Kuidas peatada Maci ülekuumenemine

Ülekuumenenud Mac on valju, katsudes kuum ja sageli aeglane või ei reageeri. Kuumus on arvutiriistvara jaoks teadupärast halb, nii et asjade jahedana hoidmine võib pikendada teie MacBooki, iMaci või Mac Pro eluiga.

Kuidas teada saada, kui teie Mac on ülekuumenenud

On mitmeid märgulampe, mis näitavad, et teie Mac töötab ebatavaliselt kuumalt. Kõige ilmsem on see, et Mac tunneb end katsudes kuumana, eriti šassii alumisel küljel, kui teil on MacBook.

Kui teie Mac on kuum, peaksite ootama, et fännid üritaksid seda jahutada. See tähendab, et kui masin on koormatud, kuulete märkimisväärset ventilaatori müra. Äärmiselt suure koormuse korral pole teie Macil kõlada justkui õhku tõusmisel.

Arvuti ei tohiks kunagi olla puudutamiseks liiga kuum, kuigi teatud protsessid võivad selle ebamugavalt soojaks teha, eriti kui see on sülearvuti, mida kasutate süles. Pidage meeles, et kuumus on teie Maci töö tavapärane osa ja valjult vinguvad ventilaatorid tähendavad, et masin töötab end tavapäraselt jahtuda püüdes.

Mis pole normaalne, on kuum vaikne Mac, mis võib viidata fännide ebaõnnestumisele. Ka valjud ragisevad helid on punane lipp ja tekivad tavaliselt siis, kui jahutusmehhanismi laagrid töötavad lahti.

Vidina paigutamiseks menüüribale saate kasutada ka väikest rakendust, nagu smcFanControl, mis näitab, kui kuum teie Mac korpuses töötab. Üldiselt pole umbes 90 ºC (194 ºF) suure koormuse korral Maci jaoks ebatavaline, kuid soovite hoida asjad alla 95 ºC (203 ºF).

Lõppkokkuvõttes ei peaks te muretsema Maci käsitsi jahutamise pärast (ehkki on olemas asju, mida saate aidata). macOS alustab teie protsessori ajutist töötamist, et vähendada soojust, seda protsessi nimetatakse termiliseks piiramiseks. Selle toimumise vähendamiseks võite teha mõningaid asju.

Veenduge, et teie Mac saaks ennast korralikult jahutada

Maci soojenemiseks ei pea tingimata midagi tegema. Kui ümbritsev temperatuur on piisavalt kuum, kajastab teie Mac seda, töötades ventilaatoreid kauem ja suurema kiirusega. Kui olete kuumal päikesepaistelisel päeval väljas ja tunnete end soojas, on hea võimalus ka teie MacBookil.

Pöörake hoolikalt oma Maci sülearvuti põhja ja tagaosa, kui teil seda on. Siin võtab teie masin õhku sisse ja välja ja need ventilatsiooniavad moodustavad jahutussüsteemi olulise osa. Kui teie Mac ei saa "hingata", ei saa see ka piisavalt jahtuda.

Näiteks imeb MacBook Pro šassii parema ja vasaku serva lähedal masina põhjas jahedat õhku. See tõmbab kuuma õhu tagant välja, kuva hinge taha. Kui blokeerite need ventilatsiooniavad, muutub teie Mac isegi tavalise koormuse korral kuumaks.

Olge ettevaatlik, kui kasutate Maci pehmetel materjalidel, näiteks süles või voodis. Lehed ja riided võivad hõlpsasti häirida õhu sisselaskeavaid, seega on kõige parem panna MacBook kindlale pinnale. See võib olla kirjutuslaud või see võib olla puidust alus või suur raamat voodil.

Sülearvuti jahutid (nagu see Thermaltake'il) võivad aidata kuumuse käes vaevlevat MacBooki jahutada. Need on integreeritud ventilaatoritega metallaluste kujul. Metall toimib jahutusradiaatorina, aidates juhtivuse kaudu soojust hajutada, samal ajal kui ventilaatorid tagavad aktiivse jahutuse. Sellise jahuti kasutamiseks vajate varu-USB-porti.

Olge tähelepanelik janu tarkvara üle

Central Processing uUnit (CPU) on teie arvuti aju. Mida rohkem maksate keskprotsessorit rakenduste käivitamise, failide kopeerimise ja mitme tööülesande abil, seda rohkem soojust tekib. Kuumuse kuhjumisel löövad fännid soojuse hajutamiseks sisse.

