba = 0
  • Keela = 1

Lõpetamiseks klõpsake nuppu "OK". Seadete salvestamiseks taaskäivitage arvuti.

Märge: Kui te ei näe jaotises „Winlogon” kirjet „DisableCad”, paremklõpsake nuppu „Winlogon”, valige hüpikmenüüst „Uus” ja seejärel klõpsake menüüs „DWORD (32-bitine) väärtus”. järgmine loend. Nimetage see uus DWORD nimeks “DisableCAD” (jutumärkideta) ja muutke selle väärtust.