Kuidas luua kohandatud malli PowerPointis

PowerPoint pakub ülimalt kasulikke ressursse, mida nimetatakse mallideks ja mis koostavad teie esitluse aluse ja raamistiku automaatselt. Kui te ei leia endale just sobivat, saate oma luua. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Looge kohandatud PowerPointi mall

Kohandatud PowerPointi malli loomiseks peate kõigepealt avama tühja esitluse. Selleks saate klõpsata vahekaardil „Fail” ja seejärel vasakul paanil valida „Uus”.

Ilmub suur mallide kogu, kuid kuna see pole see, mida me otsime, jätkake ja valige suvand "Tühi esitlus".

Järgmisena peate valima slaidi suuna ja suuruse. Valige vahekaardi „Kujundus” rühmas „Kohanda” nupp „Slaidi suurus”. Ilmub väike rippmenüü. Klõpsake siin valikut "Kohanda slaidi suurust".

Ilmub dialoogiboks “Slaidi suurus”. Siin saate (1) reguleerida slaidi kõrgust ja laiust või valida rippmenüüst lihtsalt eelmääratud valiku ja (2) valida slaidi suuna.

Ülejäänud malli loomine tehakse PowerPointi slaidimeistris. Slide Master võimaldab teil kohandada esitluse fonte, pealkirju ja värve ühes kohas, rakendades valikuid kõigile slaididele. See võimaldab teil säilitada kogu malli järjepidevuse ja välistada vajaduse teha muudatusi igas üksikus slaidis.

SEOTUD:Kuidas muuta PowerPointi vaikefonti

Slaidimeistri juurde pääsemiseks klõpsake vahekaarti „Vaade” ja valige seejärel grupist „Peavaated” „Slaidimeister”.

Vasakule paanile ilmub slaidimeister. Slide Master on paanil kuvatav ülemine pisipilt. Iga alam pisipilt tähistab kõiki teie teemas saadaolevaid slaidipaigutusi. Slaidimeistri muudatused mõjutavad kõiki slaidipaigutusi.

Siin juhtub maagia. Esiteks saate valida oma PowerPointi malliks ainulaadse teema. Selleks valige vahekaardi „Slide Master” rühmas „Muuda teemat” „Teemad”.

Ilmub rippmenüü, mis pakub suurt teemadekogu, mille vahel valida. Igal teemal on oma fondid ja efektid. Sirvige kogu ja valige see, mis teile meeldib.

Valitud teema jaoks saate valida ka taustastiili. Valige rühmas „Taust“ „Taustastiilid“ ja valige seejärel rippmenüüst soovitud stiil.

Kui soovite slaidides kohatäiteid kohandada, saate seda teha menüüst „Lisa kohatäide” valides ühe suvandi. Selle valiku leiate grupist „Peamine paigutus”.

Kui olete vasakult paanilt valinud slaidi, kuhu soovite lisada kohatäite, ja menüüst sisestatava kohatäite tüübi, klõpsake ja lohistage kursorit kohahoidja kasti joonistamiseks.

Korrake seda protsessi, kuni olete rahul malli kohahoidjatega. Kui olete selle lõpetanud, jääb üle vaid kohandatud mall salvestada.

Salvestage oma kohandatud mall

PowerPointi esitluse (.pptx) mallina (.potx) salvestamiseks klõpsake vahekaarti „Fail” ja seejärel nuppu „Salvesta nimega”.

Valige rühmas „Muud asukohad” valik „Sirvi”.

Seejärel kuvatakse dialoogiboks „Salvesta nimega“. Märkige ruut valiku „Salvesta tüübina” kõrval ja seejärel valige suvandite loendist „PowerPointi mall”.

Kui valite PowerPointi malli failitüübi, suunab PowerPoint teid kausta „Kohandatud Office'i mallid”. Siit soovite malli salvestada. Klõpsake nuppu „Salvesta“.

Teie mall salvestatakse ja on kasutamiseks valmis. Oma malli leidmiseks järgmisel korral PowerPointi avamisel klõpsake vahekaarti „Fail” ja valige nupp „Uus”. Seejärel valige vahekaart „Kohandatud” ja seejärel valik „Kohandatud kontorimallid”.

Nüüd näete oma kohandatud malli. Valige see kohandatud PowerPointi malli kasutamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found