Kuidas Windowsis ikoone kohandada

Ikoonide isikupärastamine on suurepärane võimalus muuta arvuti omapäraseks. Vaatame erinevaid viise, kuidas Windows võimaldab teie ikoone kohandada.

SEOTUD:Kuidas teha mis tahes pildist kõrglahutusega Windows 7 ikoone

Windowsil on mõned sisseehitatud ikoonid, mille vahel saate valida, kuid on ka ütlemata palju ikoone, mida saate alla laadida sellistelt saitidelt nagu IconArchive, DeviantArt ja Iconfinder - kõigil neil on palju tasuta ikoone. Ja kui te ei leia midagi, mis teile meeldiks, saate isegi teha mis tahes pildist kõrge eraldusvõimega ikoone.

Kui unistuste ikoonid on olemas, salvestage need kindlasse kohta - mõned neist protsessidest nõuavad, et need jääksid teie arvutis kindlasse kohta. Muudel juhtudel soovite neid tõenäoliselt igaks juhuks, kui midagi valesti läheb, ja peate need uuesti rakendama.

Töölauaikoonide muutmine (arvuti, prügikast, võrk ja nii edasi)

Ikoone nagu see arvuti, võrk, prügikast ja kaust Kasutaja peetakse kõiki töölauaikoonideks, kuigi Windowsi tänapäevased versioonid ei näita neid kõiki töölaual. Windows 8 ja 10 ei näita ühtegi töölauaikooni, välja arvatud prügikast, ja isegi Windows 7 ei näita neid kõiki. Täieliku ülevaatuse saamiseks vaadake meie juhendit puuduvate töölauaikoonide taastamiseks Windows 7, 8 või 10 puhul.

Kuid saate siiski muuta nende ikoonide kuvamist mujal teie süsteemis. Selleks peate nende ikoonide sisse- ja väljalülitamiseks või seotud ikoonide muutmiseks pääsema aknale "Töölaua ikooni seaded". Windows 10-s pääsete sellele aknale juurde menüüst Seaded> Isikupärastamine> Teemad> Töölaua ikooni seaded. Windows 8 ja 10 puhul on see juhtpaneel> isikupärastamine> töölaua ikoonide muutmine.

Töölaual soovitud ikoonide valimiseks kasutage jaotise „Töölaua ikoonid” märkeruute. Ikooni muutmiseks valige ikoon, mida soovite muuta, ja seejärel klõpsake nuppu „Muuda ikooni“.

Aknas „Muuda ikooni“ saate Windowsi sisseehitatud ikoonide hulgast valida mis tahes ikooni või klõpsata ikoonifailide leidmiseks nupul „Sirvi“.

Kui sirvite oma ikoone, saate valida mis tahes EXE-, DLL- või ICO-faili. Pärast faili valimist kuvatakse aknas „Muuda ikooni“ valitud failis olevaid ikoone. Klõpsake soovitud ja seejärel nuppu „OK”. Siin muudame ikooni „See arvuti” kasutamaks ikooni, mis näeb välja pigem sülearvuti kui lauaarvuti.

Pärast ikooni muutmist peaksite nägema uut ikooni, mida kasutatakse File Exploreris, töölaual ja tegumiribal, kui kaust on avatud.

Ja kui soovite muudatuse tagasi pöörata, võite alati minna tagasi aknasse "Töölaua ikooni seaded", valida ikooni, mida soovite tagasi muuta, ja seejärel klõpsata nuppu "Taasta vaikeseade".

Muuda kausta ikoone

Kausta ikooni muutmine pole mitte ainult hea viis ilusate asjade ülesleidmiseks, vaid ka tähelepanu juhtimiseks olulistele üksustele. Kaustaikooni muutmiseks paremklõpsake kaustal, mida soovite muuta, ja seejärel valige „Atribuudid“.

Valige kausta atribuutide aknas vahekaart „Kohanda” ja klõpsake nuppu „Muuda ikooni”.

Aknas „Muuda ikooni“ saate Windowsi sisseehitatud ikoonide hulgast valida mis tahes ikooni või klõpsata oma ikoonide leidmiseks nupul „Sirvi“.

Kui sirvite oma ikoonifaili, saate valida mis tahes EXE-, DLL- või ICO-faili. Pärast faili valimist kuvatakse aknas „Muuda ikooni“ valitud failis olevaid ikoone. Klõpsake soovitud nuppu ja seejärel nuppu „OK”. Siin muudame selle kausta ikooni punaseks, et see rohkem silma paistaks.

Ja klõpsake tagasi atribuutide aknas nuppu "OK".

Kaust peaks nüüd ilmuma uue ikooniga.

