Mida tähendab “FOMO” ja kuidas seda kasutada?

FOMO on üks väheseid Interneti-akronüüme, mis on liikunud psühholoogiatööde, õhtuste uudiste ja kõigi Ameerika ülikoolide nõustamisbüroode vahel. Kuid mida FOMO tähendab, kust see tuli ja kuidas te seda kasutate?

Hirm jääda ilma

FOMO on lihtsalt lühend "hirm kaotada" järele. Seda terminit kasutatakse võimaluste kaotamise ärevuse kirjeldamiseks. Tavaliselt kaasneb FOMO tunnetega mõte, et keegi teine ​​(sõbrad, pere või töökaaslased) võtab osa võimalusest, mille te kaotate. See on natuke nagu "teadmises" olemine või Jonesidega sammu pidamine.

FOMO-d kasutatakse tavaliselt sotsiaalsete olukordade kirjeldamiseks. Võite kogeda FOMO-d, kui te ei saa minna näiteks sõpradega lahedale peole või kontserdile. Sel põhjusel kannab FOMO väga teismelist või lapselikku varjundit ja sõna on levinud peaaegu igas aastatuhandeid käsitlevas uudises. (Eriti armastavad seda terminit psühholoogid ja turu-uurijad.)

Aga FOMO on mõnikord kasutatakse selleks, et kirjeldada hirmu kaotada ametialased või „elu” võimalused, näiteks kraadi omandamine, enne 70. sünnipäeva pensionile jäämine, aktsiatesse ostmine või edutamine. See ei ole eranditult "noorte" nähtus ja pole mingit põhjust, miks te ei peaks FOMO-d kasutama "tõsiste" mittesotsiaalsete olukordade kirjeldamiseks.

Etümoloogia

Kummalisel kombel on meil korralik ettekujutus, kust sõna FOMO pärineb. Tundub, et selle sõna pani esimest korda paberile Harvardi ärikooli õpilastöö The Harbus 2004. aasta väljaandes Patrick McGinnise nimeline õpilane.

Oma artiklis kirjeldab McGinnis kahte vastandlikku, kuid omavahel põimunud jõudu: FOMO ja FOBO. Me juba teame, et FOMO on hirm kaotada ja selle kasutamine McGinnise artiklis kannab endas samasuguseid sotsiaalseid varjundeid nagu tänapäeval. Kuid McGinnis määrab FOBO (hirm parema võimaluse ees) pühendumuse idee suunas. FOBO all kannatavad inimesed ei pruugi plaane kindlustada, sest kardavad, et parem võimalus võib ilmneda viimasel sekundil.

McGinnise artiklis kulmineeruvad FOMO ja FOBO eksistentsiaalse tupiku poole: FODA (hirm midagi teha). Kui inimesed kardavad võimaluste kaotamist (FOMO), samas kardavad pühendumist (FOBO), on tulemuseks sotsiaalne katatoonia.

Bostoni ajakirja 2014. aasta artiklis on Ben Schreckinger teoreetiline, et need akronüümid on sündinud 1990. aastate lõpu / 2000. aastate alguse oludest (9/11, dot-com-plahvatus, mobiiltelefonide esilekerkimine). Kuid see sõna jõudis üldkasutatavasse rahvakeelde alles 2010. aastatel, kui psühholoogide sõnul sotsiaalmeedia ja internetikasutuse tõttu noorte seas tunne üha kasvas.

Kuidas kasutate FOMO-d?

„Kuidas te kasutate FOMO-d” ei ole mõjuv ja eksistentsiaalne uurimine. Küsimus on lihtsalt semantikas. Millal kasutate lauses FOMO-d? Kas on kohane öelda oma ülemusele FOMO või ajavad Interneti-teismelised teid FOMO ütlemise üle nalja?

Alustame grammatikast. Erinevalt LOL-ist on FOMO-d raske intuitiivselt lausse kleepida. Selle põhjuseks on see, et grammatika mõttes on sõnal FOMO tohutult paindlikkust. Võite seda kasutada otse „kaotamise hirmu” asemel või kasutada FOMO-d nimisõnana, justkui oleks FOMO kurat teie õlul ja sunnib teid tundma ärevust või hirmu. Ja muidugi võite kasutada FOMOt naljaka Interneti-sõnana, mis rikub väiksemaid grammatikareegleid.

Siin on mõned näited FOMO grammatilisest paindlikkusest:

 • “Hirmu kaotada” asemel
  • "Mul on nohu, kuid minu sügavalt juurdunud FOMO pani mind sellele peole tulema."
  • "Tema FOMO-ga oli liiga palju tegemist, nii et ta sõitis sellele kontserdile tulekuks 2000 miili."
 • Nimisõnana
  • "FOMO pani mind sellele peole tulema, kuigi mul on külm."
  • “Süüdista FOMOt; sellepärast sõitis ta selle kontserdini. "
 • Naljaka Interneti-sõnana
  • "Mul on nohu, aga tulin sellele peole FOMO pärast."
  • "Miks ta selle kontserdi jaoks nii kaugele sõitis? Sest FOMO, näiv! "

Nüüd, kui teate, kuidas FOMO-d lauses kasutada, võite hakata muretsemamillal sõna kasutamiseks. FOMO-d peaksite kasutama ainult olukorra kirjeldamiseks, kus keegi muretseb võimaluse kaotamise pärast. Jällegi, see termin kehtib tavaliselt sotsiaalsete olukordade kohta (te ei saa minna lahedale peole), kuid võite seda kasutada ka tõsiste või ametialaste olukordade kirjeldamiseks (teie ja teie töökaaslased jäävad hilja tööle, et edutamist jätkata).

Ja ärge muretsege, lapsed ei tee teie üle nalja FOMO ütlemise pärast. See pole tegelikult trendikas sõna ega meem, see on lihtsalt igivana tunde kaasaegne kirjeldus, mida sotsiaalmeedia on võimendanud. See tähendab, et teie ülemus arvab ilmselt, et olete lapsik, kui ütlete tõsises olukorras FOMO, nii et teate, vältige seda.

Kui loete seda artiklit oma isikliku Interneti-põhjustatud FOMO tõttu, võib tasuda uurida mõnda muud friikavat Interneti-sõna. Suhtlusvõrgustikes ja uudisteartiklites kasutatakse tavaliselt selliseid sõnu nagu "TL; DR" ja "Yeet" ning nende tähenduse mõistmine võib teid mõnest FOMO-st teele päästa.