Kõik Etherneti kaablid pole võrdsed: Uuendades saate kiiremini LAN-i kiiruse

Juhtmega ühendused, mis kasutavad Etherneti kaableid, on tavaliselt kiiremad ja nende viivitus on väiksem kui WiFi-ühendustel. Kuid nii nagu kaasaegne WiFi-riistvara on arenenud, suudavad kaasaegsed Etherneti kaablid suhelda kiirema kiirusega.

SEOTUD:Uuendage oma traadita ruuterit, et saada kiirem kiirus ja usaldusväärsem WiFi

Tüüpilise koduvõrgu jaoks pole see eriti suur probleem, kuna teie Interneti-ühendus on kitsaskoht. Kui saate Interneti-teenuse pakkujalt näiteks 90 Mbps allalaadimiskiirust, ei tee teie kodus olevad Etherneti kaablid teie Interneti-kiirustel natuke vahet - saate siiski ainult 90 Mbps. Ethernet-kaabli uuendamisega saate siiski kiiremini kohaliku võrgu kiiruse. Ja kiirem kohtvõrgu kiirus võib aidata andmete ülekandmisel ühest seadmest teise oma kohalikus võrgus. See hõlmab selliseid asju nagu andmete varundamine ja ülekandmine arvutite vahel, mängude voogesitus Windowsi kastist teie Shieldi või Steam Linki või kohaliku video voogesitus Plexi või Kodi serverist.

Kaabli kategooriad

Kas võtsite hiljuti uue Etherneti kaabli või kasutasite Etherneti kaablit, mis oli kaasas moodsa ruuteri või muu seadmega? Kui jah, siis on see kaabel tõenäoliselt piisavalt värske, et te ei peaks muretsema.

Kuid kui kasutate endiselt vanemaid Etherneti kaableid, mis on kuskil kapis istunud, võiksite kaaluda nende täiendamist. Kui ühendasite oma maja juba ammu Etherneti kaablitega - võib-olla lõite need läbi seinte ja vaipade alla, et laiendada traadiga Interneti-ühendust igas toas - võivad teie seintes olla vanemad Cat-5 või Cat-5e kaablid.

Ethernet-kaablid on standardiseeritud erinevatesse kategooriatesse. Näiteks näete kaableid, mis on hinnatud kategooria 5, kategooria 5e, kategooria 6, kategooria 7 jne. Tavaliselt lühendame neid nimesid Cat-5, Cat-5e, Cat-6 jne. Iga suurema numbriga kaabel on uuem standard. Ja jah, need kaablid ühilduvad tagurpidi. Need on lihtsalt loodud kiirema suhtluse toetamiseks, kui teil on seda toetavaid kaasaegseid seadmeid. Pistikutüüp on sama, nii et saate ühendada Cat-6 kaabli seadmesse, mis loodi juba siis, kui Cat-5e oli uus kuum standard ja Cat-6 polnud veel välja antud.

SEOTUD:Millist Etherneti (Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a) kaablit peaksin kasutama?

Oleme Etherneti kaablite erinevused vähendanud. Iga uuem standard toob kaasa suurema võimaliku kiiruse ja väiksema ülekäimise, mis aitab teil need kiirused saavutada ka pikemate kaablite korral. Ülaltoodud tabel toob välja iga kategooria spetsifikatsioonid.

Kas täiendamine on seda väärt? Võib-olla mitte, aga ...

Reaalsus on see, et Cat-5e kaabel oma kiirusega kuni 1 Gb / s on teie Interneti-ühenduse jaoks piisavalt kiire. See 1 GB / s kiirus toetab kõike kuni gigabaidise Interneti-teenuseni, seega ei näe te Interneti-kiiruse kasvu, kui lülitate Cat-5e-lt kõrgema kategooria kaablile.

