Mis on rakenduse raami host ja miks see minu arvutis töötab?

Avage Windows 10-s tegumihaldur ja näete, et taustaprotsess „Application Frame Host” töötab. Sellel protsessil on failinimi „ApplicationFrameHost.exe” ja see on osa Windows 10 operatsioonisüsteemist.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on rakendusraami host?

See protsess on seotud universaalse Windowsi platvormi rakendustega, mida nimetatakse ka poe rakendusteks - uut tüüpi rakendused, mis on Windows 10-ga kaasas. Need on tavaliselt hangitud Windowsi poest, kuigi enamik Windows 10-st sisaldas selliseid rakendusi nagu Mail, Kalkulaator, OneNote, Filmid & TV, fotod ja Groove Music on samuti UWP-rakendused.

Täpsemalt vastutab see protsess nende rakenduste kuvamise eest töölaual kaadrites (akendes), olenemata sellest, kas kasutate Windows 10 töölaua- või tahvelarvutirežiimis. Kui selle protsessi sunniviisiliselt lõpetate, sulguvad kõik teie avatud UWP-rakendused.

SEOTUD:Miks (enamus) töölauarakendusi pole Windowsi poes saadaval

Need rakendused on rohkem liivakastis kui traditsioonilised Windowsi rakendused. Erinevalt traditsioonilistest Windowsi töölauarakendustest, mida sageli nimetatakse Win32-rakendusteks, on UWP-rakenduste tegevus piiratud. Näiteks ei saa nad teistes rakendustes sisalduvaid andmeid nuhkida. Seetõttu vajavad nad oma sisu kuvamiseks Windowsi töölaual täiendavat protsessi. Kuid Microsoft ei esita ühtegi ametlikku dokumentatsiooni, mis selgitaks täpselt, mille eest see protsess vastutab.

Miks see kasutab protsessorit ja mälu?

Tavapärases arvutikasutuses peaks Application Frame Host protsess istuma taustal ning kasutama ainult väikest hulka protsessorit ja mälu. Kui käivitasime oma süsteemis kaheksa UWP-rakendust, nägime selle mälukasutust vaid 20,6 MB-ni. Protsess kasutas UWP rakenduse käivitamisel mõneks hetkeks vähem kui 1% protsessorist ja muidu 0% protsessorit.

Oleme näinud mõningaid teateid, et see protsess võib mõnes olukorras kasutada suurt hulka protsessori ressursse. Pole selge, mis selle võib põhjustada, ja see kõlab nagu viga kusagil Windows 10-s. Kui leiate, et see protsess kasutab liiga palju protsessorit, soovitame teil lihtsalt Windowsist välja logida ja uuesti sisse logida (või lõpetada protsess ülesandes Haldur, mis sulgeb ka teie avatud UWP-rakendused). See põhjustab Windowsi protsessi taaskäivitamise ja loodetavasti probleem lahendatakse.

SEOTUD:Kuidas parandada rikutud Windowsi süsteemifaile käskudega SFC ja DISM

Kui probleem jätkub, soovitame tavapäraseid tõrkeotsingu toiminguid. Kõigepealt proovige uusimate värskenduste installimiseks käivitada Windows Update, mis võib probleemi lahendada. Rikutud süsteemifailide parandamiseks proovige käske SFC ja DISM. Kui miski probleemi ei lahenda, võite isegi proovida Windowsi värskesse olekusse lähtestamist.

Kas ma saan selle keelata?

Seda protsessi ei saa tegelikult keelata. Kui klõpsate sellel tegumihalduris paremklõpsates ja valite „Lõpeta ülesanne“, siis protsess suletakse. Samuti suletakse kõik teie avatud UWP- või Store-rakendused - uut tüüpi rakendused, mis on Windows 10-ga kaasas. Järgmine kord, kui avate UWP-rakenduse, käivitab Windows taas automaatselt rakendusraami hostiprotsessi. See algas Windows 10 taustal vajadusel ja te ei saa seda peatada.

Kas see on viirus?

Kui soovite kontrollida, kas teie süsteemis töötav rakendusraami hostiprotsess on tõeline, paremklõpsake sellel tegumihalduris ja valige käsk „Ava faili asukoht”.

Te peaksite nägema File Exploreri akent, mis näitab faili ApplicationFrameHost.exe failis C: \ Windows \ System32. Kui Windows kuvab teile mõne muu nimega faili või seda, mida pole teie kaustas System32, on teil probleem.

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Me pole näinud ühtegi teadet pahavarast, mis imiteeriks rakenduse raami hosti või ApplicationFrameHost.exe protsessi. Kui olete aga pahavara pärast mures, on alati soovitatav skannida eelistatud viirusetõrjeprogrammiga, et tagada, et teie süsteemis ei töötaks midagi ohtlikku.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found