Kuidas, millal ja miks seada ühendus mõõdetud Windows 10-s

Windows 10 on loodud arvutite jaoks, millel on piiramatu Interneti-ühendus ja see kasutab tavaliselt nii palju teie allalaaditava ja üleslaaditava ribalaiust, kui soovib. Ühenduse määramisel mõõdetuks saate juhtimise uuesti ja see on teatud tüüpi ühenduste jaoks hädavajalik.

Te soovite seda alati teha andmeside, mobiilsete levialade, Interneti-satelliidiühenduste, sissehelistamisühenduste ja muu ühenduste korral. See annab teile ühenduse üle suurema kontrolli ja takistab Windowsil ribalaiust ahmima. Loojate värskenduses võimaldab Microsoft nüüd hõlpsalt ka traadiga Etherneti ühenduse mõõdetuks seada.

SEOTUD:Kuidas Interneti ribalaiuse piirikutega hakkama saada

Mida mõõdetud ühenduse määramine teeb

Mõõdetud ühenduse määramine takistab Windowsil ribalaiuse automaatset kasutamist mitmel viisil. See on täpselt see, mida ta teeb:

SEOTUD:Kuidas takistada Windows 10 värskenduste automaatset allalaadimist

  • Keelab enamiku Windowsi värskenduste automaatse allalaadimise: Windows ei laadita mõõdetud Interneti-ühenduste korral enamikku värskendusi Windows Update'ist automaatselt alla. Saate nupu „Laadi alla”, mida saate klõpsata, kui soovite värskendusi installida. Loojate värskenduses on Microsoft nüüd andnud Windows Update'ile loa kriitiliste turvavärskenduste allalaadimiseks, isegi kui teie ühendus on mõõdetud. Microsoft on lubanud seda mitte kuritarvitada.
  • Keelab rakenduse värskenduste automaatse allalaadimise: Windowsi pood ei laadita mõõdetud ühenduste korral automaatselt alla ka teie installitud poe-rakenduste värskendusi. Töölauarakendused, nagu Chrome, Firefox ja teised, jätkavad enda tavapärast värskendamist.

SEOTUD:Kuidas peatada Windows 10 värskenduste üleslaadimine Interneti kaudu teistesse arvutitesse

  • Keelab värskenduste vastastikuse üleslaadimiseMõõdetud ühenduse korral ei kasuta Windows 10 teie üleslaadimise ribalaiust arvutitega Interneti kaudu värskenduste jagamiseks. Windows 10 teeb seda vaikimisi, kulutades Microsofti ribalaiuse arvete vähendamiseks teie potentsiaalselt piiratud üleslaadimistasu.
  • Plaate ei pruugi värskendada: Microsoft ütleb, et teie menüü Start või ekraani reaalajas paanid võivad mõõdetud ühenduse värskendamise peatada.
  • Teised rakendused võivad käituda erinevalt: Rakendused - eriti Windowsi poe rakendused - võiksid seda seadet lugeda ja käituda teisiti. Näiteks võib universaalse rakenduse BitTorrenti klient mõõdetud ühendusega ühenduse loomisel automaatselt alla laadida.

SEOTUD:Kuidas piirata OneDrive'i lubatud ülekandekiirust

Tundub, et Windows 10 OneDrive'i klient ei austa enam "mõõdetud ühenduse" seadet ja sünkroonitakse mõõdetud ühenduste kaudu, eirates teie eelistust. Windows 8.1 OneDrive'i integratsioon toimis teisiti ja ei sünkrooninud võrguühenduseta faile mõõdetud Interneti-ühenduse korral. See on vaid üks paljudest viisidest, kuidas OneDrive Windows 10-s on samm tagasi Windows 8.1-st ja Microsoft võib seda tulevikus muuta. Siiski saate rakenduses piirata OneDrive'i lubatud ülekandekiirust.

Millal peaksite ühenduse looma mõõdetud

Microsofti sõnul peaksite ühenduse määrama mõõdetud, kui teie Interneti-teenuse pakkuja piirab teie kasutatavaid andmeid. Kuid võite ka seda teha, et takistada Windowsi ribalaiuse kasutamist, välja arvatud juhul, kui soovite, eriti aeglasemate ühenduste korral:

  • Mobiilsed andmesideühendused: Kui teil on integreeritud mobiilse andmesideühendusega Windows 10 sülearvuti või tahvelarvuti, määrab Windows 10 selle ühenduse automaatselt teie jaoks mõõdetuks.

