Kas minu iPhone on veekindel?

Kaasaegsed iPhone'id on veekindlad, kuid selle kaitse tugevus on mudeliti erinev. Seadme aku või ekraani vahetamine võib seda kaitset mõjutada, sõltuvalt sellest, kes remonti tegi.

Samuti on oluline mõista, et "veekindel" ja "veekindel" ei ole sama asi. Siin on, mida peate teadma.

Millised iPhone'id on veekindlad?

IPhone 11 Pro ja 11 Pro Max on mõlemad IP68 reitinguga. Apple'i sõnul suudavad need seadmed 30 minuti jooksul vastu pidada kuni 4 meetri sügavusele. See on kõige veekindlam telefon, mida Apple kunagi valmistanud on.

IPhone XS ja XS Max jõuavad lühikese sekundiga IP68 reitinguga. Apple väidab, et need seadmed taluvad 2 meetri sügavust kuni 30 minutit.

Nii iPhone 7, 8, X kui ka nende vastavad Plus / Max mudelid saavutasid IP67 reiting 1 meetri sügavusel kuni 30 minutiga.

IPhone 6s puudub igasugune vee- või tolmukindlus, kuid tarbijakatsetes oli see kõrge veekindluse tase. Võimalik, et Apple katsetas veekindlat tehnoloogiat, mis selle ametlikult iPhone 7-sse jõudis, iPhone SE mõlemal versioonil puudub veekindlus.

SEOTUD:Kuidas toimivad vidinate veekindluse hinnangud

Pritsmete, vee ja tolmukindluse mõistmine

Veekindel ja veekindel pole tarbeelektroonika puhul sama asi. Paljud kellad on veekindlad, kuid nad ei saa hakkama palju rohkem kui veepritsmetega. Kõige uuemad iPhone'i mudelid on veekindlad, kuid sellele hinnangule on lisatud tingimused, näiteks särituse sügavus ja kestus.

Apple ei saa kuidagi testida iga tehasest välja tuleva iPhone'i veekindlust. Samal ajal on meedias levinud teateid telefonide kokkupuute eest, mis ületab testimisel määratud IP6X-reitingut.

Samuti leiate lugusid, mis nii roosilist pilti ei joonista, sealhulgas uhiuued iPhone'id, mis ebaõnnestusid kohe pärast lühikest toppimist. Ärge usaldage IP-reitingut pimesi; teie iPhone ei ole Apple'i jõupingutustest hoolimata veekindel.

Iga uus iPhone, mis on alates iPhone 7-st tarnitud, on varustatud mingisuguse vee- ja tolmukindlusega, mida toetab laboris tehtud test. IPhone 11 perekonna saabumisega on see veekindlus veelgi paranenud. Selle kaitse määratleb IP (Ingress Protection) reiting IP67 või IP68.

Esimene number määrab, kui tõhus on seade tahkete ainete, näiteks tolmu ja liiva, tõrjumisel. Sel juhul on 6 kõrgeim hinnang, mis tähendab, et kõik iPhone'i mudelid alates iPhone 7-st on täiesti tolmukindlad. Teil ei tohiks olla probleeme tolmu või väikeste osakeste sattumisega ekraanikomplekti või šassii.

Teine number (7 või 8) määrab seadme efektiivsuse vedelike sisenemisel. IP67-reiting garanteerib, et seadet saab kuni 30 minutiks uputada 1 meetri sügavusele ja see jääb funktsionaalseks. IP68 reiting tähendab, et seade peab vastu sügavamale kui 1 meeter, kuigi katse kestus ja täpne sügavus on tootja otsustada.

Garantii ei kata veekahjustusi

Vaatamata IP67 ja IP68 reitingutele ei kata teie iPhone'i garantii veekahjustusi. See tähendab, et kui teie iPhone'il tekib vedelikukahjustuse tõttu rike, ei austa Apple nende piiratud üheaastast garantiid.

Kui teil on juhusliku kahjustuste kattega AppleCare + poliis, peaksite saama seadme fikseerimise eest maksta fikseeritud tasu, hoolimata sellest, mis kahju põhjustas.

Vedelate kontaktnäidikute (LCI) olemasolu näitab, kas teie iPhone on kokku puutunud potentsiaalselt seadet kahjustava vedelikuga. Neid indikaatoreid näete mis tahes iPhone 5 või uuema SIM-kaardi sisemuses ning varasemate iPhone'i ja iPodi mudelite kõrvaklappides ja laadimisportides.

Selle tulemusena soovitab Apple teil vältida järgmisi tegevusi:

  • Ujumine, suplemine või iPhone'i kasutamine saunas või aurusaunas
  • Seadme kokkupuude survestatud või suure kiirusega veega (nt dušš, surfamine)
  • Seadme puhastamine survestatud õhuga
  • Seadme tahtlik uputamine mis tahes põhjusel
  • Seadme kahjustamine või lahti võtmine
  • IPhone'i kasutamine väljaspool soovitatud temperatuuri või niiskuse vahemikke

Teisisõnu, Apple soovitab selgesõnaliselt vältida oma iPhone'i vee alla laskmist. Tundub, et iPhone'i veekindlus on viimane kaitseliin. Kuigi iPhone on testitud IP67- või IP68-reitingutele vastu, ei tasu iPhone'i tahtlikult märjaks teha. Veekindlust võivad mõjutada ka muud tegurid.

Kas minu iPhone on pärast remonti endiselt veekindel?