Soojust saate hoida madalal tasemel, vältides suuri koormusi tekitavaid protsesse, nagu video renderdamine või 3D-mängude mängimine. Kindlasti võib aidata ka kergete alternatiivide kasutamine sellistele rakendustele nagu Photoshop. Abiks võib olla üleminek ressursside brauserilt nagu Chrome tagasi Safarile. Isegi see, kui meenutate raskekaalulise rakenduse sulgemist, kui olete sellega valmis, võib teha imesid.

Mõnikord tarbivad petturid pikema aja jooksul liiga palju protsessorit. Selle põhjuseks võib olla eriti ressursimahukas protsess või see võib olla rakenduse krahh. Kui teie fännid on mõnda aega pöörelnud ja teie Mac on aeglane või ei reageeri, peaksite oma jooksvaid protsesse kontrollima Activity Monitori abil.

Hoiatus: Soovitame seda ainult siis, kui teie Mac on aeglane, ei reageeri ja ülekuumeneb. Kuigi te ei saa seda tehes tingimata midagi rikkuda (olulised süsteemiteenused taaskäivituvad lihtsalt ise), võite end Maci asemel lihtsalt taaskäivitada.

Käivitage oma Macis aktiivsusmonitor, otsides seda Spotlightiga või käivitades selle jaotises Rakendused> Utiliidid. Vahekaardi CPU all on praegu töötavate protsesside loend. Klõpsake veerul “% CPU”, et korraldada see kahanevas järjestuses, mis tõstab loendi ülaossa kõige rohkem maksustamisprotsesse.

Kui mõni protsess tundub punane või sellele järgneb silt ((Ei reageeri)), siis on see kokku kukkunud. Võite mõnda aega oodata, et näha, kas nad tulevad tagasi, või võite lihtsalt protsessil klõpsata ja seejärel protsessi tapmiseks kasutada ekraani ülaosas asuvat nuppu "X".

Mõnikord pole rakendused päris kokku jooksnud, kuid kasutavad siiski rohkem kui oma õiglast osa protsessori võimsusest. See juhtub sageli eriti ressursimahukate veebisaitide vahelehtede puhul. Kui teate kindlasti, et te ei kasuta vahelehte ega rakendust millegi muu jaoks oluliseks, saate selle valida ja seejärel tapmiseks kasutada nuppu „X”.

Olge ettevaatlik ja ärge tapke ühtegi protsessi, mida te veel kasutate. On tavaline, et teatud tegevused kasutavad palju protsessori energiat, näiteks kui renderdate videot, käitate Automatori skripte, installite tarkvarauuendusi jne. Enne kui tapate mõne protsessi, kontrollige enne selle tegemist, et see pole missioonikriitiline.

Mõned protsessid on püsivad, näiteks "kernel_task", mis on sisuliselt teie operatsioonisüsteem, mis täidab majapidamistöid. Kui see protsess kiireneb, on tõenäoline, et teie arvuti teeb taustal midagi olulist. Eriti jonnakate protsesside jaoks võite alati proovida Maci taaskäivitada.

Süüdi võib olla ka teie GPU

Kui protsessor tegeleb valdava enamusega arvutusülesannetest, siis graafilise töötlemise üksus (GPU) tegeleb visuaalsemate ülesannetega. GPU-d on loodud erinevat töökoormust silmas pidades ja need võivad 3D- ja 2D-renderdamise osas jõudlust tõsta.

See hõlmab tegevusi nagu 3D-mängude mängimine, video renderdamine, 3D-objektidega manipuleerimine rakendustes nagu Photoshop või Blender ja mõne veebitehnoloogia, näiteks WebGL, kasutamine. Kõigil Macidel pole spetsiaalset graafikaprotsessorit, eriti madalama klassi sülearvuteid nagu MacBook Air ja 13-tolline MacBook Pro.

Kuum GPU ei saa teha palju muud, kui vältida GPU-d kasutavaid tegevusi. Pidage meeles, et on täiesti normaalne, et teie GPU kuumeneb koormuse all ja fännid tõusevad sellega tegelemiseks märkimisväärselt üles.

