Millist failisüsteemi peaksin oma USB-draivi jaoks kasutama?

Videote ja muusika transportimine igasse kasutatavasse seadmesse võib olla keeruline. Kuidas teada saada, et teie Mac, Xbox ja Windows saavad teie faile lugeda? Oma ideaalse USB-draivi lahenduse leidmiseks lugege edasi.

 1. Kui soovite oma faile jagada enamiku seadmetega ja ükski failidest pole suurem kui 4 GB, valige FAT32.
 2. Kui teil on faile, mis on suuremad kui 4 GB, kuid soovite siiski seadmete vahel üsna head tuge, valige exFAT.
 3. Kui teil on faile, mis on suuremad kui 4 GB, ja jagate neid enamasti Windowsi arvutitega, valige NTFS.
 4. Kui teil on faile, mis on suuremad kui 4 GB, ja jagate neid enamasti Macidega, valige HFS +

Failisüsteemid on sellised asjad, mida paljud arvutikasutajad peavad enesestmõistetavaks. Kõige levinumad failisüsteemid on FAT32, exFAT ja NTFS Windowsis, APFS ja HFS + MacOS-is ja EXT Linuxis - ehkki võite vahel ka teistega kokku puutuda. Kuid võib olla segane aru saada, millised seadmed ja opsüsteemid milliseid failisüsteeme toetavad - eriti kui soovite teha vaid mõnda faili või hoida kogu oma seadmes loetav kõigi seadmete jaoks. Niisiis, vaatame peamisi failisüsteeme ja loodetavasti saate välja selgitada parima lahenduse USB-draivi vormindamiseks.

SEOTUD:Mis on failisüsteem ja miks on neid nii palju?

Failisüsteemi probleemide mõistmine

Erinevad failisüsteemid pakuvad kettal andmete korraldamiseks erinevaid viise. Kuna ketastele kirjutatakse tegelikult ainult binaarandmeid, pakuvad failisüsteemid viisi kettal olevate füüsiliste salvestiste tõlkimiseks operatsioonisüsteemi loetud vormingusse. Kuna need failisüsteemid on operatsioonisüsteemi võtmetähtsusega andmete mõtestamisel, ei saa operatsioonisüsteem andmeid kettalt lugeda, ilma et oleks toetatud failisüsteemi, millega ketas on vormindatud. Ketta vormindamisel reguleerib teie valitud failisüsteem sisuliselt seda, millised seadmed saavad kettale lugeda või kirjutada.

Paljude ettevõtete ja leibkondade kodus on mitu erinevat tüüpi arvutit - kõige levinumad on Windows, macOS ja Linux. Ja kui kannate faile sõprade juurde või reisides, ei tea kunagi, millist tüüpi süsteemi võiksite neid faile soovida. Selle mitmekesisuse tõttu peate kaasaskantavad kettad vormindama, et need saaksid hõlpsalt liikuda erinevate operatsioonisüsteemide vahel, mida eeldate kasutada.

Kuid selle otsuse tegemiseks peate mõistma kahte peamist tegurit, mis võivad teie failisüsteemi valikut mõjutada:kaasaskantavusjafaili suuruse piirangud. Vaatame neid kahte tegurit, kuna need on seotud kõige levinumate failisüsteemidega.

 • NTFS: NT-failisüsteem (NTFS) on failisüsteem, mida tänapäevased Windowsi versioonid vaikimisi kasutavad.
 • HFS +: Hierarhiline failisüsteem (HFS +) on failisüsteem, mida tänapäevased macOS-i versioonid vaikimisi kasutavad.
 • APFS: Apple'i patenteeritud failisüsteem töötati välja HFS + asendajana, keskendudes välkmäluseadmetele, SSD-ketastele ja krüptimisele. APFS anti välja koos operatsioonisüsteemidega iOS 10.3 ja macOS 10.13 ning sellest saab nende operatsioonisüsteemide kohustuslik failisüsteem.
 • FAT32: Failide jaotamise tabel 32 (FAT32) oli Windowsi standardne failisüsteem enne NTFS-i.
 • exFAT: Laiendatud failide jaotamise tabel (exFAT) põhineb FAT32-l ja pakub kerget süsteemi ilma kogu NTFS-i üldkuludeta.
 • EXT 2, 3 ja 4: Laiendatud failisüsteem (EXT) oli esimene spetsiaalselt Linuxi kerneli jaoks loodud failisüsteem.

Teisaldatavus

Võib arvata, et tänapäevased operatsioonisüsteemid toetavad loomulikult üksteise failisüsteemi, kuid suuresti mitte. Näiteks võib macOS lugeda NTFS-i abil vormindatud kettaid, kuid mitte kirjutada nendesse. Enamasti ei tunne Windows isegi APFS-i või HFS + -iga vormindatud kettaid ära.

Paljud Linuxi distrod (näiteks Ubuntu) on valmis selle failisüsteemi probleemiga tegelema. Failide teisaldamine ühest failisüsteemist teise on Linuxi jaoks tavapärane protsess - paljud tänapäevased distrod toetavad loomulikult NFTS-i ja HFS + -i või saavad tuge tasuta tarkvarapakettide kiire allalaadimisega.