Apple'i heakskiidetud teenus ei tohiks mõjutada teie iPhone'i veekindlust, kuid kolmanda osapoole remont võib põhjustada teie iPhone'i veekindluse tagamise. IFixiti foorumis märgib Experimaci esindaja Justin Berman, et veekindel hinnang on tihedalt seotud liimiribade olemasoluga, mis asuvad ekraanil.

Seadme avamisel on veekindel tihend katki ja veekindluse säilitamiseks tuleb ribad välja vahetada. Kui teie aku või ekraan on Apple'i vastu vahetatud, peaksite kõik korras olema. Remont on alati kallim, kui seda teeb Apple, kuid üldiselt saate selle, mille eest maksate, esimese osapoole varuosade ja kvalifitseeritud tehnikute näol.

Keeruliseks muutub olukord siis, kui viite seadme ilma Apple'i akrediteerimiseta kolmanda osapoole tehniku ​​juurde. Need ettevõtted asuvad kaubanduskeskustes ja peatänavatel üle kogu maailma ning pakuvad tavaliselt konkurentsivõimelisi hindu tavaliste nutitelefoniohvrite, näiteks katkiste ekraanide ja rikkis akude eest.

Kui otsustate oma iPhone'i viia mõnda neist jaemüüjatest, küsige kindlasti, kas ekraanikomplektil olevad kleeplindid on korralikult vahetatud. Peate võtma tehniku ​​tema sõna peale. Ainus viis kindlalt teada saada on riskida telefoni veekahjustustega. Kui vähegi võimalik, viige see Apple Store'i või Apple'i heakskiidetud tehniku ​​juurde.

Mis veel võib mõjutada iPhone'i veekindlust?

Teie iPhone'i kahjustused võivad mõjutada selle veekindlust. Kui teie telefon kõvasti koputab, võite kahjustada kleeplinti, mis hoiab vett ja tolmu eemal. See juhtub tõenäolisemalt, kui te ei kasuta juhtumit. Igasugune füüsiline mõlk või kahjustus, mis võib põhjustada iPhone'i komponentide liikumist, suurendab kahjustuste tekkimise võimalust.

Telefoni puhastamine survestatud õhuga võib ka tihendi ohustada. Apple on alati soovitanud iPhone'i selliste toodete abil puhastada. Selle asemel peaksite kasutama puuvillaseid tampoone, pehmet lappi ja rohkelt küünarnuki määret. Kui iPhone ei laadi korralikult, saate laadimisporti puhastada, kuid ärge laske seda selleks vedelike kätte jätta.

Lõpuks võib tavaline vana halb õnn mõjutada ka teie iPhone'i veekindlust. Apple ei toeta veekahjustuste kohta garantiinõudeid põhjusel. Isegi uusimad ja parimad iPhone'i mudelid võivad tulla defektidega otse tehasest ja veekindlus pole erand.

Isegi kui teil on AppleCare +, peate ikkagi maksma kindlasummalist tasu, et teie IP68 reitinguga iPhone 11 välja vahetada, kui see veekahjustusi saab.

Kas soovite veekindlat iPhone'i? Kasutage juhtumit

Igasuguses iPhone'i mudelisse sisse ehitatud veekindlusele ei tohi tugineda tõsise kokkupuute korral veega. Kui on suur tõenäosus, et teie iPhone saab märjaks, võiksite investeerida veekindlasse ümbrisesse.

Paljud ettevõtted on spetsialiseerunud veekindlate ümbriste loomisele. Hea mõte on minna kaubamärgile, mida usaldate, kuna oma seadme ohutuse tagamiseks kavatsete neisse palju uskuda. Kirjutamise ajal on uue iPhone 11 juhtumid endiselt välja kerkimas.

Pidage meeles:Kui need juhtumid ebaõnnestuvad, ei asenda vastutavad ettevõtted teie seadet. Nende toodete kasutamisel kasutate endiselt võimalust, seega olge teadlik riskidest.

Katalüsaator loob iPhone'i ümbrised, mis on veekindlad kuni 10 meetrit (33 jalga) ja IP68 reitinguga. Umbes 90 dollari eest saate oma seadet kaitsta sukeldumisel, snorgeldamisel või ebasoodsa ilmaga matkamise ajal. Tänu polükarbonaadist kestale saate ka sõjalise kaitsega põrutuskindluse kuni 2 meetri pikkuste languste korral.

LifeProof on karmide ümbriste turul veel üks hinnatud kaubamärk. LifeProof FRE seeria võimaldab teil viia oma iPhone tund aega kuni 2 meetri sügavusele (2 meetri (6,6 jalga) kaitse).

Hitcase PRO on kinnitatav veekindel ja löögikindel ümbris ujumiseks, sukeldumiseks ja seadme kaitsmiseks üldiselt aktiivse eluviisi ohtude eest. Lisaks 10 meetri (33 jala) hüdroisolatsioonile ja 5 meetri (16 jala) kukkumiskaitsele saate oma mobiiltelefoni fotograafia täiustamiseks oma Hitcase'ile kinnitada objektiivid.

Vesi ja iPhone'id ikka ei sega

Vaatamata Apple'i edusammudele iPhone'i kaitsmisel veekahjustuste eest, ei saa me siiski soovitada teil oma iPhone'i vee alla uputada. Apple soovitab ka seda mitte teha, mis kajastub ettevõtte kliendinõuetes ja garantiitingimustes.

Kui kavatsete peagi palgikarjal selfisid pildistada, soovitame kasutada tervet mõistust, panna oma iPhone kaitseümbrisesse ja investeerida täielikult veekindlasse korpusesse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found