NAS-i (võrguga ühendatud salvestusruumi) draivi seadistamine

NAS tähistab võrguga ühendatud salvestusruumi. Põhimõtteliselt on see viis kõvaketta võrku ühendamiseks ja selle kõigile seadmetele juurdepääsetavaks muutmiseks failide tsentraliseeritud jagamiseks ja varundamiseks.

Samuti saate oma NAS-i abil oma failid Interneti kaudu kättesaadavaks teha, kasutades seda failide kaugserverina, millele pääsete juurde kõikjalt.

Pühendatud NAS-seadmed

Kõige ilmsem - ehkki mitte tingimata parim - viis NAS-i saamiseks on lihtsalt valmisvalmis NAS-seadme ostmine. Otsige mõnda sellist veebisaiti nagu Amazon ja otsige sõna „NAS” ning leiate hulga seadmeid, mida turustatakse kodufailina või meediumiserverina. Põhimõtteliselt on nendel seadmetel sisseehitatud kõvakettad ja mõned põhilised serveritarkvarad, mis suudavad teie Wi-Fi või traadiga võrguga ühenduse luua ja NAS-failiserveri pakkuda. Need on kõik ühes lahendused, nii et saate lihtsalt kasti haarata, pistikupessa ühendada ja seda kasutama hakata.

Üldiselt saab selliseid seadmeid juhtida veebiliidese kaudu, nagu teie ruuter võib olla. Seejärel saate failidele juurde pääseda mitmesuguste erinevate rakenduste abil ja isegi NAS-is endas käitada erinevaid tarkvarapakette, näiteks meediumiserveri lahendused meedia voogesitamiseks ja BitTorrenti kliendid otse seadmesse allalaadimiseks. Mitut tüüpi varundustarkvara saab varundada otse võrgu salvestusruumi.

Sisseehitatud kõvaketastega ruuterid

Selle asemel, et hankida spetsiaalne NAS-seade ja kleepida see kõigile teistele seadmetele, saate tegelikult osta kõrgema klassi WiFi-ruuterid, millel on sisseehitatud kõvakettad. Need seadmed toimivad teie tüüpilise võrguruuterina, kuid neil on ka kõik see uhke NAS-i serveritarkvara ja sisseehitatud kõvaketas, et saaksite NAS-i hankida, lisamata oma majapidamisse veel ühtegi seadet.

Apple'i kasutajate jaoks on Apple'i AirPort Time Capsule traadita ruuter koos sisseehitatud võrgusalvestusruumiga, mida Macid saavad hõlpsalt varundada ja võrgufailide jagamiseks kasutada. See võib olla kõige kuulsam sisseehitatud kõvakettaga ruuteri tüüp, kuid neile, kes pole Apple'i toodete vastu huvitatud, on saadaval palju sarnaseid ruutereid.

Toimetaja märkus:How-To Geeki kontoris kasutame (ja soovitame) 3TB AirPorti ajakapslit oma Macide varundamiseks ja 802.11ac WiFi-ühendus põleb kõikjal kiiresti. See ühildub ka Windowsiga, kuigi peate selle haldamiseks või kõvakettale juurdepääsu saamiseks alla laadima Airport utiliidi tarkvara. Kuna kõvaketas on sisemine, ei pea te tegelema aeglaste USB 2.0 kiirustega, mis võivad tekkida välise draivi ühendamisel teise ruuteriga.

Muidugi, kui olete oma olemasoleva ruuteriga rahul, ei peaks teil olema vaja täiesti uut haarata. Kuid täiendamine võib olla nutikas idee, kui teie ruuter on vanem ega toeta uusimaid ja parimaid WiFi-võrgustandardeid ning nende kiiremat kiirust ja väiksemaid WiFi-häireid.

USB-pordidega ruuterid

SEOTUD:10 kasulikku valikut, mida saate ruuteri veebiliideses konfigureerida

Paljud ruuterid ei sisalda sisseehitatud kõvakettaid, kuid pakuvad siiski midagi peaaegu sama head. Päris paljud ruuterid - eriti kõrgema klassi omad - sisaldavad USB-porte. Ühendage väline kõvaketas või isegi USB-mälupulk (soovitatavalt mitte mälupulk, kui kavatsete seda intensiivselt kasutada) USB-porti. Ruuteril on sisseehitatud NAS-tarkvara, mis suudab ülejäänu ära teha, paljastades selle NAS-iga võrku. NAS-serveri saate lubada ruuteri veebiliidesest ja kõik seadistada.