Lisaks pakuvad teie kodukonsoolid (Xbox 360, Playstation 4) teatud failisüsteemidele ainult piiratud tuge ja tagavad lugemisõiguse ainult USB-draividele. Oma vajadustele vastava parima failisüsteemi paremaks mõistmiseks vaadake seda kasulikku diagrammi.

FailisüsteemWindows XPWindows 7/8/10macOS (10.6.4 ja vanemad)macOS (10.6.5 ja uuemad)Ubuntu LinuxPlaystation 4Xbox 360 / üks
NTFSJahJahLoe ainultLoe ainultJahEiEi / jah
FAT32JahJahJahJahJahJahJah / jah
exFATJahJahEiJahJah (koos ExFAT pakettidega)Jah (MBR-iga, mitte GUID-ga)Ei / jah
HFS +Ei(kirjutuskaitstud ainult Boot Campiga)JahJahJahEiJah
APFSEiEiEiJah (macOS 10.13 või uuem)EiEiEi
EXT 2, 3, 4EiJah (kolmanda osapoole tarkvaraga)EiEiJahEiJah

Pidage meeles, et see diagramm valis nende failisüsteemide kasutamiseks iga operatsioonisüsteemi omakeelsed võimed. Mõlemal Windowsil ja MacOS-il on allalaadimised, mis aitavad neil toetamata vorminguid lugeda, kuid siin keskendume tõesti natiivsele võimele.

Selle kaasaskantavuse graafiku eemaldamine on see, et FAT32 (nii kaua olnud) on toetatud peaaegu kõigis seadmetes. See muudab selle enamiku USB-draivide jaoks valitud failisüsteemiks tugevaks kandidaadiks seni, kuni saate elada FAT32 failisuuruse piirangutega - millest läheme üle järgmisena.

Faili- ja helitugevuse piirid

FAT32 töötati välja palju aastaid tagasi ja see põhines DOS-arvutite jaoks mõeldud vanematel FAT-failisüsteemidel. Tänased suured kettamõõtmed olid neil päevil ainult teoreetilised, nii et inseneridele tundus ilmselt naeruväärne, et kellelgi on kunagi vaja suuremat kui 4 GB faili. Tänapäeval on tihendamata ja kõrglahutusega video suurte failisuurustega silmitsi paljude kasutajatega.

Tänapäeva moodsamatel failisüsteemidel on ülespoole suunatud piirid, mis tunduvad meie tänapäevaste standardite järgi naeruväärsed, kuid ühel päeval võib see tunduda tagasihoidlik ja tavaline. Konkurentide vastu ladudes näeme väga kiiresti, et FAT32 näitab faili suuruse piirangute osas oma vanust.

FailisüsteemIndividuaalne failisuuruse piirangÜhe helitugevuse piirang
NTFSSuuremad kui kaubanduslikult saadaval olevad draivid16 EB
FAT32Vähem kui 4 GBVähem kui 8 TB
exFATSuuremad kui kaubanduslikult saadaval olevad draivid64 ZB
HFS +Suurem kui kaubanduslikult


saadaolevad draivid

8 EB
APFSSuurem kui kaubanduslikult


saadaolevad draivid

16 EB
EXT 2, 316 GB (mõnes süsteemis kuni 2 TB)32 TB
EXT 416 TiB1 EiB

Iga uuem failisüsteem piitsutab failisuuruse osakonnas käepäraselt FAT32, võimaldades mõnikord naeruväärselt suuri faile. Ja kui vaadata helitugevuse suuruse piiranguid, võimaldab FAT32 ikkagi vormindada kuni 8 TB mahtu, mis on USB-draivi jaoks enam kui piisav. Teised failisüsteemid võimaldavad mahtude suurust kuni eksobaitide ja zetabaitide vahemikku.

Drive'i vormindamine

Draivi vormindamise protsess on erinev sõltuvalt kasutatavast süsteemist. Selle asemel, et neid kõiki siin üksikasjalikult kirjeldada, juhindume teile hoopis paarist selle teema käepärasest juhendist:

 • Draivi kustutamine ja vormindamine Macis
 • Kõvaketta või välkmäluseadme teisendamine FAT32-st NTFS-vormingusse
 • Kuidas hallata jaotisi Windowsis ilma muud tarkvara alla laadimata
 • Kuidas kasutada Fdiskit Linuxi partitsioonide haldamiseks
 • Kuidas vormindada USB-draivi Ubuntu GPartedi abil

Sellest kõigest järeldus on see, et kuigi FAT32-l on oma probleemid, on see parim failisüsteem, mida enamiku kaasaskantavate draivide jaoks kasutada. FAT32 leiab tuge enamikus seadmetes, võimaldab mahtu kuni 8 TB ja failisuurust kuni 4 GB.

Kui peate transportima faile, mis on suuremad kui 4 GB, peate oma vajadusi lähemalt uurima. Kui kasutate ainult Windowsi seadmeid, on NTFS hea valik. Kui kasutate ainult macOS-seadmeid, töötab HFS + teie jaoks. Ja kui kasutate ainult Linuxi seadmeid, on EXT korras. Ja kui vajate tuge rohkemate seadmete ja suuremate failide jaoks, võib exFAT arvele sobida. exFAT-i ei toeta nii palju erinevaid seadmeid kui FAT32, kuid see on lähedal.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found