Ainus asi, mille pärast peate tõesti muretsema, on see, kas teie GPU muutub liiga kuumaks. See põhjustab teie arvutiga probleeme 3D-ga ja muude GPU-ga seotud toimingutega. 3D-keskkondade renderdamisel võite saada juhuslikke taaskäivitusi ja külmutusi või isegi näha kummalisi värve ja ebaühtlast graafikat.

Kui näete selliseid probleeme, võib olla mõistlik käivitada riistvara diagnostika või broneerida masin remondiks.

Fännid pöörlevad pidevalt? Lähtesta SMC

Süsteemihalduse kontroller (SMC) vastutab teie Maci aspektide haldamise eest, sealhulgas toide, aku ja laadimine, andurid ja indikaatortuled ning termohalduse funktsioonid, näiteks ventilaatorid. Mõnikord tuleb SMC lähtestada ja üks märgulamp on fännid, kes lihtsalt ei vaibu.

See erineb koormatud CPU-st või GPU-st. Seda numbrit eksponeerivad fännid pöörlevad kogu aeg valjusti, hoolimata sellest, kui kuum või külm teie masin on. MacBookis peaks see puudutamisel ilmne olema, kui Mac pole piisavalt fänn, et õigustada fännide valju müra. IMacis või Mac Pro'is saate temperatuuri jälgimiseks alla laadida tasuta rakenduse, nagu smcFanControl, või lisarakenduse nagu iStatMenus.

SMC lähtestamine ei saa kindlasti teie Macile haiget teha, nii et tasub proovida, kui see on probleem. Juhised selle tegemiseks erinevad sõltuvalt teie konkreetsest mudelist. Siit saate teada, mida peate oma Maci SMC lähtestamiseks tegema.

Likvideerige tolmu kogunemine, puhastades oma Maci

Kui teie arvuti hakkab natuke hambusse minema, on šassii sisse suure tõenäosusega tolmu kogunemine. Tolm jääb ventilaatorite, jahutusradiaatorite ja muude jahutuskomponentide külge kinni ja takistab nende tõhusat tööd. Teie masin töötab aja jooksul kuumemini, kuna õhuvool väheneb tolmu kogunemise tõttu.

Vastus kõigile vanematele masinatele, mis töötavad ilma erilise põhjuseta, on selle puhastamine. Selleks saate masina avada, tolmu suruõhuga puhastada ja seejärel uuesti üles tihendada.

Pidage meeles, et Apple'i arvutitel on spetsiaalsed jahutussüsteemid ja paigutused. Jahutusventilaatorite leidmine MacBooki sisemuses pole keeruline ja puhastusprotsess on nagu iga teine ​​sülearvuti. Võite järgida oma iMaci üldist arvuti tolmutamise juhendit, kuid tõenäoliselt on parem kasutada selle asemel midagi täpsemat.

iFixit on nendel puhkudel suurepärane ressurss. Paljudel iMaci, Mac Pro ja isegi Mac mini mudelitel on juhised, kuidas šassii avada, tolmu puhastada, osi vahetada ja kõik uuesti kokku panna.

Pidage meeles:Staatiline elekter tapab arvutid. Veenduge, et saate aru, kuidas ennast maandada, kui kavatsete kapoti all ringi torkida.

Tähtis: kas teie Mac on kuum ja vaikne?

Kui teil on probleeme, kus teie Mac on kuum, kuid fännid ei pöörle, soovitame kõigepealt lähtestada oma SMC, nagu on kirjeldatud jaotises „Fännid pöörlevad pidevalt? Lähtesta SMC ”ülal. Selle puudumisel on võimalik, et teie jahutussüsteem on täielikult surnud.

Sel juhul peaksite kohe oma arvuti kasutamise lõpetama ja selle remonti viima. Maci kasutamine ilma piisava jahutuseta võib põhjustada püsivaid kahjustusi. Vähemalt taaskäivitub teie arvuti juhuslikult, kui erinevad komponendid jõuavad temperatuurini, mille töötamiseks pole neid kunagi ette nähtud.

Mõistke, mis põhjustab kuuma Maci

Mõistes, miks teie Mac kuumaks muutub, võite võtta meetmeid selle takistamiseks. Enamasti hõlmab see mõne protsessi tapmist või voodist lauale kolimist.

Tarkvara võib põhjustada teie Maci kuumenemist ja ka Maci aeglustumist. Siit saate teada, kuidas reageerimatut Maci parandada, et asjad sujuksid.