Kui aga edastate palju andmeid kohalikus võrgus olevate arvutite vahel, võib selle täiendamine olla seda väärt. Ja kui ostate praegu uusi kaableid või ühendate oma kodu juhtmetega, peaksite Cat-5e kaablite asemel kasutama vähemalt Cat-6. Kui hinnavahe pole teie kodu juhtmetes liiga suur, võite isegi Cat-7 kaablite jaoks. Pange tähele, et Cat-7 kaablitega töötamine nõuab natuke rohkem peenust kui Cat-5e või Cat-6 kaablitega töötamine - peamiselt seetõttu, et Cat-7 kaablite painutamisel on kergem fooliumkaitset kahjustada.

5. kategooria (Cat-5) ja 5. kategooria täiustatud (Cat-5e) on tegelikult põhimõtteliselt samad. Kaablis endas ei muutunud füüsiliselt midagi. Selle asemel testitakse Cat-5e kaableid rangemalt, et tagada vähem ülekäimist (elektrilised häired). Teisisõnu, ainult mõned neist vanadest Cat-5 kaablitest on piisavalt head, et olla Cat-5e kaablid.

Kaablid Cat-6 ja Cat-6a on huvitavamad. Kui teil on kaasaegne ruuter ja kaasaegsed Etherneti toega seadmed, saate kiirema kiiruse - Cat-6a puhul 10 Gb / s, Cat-6 puhul 1 Gb / s. Ka ülejäänud riistvara peab seda toetama, kuid üle 1 Gb / s kiiruse saavutate ainult siis, kui teil on piisavalt häid kaableid. Kui ühendate kogu oma suurepärase uue võrguriistvara vanadesse Cat-5e Etherneti kaablitesse, mille olete aastaid tagasi oma kodu seintest läbi jooksnud, ei saa te täiskiirust.

Cat-7 kaablid tõesti ei paku Cat-6a ees liiga palju eelist, vähemalt mitte kodukasutaja jaoks. Nad kasutavad natuke paremat varjestust, mis aitab hoida paremat kiirust pikematel vahemaadel, kuid see pole midagi märkimisväärset. Kui hinnavahe on väike ja teil on keegi, kes teie kodu juhtmega ühendaks, kaaluge Cat-7-ga minekut vaid tulevase lisakindluse tagamiseks. Vastasel juhul peaks Cat-6a sobima uute seadmete jaoks.

See ei tähenda, et peaksite oma kodus seinad lahti rebima, et asendada aastaid tagasi paigaldatud Cat-5e kaabel, eriti kui teil pole vajadust kiirema kohaliku võrgu kiiruse järele. Kuid mitte kõik Etherneti kaablid pole võrdsed.

Kuidas teada saada, mida kasutate

Enamiku kaablite puhul peaksite saama vaadata kaablit ennast ja leida kaabli välispinnale trükitud silt. See on teie parim valik. Cat-6, 6a ja 7 kaablid on tavaliselt paksemad kui Cat-5e kaablid ja vähem paindlikud - nii et kui olete harjunud Cat-5e kaablitega ümber käima, on see veel üks lihtne viis öelda.

Enamik inimesi ei hooli sellest, kas nad kasutavad kodus Cat-5e, 6, 6a või 7 kaableid. Interneti-ühendus on kitsaskoht, kiiremad kaablid sellest ei aita. Cat-6, 6a või isegi 7 kaabli kasutamine võimaldab failide ülekandmisel või muul viisil kahe kohaliku võrgu vahelise arvuti vahel suhtlemisel kiiremat kiirust, kuid tõde on see, et enamik inimesi ei pane seda tähelegi.

Sellegipoolest on vahe! Kui ühendate oma kodu juhtmetega, mis sinna mõnda aega kinni jäävad, peaksite tulevikukindluse ja suurema LAN-kiiruse jaoks kindlasti valima kõrgeima kategooria kaabli, mida saate endale lubada.

Pildikrediit: Regan Walsh Flickris, DeclanTM Flickris, Collin Anderson Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found