Kõik Microsofti PowerToys for Windows 10, selgitus

Microsoft töötab PowerToys for Windows 10 töös. See avatud lähtekoodiga projekt lisab Windowsile palju võimsaid funktsioone, alates hulgifailide ümbernimetamisest kuni Alt + Tab alternatiivini, mis võimaldab teil aknaid otsida klaviatuurilt.

Algselt avaldasime selle artikli 1. aprillil 2020. Värskendasime teavet uusima PowerToy: ColorPickeri kohta. See on osa PowerToys 0.20-st, mille Microsoft lasi välja 31. juulil 2020.

Kuidas hankida Microsoft PowerToysi

Saate PowerToysi alla laadida GitHubist ja lubada soovitud funktsioonid rakenduses PowerToys Settings. See on tasuta ja avatud lähtekoodiga. Laadige veebisaidilt alla MSI-fail „PowerToysSetup” ja topeltklõpsake selle installimiseks.

Pärast rakenduse installimist ja käivitamist PowerToysi sätetele juurde pääsemiseks leidke oma tegumiriba teavitusalalt (süsteemses salves) PowerToysi ikoon, paremklõpsake sellel ja valige „Settings”.

Kuidas värskendada PowerToysi

Kas teil on installitud PowerToysi vanem versioon? Nüüd saate värskendusi kontrollida otse paanilt Üldsätted. Uue versiooni leidmiseks kerige jaotises Üldsätted allapoole ja klõpsake paani allservas nupul „Otsi värskendusi”.

Alates versioonist 0.18 saate lubada ka funktsiooni „Värskenduste automaatne allalaadimine”, et PowerToys värskendused automaatselt alla laadiks ja installiks.

Kui te seda nuppu ei näe, peate GitHubist alla laadima uusima PowerToysi paketi ja installima selle värskendamiseks.

Värvivalija, kiire kogu süsteemi hõlmav värvivalija

Inimesed, kes töötavad graafikaga, alates veebidisaineritest kuni fotograafide ja graafikuteni, peavad sageli kindlat värvi tuvastama ja seda kasutama. Sellepärast on Photoshopsi-tüüpi tööriistadel värvivalija (silmalapi) tööriist, mille abil saate hiire kursori pildi osale suunata, et täpselt kindlaks teha, mis värvi see on.

Värvivalija on silmalaugu tööriist, mis töötab kõikjal teie süsteemis. Pärast selle lubamist rakenduses PowerToys vajutage selle avamiseks kõikjal Win + Shift + C. Näete värvikoodi, mis kuvatakse nii kuuskant- kui ka RGB-vormingus, nii et saate seda kasutada teistes programmides.

Klõpsake üks kord ja kuuskantvärvikood kopeeritakse teie lõikelauale, et saaksite selle kleepida. Kui eelistate RGB-d, saate PowerToysi seadete aknas avada värvivalija ekraani ja valida, kui klõpsate, kui kopeerite RGB-värvikoodi.

Kiire rakenduste käivitaja PowerToys Run

PowerToys Run on otsingufunktsiooniga tekstipõhine rakenduste käivitaja. Erinevalt klassikalisest Windowsi käivitamise dialoogist (Win + R) on sellel otsingufunktsioon. Erinevalt menüü Start otsingukastist on kõik asjad arvutis käivitatud, selle asemel, et Bingiga veebis otsida.

Lisaks rakendustele saab PowerToys Run kiiresti faile leida. See suudab isegi avada aknad ja minna neile üle - otsige lihtsalt nende akna pealkirja.

Selle avamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Alt + Tühik. Seda klaviatuuri otseteed saab kohandada PowerToysi seadete paanil PowerToys Run.

Hakake fraasi tippima, et otsida rakendusi, faile ja isegi aknaid avada. Valige nooleklahvide abil loendist üksus (või jätkake selle kitsendamiseks lihtsalt tippimist) ja vajutage rakenduse käivitamiseks, faili avamiseks või aknale lülitumiseks Enter.

PowerToys Runil on mõned muud funktsioonid, näiteks nupud „Ava administraatorina“ ja „Ava sisaldava kausta avamine“ loendi iga suvandi jaoks. Tulevikus on sellel pistikprogrammid nagu kalkulaatoril.

Klaviatuurihaldur, klaviatuuri otseteede muutmiseks

Klaviatuurihaldur pakub lihtsat liidest ühe klahvi ja klaviatuuri otseteede ümberpaigutamiseks.

Tööriist „Klaviatuuri uuesti muutmine” võimaldab teil muuta ühe võtme uueks. Klaviatuuril saate teha mis tahes klahvi nagu mis tahes muu klahvi, sealhulgas spetsiaalsed funktsiooniklahvid. Näiteks võite hõlpsasti veebis navigeerimiseks muuta suurtäheluku, mida te kunagi ei kasutanud, brauseri tagasiklahviks.

Paanil „Muuda otseteed” saate muuta mitme klahviga otseteed muudeks otseteedeks. Näiteks Win + E avab tavaliselt File Exploreri akna. Võite luua uue kiirklahvi Win + Space, mis avab File Exploreri akna. Teie uued klaviatuuri otseteed võivad alistada olemasolevad Windows 10 sisseehitatud klaviatuuri otseteed.

Hulgifailide ümbernimetaja PowerRename

Microsofti PowerToys sisaldab partii ümbernimetamise tööriista nimega „PowerRename”. Kui see funktsioon on lubatud, saate paremklõpsata ühel või mitmel failil või kaustal File Exploreris ja valida selle avamiseks kontekstimenüüst „PowerRename”.