See funktsioon töötab, luues kausta sees peidetud faili Desktop.ini, mis sisaldab mõningaid andmeid:

[.ShellClassInfo] IconResource = D: \ Walter \ Documents \ Icons \ Oxygen-Icons.org-Oxygen-Places-folder-red.ico, 0 [ViewState] Mode = Vid = FolderType = Generic

See on üks juhtumitest, kus peate tingimata hoidma ICO-faili ikooni rakendamisel mis tahes kohas. Pange see kuhugi, mida teate, et te ei kustuta seda enne, või muutke ICO-fail peidetuks.

Ja kui soovite kaustade arvuti välimust ja toimimist täpsustada, peaksite uurima ka seda, kuidas kohandada kaustavaateid Windowsi viie malliga ja kuidas kohandada Windowsi kaustavaate seadeid.

Muutke failitüübi ikooni

Samuti saate muuta ikooni konkreetsete failitüüpide jaoks (need, mis lõpevad teatud laienditega), nii et kõik seda tüüpi failid kasutavad uut ikooni. Miks peaks seda vaevama? Oletame, et kasutate näiteks pilditöötlusprogrammi, mis kasutab sisuliselt sama ikooni kõigi seda tüüpi pildifailide jaoks, mida see toetab - PNG, JPG, GIF ja nii edasi. Võib osutuda mugavamaks, kui kumbki neist failitüüpidest kasutab erinevat ikooni, nii et neid on lihtsam eristada - eriti kui hoiate samas kaustas mitut failitüüpi.

Kahjuks pole Windowsis selleks sisseehitatud viisi. Selle asemel peate töö tegemiseks alla laadima tasuta tööriista: Nirsofti failitüüpide haldur. Meil on täielik juhend failitüüpide halduri kasutamiseks teatud failitüübi ikooni muutmiseks, nii et kui arvate, et see oleks teile kasulik, lugege seda!

Üks tüüpi fail, mida failitüüpide haldur ei oska siiski hästi hallata, on käivitatavad (EXE) failid. Selleks on meil veel üks tasuta tööriista soovitus: Resource Hacker. Ja muidugi, meil on ka juhend selle kasutamiseks EXE-faili ikooni muutmiseks.

Muutke mis tahes otsetee ikooni

Otsetee ikooni muutmine Windowsis on samuti üsna lihtne ja toimib samamoodi, olenemata sellest, kas see on rakenduse, kausta või isegi käsuviiba otsetee. Paremklõpsake otseteel ja valige „Atribuudid“.

Klõpsake vahekaardil „Otsetee” nuppu „Muuda ikooni”.

See avab tavapärase akna „Muuda ikooni“, mida oleme juba paar korda näinud. Valige üks vaikimisi ikoonidest või sirvige mis tahes ikoone sisaldavat EXE-, DLL- või ICO-faili. Pärast valiku tegemist ja rakendamist näete uut ikooni File Exploreris, töölaual või tegumiribal, kui teie otsetee on seal kinnitatud.

Soovi korral saate neid otseteede ikoone veelgi kohandada, eemaldades (või muutes) noole ülekatteid või takistades Windowsi lisamast teksti „- Otsetee”.

Muutke tegumiribale kinnitatud rakenduste ikooni

Teie tegumiribale kinnitatud ikoonid on tõesti otseteed - neil pole lihtsalt otseteedega tavaliselt seotud noole ülekatet ja teksti „- Otsetee”. Sellisena saate nende ikoone kohandada peaaegu samamoodi nagu iga otseteeikooni. Peate lihtsalt meeles pidama mõnda asja:

  • Saate kohandada ainult tegumiribale kinnitatud rakenduste ikoone. Kui ikoon on ainult tegumiribal, kuna rakendus töötab praegu ja see pole sinna kinnitatud, ei saa te seda kohandada. Niisiis, kinnitage see kõigepealt.
  • Kui rakendus on kinnitatud, kuid töötab praegu, peate enne otsetee ikooni muutmist rakenduse sulgema.
  • Lihtsalt paremklõpsates kinnitatud rakendusel, kuvatakse rakenduse hüpiknimekiri. Tavalise kontekstimenüü juurde pääsemiseks hoidke ikooni paremklõpsates all klahvi Shift. Valige sellest menüüst „Atribuudid” ja ülejäänud protsess on teile eelmisest jaotisest tuttav.

Muutke File Exploreris mis tahes draivi ikooni

Windowsi draivide ikoonide muutmiseks pole lihtsat sisseehitatud viisi. See ei tähenda, et te ei saaks seda siiski teha. Lihtne viis on kasutada tasuta rakendust nimega Drive Icon Changer. Seal on ka viis, mis töötab natuke teisiti ja hõlmab väikest registri muutmist. Mõlema meetodi kohta saate lugeda meie Windowsi draiviikoonide muutmise juhendist.

Drive Icon Changer on lihtsaim viis, ehkki saate seda teha registrist, kui te ei soovi lisatarkvara kasutada.

Loodetavasti annab see teile ikoonide muutmise kohta piisavalt teavet, et saaksite asjad välja näha just nii, nagu soovite.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found