SEOTUD:Kuidas jagada nutitelefoni Interneti-ühendust: selgitatakse leviala ja lõastamist

  • Nutitelefoni ja mobiilse andmeside leviala: Kui loote ühenduse mobiilse andmesidevõrguga, ühendades oma nutitelefoni WiFi kaudu või kasutades selleks spetsiaalset mobiilse leviala seadet, peate selle pärast ühenduse loomist mõõtma määrama. Windows 10 ei suuda neid automaatselt ära tunda.
  • Kodu Interneti-ühendused ribalaiuse piiretega: Kui teie Interneti-teenuse pakkuja rakendab ribalaiuse ülempiire - isegi kui need lihtsalt piiravad andmeid teatud kellaaegade vahel - peate ühenduse määrama Windowsis mõõdetud.
  • Aeglane Interneti-ühendus: Kui kasutate satelliit- või sissehelistatud Interneti-ühendust, võiksite ühenduse seada mõõdetud, et takistada Windowsi ühenduse katkemist värskenduste allalaadimise ajal.
  • Iga stsenaarium, kus soovite värskendusi ja allalaadimisi juhtidaVõite soovida, et Windows laadiks alla ja installiks värskendused oma ajakava järgi, mis annab teile täieliku kontrolli selle üle, millal need värskendused teie ajakava järgi alla laaditakse ja installitakse.

Kuidas määrata WiFi-ühendus mõõdetuks

WiFi-ühenduse mõõtmiseks määramiseks minge jaotisse Seaded> Võrk ja Internet> Wi-Fi. Klõpsake selle WiFi-ühenduse nimel, millega olete ühendatud.

Aktiveerige siin valik „Määra mõõdetud ühenduseks”.

Pange tähele, et see mõjutab lihtsalt WiFi-võrku, millega praegu olete ühendatud. Windows jätab selle sätte siiski meelde ja seda konkreetset WiFi-võrku käsitletakse alati ühenduse loomisel mõõdetud võrguna.

Niipea kui lahkute WiFi-võrgust ja loote ühenduse teise Wi-Fi-võrguga, mida ei loeta mõõdetud, jätkab Windows 10 värskenduste automaatset allalaadimist ja muude piiratud funktsioonide kasutamist. Pärast ühenduse loomist peate selle WiFi-ühenduse mõõtmiseks määrama, et see ei juhtuks.

Kuidas seadistada Etherneti ühendus mõõdetuks

Juhtmega Etherneti ühenduse mõõtmiseks määramiseks valige Seaded> Võrk ja Internet> Ethernet. Klõpsake siin oma Etherneti ühenduse nime.

Aktiveerige võrgu, millega olete ühendatud, valik „Määra mõõdetud ühenduseks”.

Pange tähele, et see mõjutab lihtsalt seda konkreetset Etherneti ühendust. Kui loote ühenduse teise võrguga hiljem - näiteks kui loote ühenduse WiFi-võrguga, mida pole märgitud mõõdetuks, hakkab Windows 10 värskendusi tavaliselt tavaliselt alla laadima.

See valik lisati Windows 10 loojate värskendusse. Windows 10 varasemates versioonides saate Etherneti ühenduse määrata ainult registrihäkiga mõõdetud.

SEOTUD:Kuidas määrata "aktiivsed tunnid", nii et Windows 10 ei käivitu halval ajal

Mõõdetud ühendused on Windows 10 ribalaiuse-näljase olemuse osaline lahendus. Piiratud Interneti-ühendusega inimeste jaoks oleks parem siin näha rohkem võimalusi. Näiteks variant, mis käskis Windowsil värskendused automaatselt alla laadida ainult teatud kellaaegade vahel, oleks ideaalne Interneti-teenuse pakkujatele, kes tõstavad andmekatet lahtiolekuaegadel. Kui aktiivsed tunnid võimaldavad teil kontrollida kellaaega, millal Windows 10 värskendusi installib, ei võimalda see funktsioon teil kontrollida, millal Windows need tegelikult alla laadib.