Ilmub tööriista PowerRename aken. Failide kiireks ümbernimetamiseks saate kasutada tekstiruute ja märkeruute. Näiteks võite faili nimest sõnu eemaldada, fraase asendada, numbreid lisada, korraga mitut faililaiendit muuta ja palju muud. Võite kasutada isegi regulaaravaldisi. Eelvaadepaan aitab teil ümbernimetamise seadeid enne failide ümbernimetamise täpsustamist täpsustada

See utiliit on palju lihtsam kui enamik Windowsi jaoks saadavalolevaid kolmanda osapoole paketi ümbernimetamise tööriistu.

Pildi suuruse muutmine, piltide hulgi suuruse muutmine

PowerToys pakub kiiret pildi suurust, mis integreerub File Exploreriga. Kui see on lubatud, valige File Exploreris üks või mitu pildifaili, paremklõpsake neil ja valige „Piltide suuruse muutmine”.

Avaneb Image Resizer aken. Seejärel saate valida pildifailide suuruse või sisestada kohandatud suuruse pikslites. Vaikimisi loob tööriist valitud pildifailide suuruse muutmise koopiad, kuid võite lasta lasta sellel ka originaalfailide suurust muuta ja asendada. Võite isegi klõpsata nupul „Seaded” ja konfigureerida täpsemad valikud, näiteks pildikodeerija kvaliteediseaded.

See tööriist on kiire viis ühe või mitme pildifaili suuruse muutmiseks keerukamat rakendust avamata.

FancyZones, tsoonipõhine aknahaldur

FancyZones on aknahaldur, mis võimaldab teil oma töölauale akende jaoks luua "tsoonide" paigutusi. Tavaliselt võimaldab Windows teil aknaid 1 × 1 või 2 × 2 paigutusega klõpsata. FancyZones võimaldab teil luua keerukamaid paigutusi.

Tsooniredaktori avamiseks võite vaikimisi vajutada klahvi Windows + `(see on tilde, klahv Tab-klahvi kohal). Seejärel saate akna lohistamise ja langetamise ajal tsoonide nägemiseks klahvi Shift (või mõnda muud hiirenuppu, näiteks parem hiire nuppu) hoida ja hoida. Visake aken tsooni ja see klõpsatakse teie ekraanil selle paigutuse kohal.

FancyZones pakub kiiret viisi keerukate aknakujunduste seadistamiseks, ilma et iga akent hoolikalt muudetaks. Pange aknad lihtsalt tsoonidesse. Kõiki selle paljusid valikuid ja kiirklahve saate konfigureerida, avades akna PowerToys Settings ja klõpsates külgribal nuppu „FancyZones”.

Otsetee juhend (Windowsi klahvi jaoks)

Windows on pakitud klaviatuuri otseteedega, mis kasutavad Windowsi klahvi. Kas näiteks teadsite, et saate File Exploreri akna avamiseks vajutada Windows + E, sätete akna avamiseks Windows + i või töölaua kuvamiseks Windows + D? Võite ka vajutada Windows + 1, et aktiveerida tegumiribal vasakult esimene rakenduse otsetee, teise aktiveerimiseks Windows + 2 ja nii edasi.

Windowsi klahvide otseteede juhend aitab teil neid otseteid õppida ja meelde jätta. Kui see on lubatud, saate levinud otseteid kuvava ülekatte kuvamiseks hoida klaviatuuril Windowsi klahvi umbes sekundi all. Ülekatte loobumiseks vabastage võti.

File Exploreri eelvaade (SVG ja Markdown jaoks)

File Exploreris on eelvaate paan, mis näitab piltide ja muude failitüüpide eelvaateid otse File Exploreris. Selle kuvamiseks või peitmiseks vajutage File Exploreris Alt + P. Valige fail ja näete kohe eelvaadet.

Kui PowerToys on lubatud File Exploreri eelvaate käitlejad, saab Windows kuvada Markdownis vormindatud SVG-piltide ja skaleeritavate vektorgraafikute eelvaateid.

Mis juhtus Window Walkeriga?

Uuenda: See PowerToy on nüüd ühendatud PowerToys Runiga. Selle leidmiseks ja sellele üleminekuks võite tippida akna pealkirja PowerToys Run kasti.

Window Walker on tekstipõhine Alt + Tab alternatiiv otsingufunktsiooniga. Selle avamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Win. Näete tekstikasti.

Hakake fraasi tippima, et otsida sellele vastavaid avatud aknaid. Näiteks kui teil on mitu Chrome'i brauseriakent avatud, võite tippida "Chrome" ja näete nende loendit. Akende sirvimiseks kasutage nooleklahve ja vajutage selle valimiseks sisestusklahvi.

Sellest tööriistast võib olla palju abi, kui teil on palju aknaid avatud ja kaevate seda eriti. Näiteks kui teil on avatud kümme erinevat brauseriakent ja otsite ühte, mis näitab konkreetset veebisaiti, võite vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Tab, alustada veebisaidi nime tippimist ja leida selle veebisaidi kuvava brauseriakna.

PowerToysi pakett on alles varajases staadiumis ning enne 1.0 väljalaset on kavas rohkem tööriistu. Microsoft loodab lõpliku versiooni välja anda 2020. aasta septembris.

Värskendame seda artiklit uute funktsioonidega, kui need välja antakse.

SEOTUD:Nende trikkidega saate meisterdada Windows 10 Alt + Tab vahetaja


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found