Apple'i kasutajate jaoks töötab tavaline traadita ruuter AirPort Extreme niimoodi, pakkudes USB-porti, mille abil saate ühendada endaga väliseid draive. Paljud, paljud ruuterid - eriti kõrgema klassi omad, kuna madalama hinnaga ja kõige madalamad barrelid ei soovi USB-riistvarale ja lisatarkvarale laiali minna - sisaldavad USB-porte, et need saaksid toimida NAS-iga sellel viisil.

See on sageli üsna hea võimalus, kuigi see võib olla veidi aeglane, kui kasutate USB 2.0 draive - eriti võrreldes sisemiste draividega. Saate palju kiiremini, kui kasutate USB 3.0 välist draivi koos USB 3.0 pordiga ruuteriga. Välised kõvakettad saavad USB 3.0 abil palju kiiremini paraneda kui tavalised USB-mälupulgad.

Võrgu külge kinnitatud draivikarbid

Selle asemel, et osta eelnevalt valmistatud NAS-i või proovida ruuterit NAS-iga kasutada, võite alati osta võrguga ühendatud draivikarbi. Need on spetsiaalse NAS-i seadmed koos vastava serveritarkvaraga, mis on loodud võrku ühendamiseks. Neil pole tavaliselt ühtegi sisseehitatud draivi. Kasutamiseks vajaliku salvestusruumi saamiseks peate ostma sobiva kõvaketta (või mitu kõvaketast) eraldi ja sisestama need NAS-i.

Need võivad potentsiaalselt olla odavamad, kui saate kõvakettadelt korraliku pakkumise. Või kui teil juba on mõni vana sisemine kõvaketas, saate need hõlpsasti NAS-i salvestusruumiks muuta ilma palju kulutamata. Kuid need on eriti mugavad, kui soovite oma NAS-i sisestada rohkem kui ühe kõvaketta ja saada palju suurema hulga salvestusruumi.

Vanad arvutid, ümberpaigutatud

SEOTUD:Kuidas muuta vana arvuti kodusse failiserverisse

Miks osta uus seade, kui saate kasutada mõnda vana riistvara, mis teil on? Noh, kindlasti on mõned põhjused, miks oma vana arvuti kappi jätta - kaasaegne NAS-seade tarbib palju vähem energiat ning on vaiksem ja väiksem kui see vana Pentium 4, mis sul kapis on.

Kuid kui soovite oma vana riistvara ümber kasutada, saate vana arvuti koduse failiserveriks muutmiseks kasutada sellist tarkvaralahendust nagu populaarne FreeNAS. See valik pole mõeldud kõigile - see pole isegi enamiku inimeste jaoks -, kuid see on How-To Geek ja see on geekidele huvitav variant. Pagan, võite isegi muuta vana sülearvuti (nagu see sahtlis istuv vana netbook) koduseks NAS-iks, kui te seda väga tahate!

NAS-i seadmed, mis on ehitatud kriimustustest

SEOTUD:Kuidas muuta Raspberry Pi väikese energiatarbega võrgusalvestusseadmeks

Veelgi parem, võite isegi luua oma NAS-i, kui soovite midagi nördimust teha. Oleme käsitlenud, kuidas muuta väikese energiatarbega Raspberry Pi koduvõrgu jaoks spetsiaalseks NAS-iks. See on natuke nagu üldotstarbelise arvuti muutmine NAS-iks, kuid see on parem valik, kuna see on väiksem, vaiksem ja kulutab palju vähem energiat. Ka Raspberry Pi seadmed on üsna odavad, nii et see võiks olla hea võimalus, kui soovite, et väike projekt saaks ette võtta. Loomulikult peate andma salvestusruumi. Kuid säästate vana arvuti kasutamisel elektrikuludes raha!

Kõik ei vaja kodust NAS-i. Kui te ei tunne vajadust tsentraliseeritud kodufailide jagamise või varundamise asukoha järele, ei pea te ostma hulga riistvara.

Kui te lähete seda teed, siis pidage kindlasti oma olulistest andmetest alati varukoopiaid, et te ei kaotaks neid, kui teie NAS süttib.

Pildikrediit: Glenn Batuyong Flickris, Andrew Currie Flickris, Martin Wehrle Flickris, Ivan PC Flickris, Vernon Chan Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found