Kuidas kiirendada PlayStation 4 allalaadimisi

Sony PS4 on tuntud aeglase allalaadimiskiiruse, eriti algse 2014. aasta mudeli poolest. See pole alati seotud riistvaraga - taustal töötav tarkvara, WiFi-probleemid ja muud võrguprobleemid mängivad oma osa.

Kiire kiirendamise näpunäited

Järgige mõnda põhilist nõuannet oma seadme allalaadimiskiiruse parandamiseks - mitte ainult PS4-le. Teie Interneti-ühendus jagab oma ribalaiust kõigi teie seadmete vahel. Faili allalaadimine sülearvutisse või Netflixi voogesitus 4K-ga muus seadmes võib asja aeglustada. Maksimaalse kiiruse saavutamiseks peatage kõik muud allalaadimised ja voogedastused ning laske oma PS4-l tarbida kogu soovitud ribalaiust.

PS4-le mitme allalaadimise järjekorda seadmine on sarnane. Konsool peab jagama, millist ribalaiust tal on, nii et kui soovite, et konkreetne allalaadimine oleks lõpule jõudnud, siis saate oma muude ülekannete peatamiseks oma parima.

Lõpuks ärge mängige võrgus mänge taustal allalaadimise ajal. Nagu näete allpool, piirab see teie allalaadimiskiirust drastiliselt. Samuti on tõenäoline, et allalaadimine ise mõjutab teie jõudlust negatiivselt, tuues sisse viivitusnuppe ja ühenduse probleeme, mis võivad teid ebasoodsasse olukorda viia.

Tapa kõik töötavad rakendused

Üks kiiremaid viise allalaadimiskiiruse suurendamiseks on kõigi käimasolevate protsesside hävitamine. Oleme näinud, et see kiirendab allalaadimist dramaatiliselt ja piisab vaid paarist nupuvajutusest:

 1. Kui PS4 töötab, hoidke juhtnupul PS nuppu all, kuni ekraanile ilmub menüü.
 2. Tõstke esile „Sule rakendus (ed)” ja puudutage nuppu X.

Selle näpunäite juured on Juho Snellmani ajaveebipostituses aastast 2017. Süsteemide programmeerija avastas, et konsooli „vastuvõtuaken” kahaneb tunduvalt iga mängu või muu rakenduse töötamise ajal.

Tõenäoliselt kujundas Sony selle käitumise prioriteediks mängud ja muu tarkvara, mistõttu saate PSN-ist üksusi alla laadida ja endiselt võrgumänge mängida. Kui teil on allalaadimise lõpuleviimisega kiire, siis parem tapke kõik töötavad mängud või rakendused ja tehke natuke muud.

Peatage ja jätkake allalaadimist

Veel üks näpunäide, mille nägime enda jaoks toimivat, on teie allalaadimise peatamine ja seejärel uuesti jätkamine. Kui tundub, et teie PS4 lohistab kontsasid suure värskenduse või uue mängu allalaadimise üle, võib see näpunäide aidata asju edasi liikuda.

Selleks peate pääsema allalaadimisjärjekorda jaotises Märguanded.

 1. PS4 armatuurlauale pääsemiseks vajutage üks kord PS-nuppu.
 2. Puudutage märguannete esiletõstmiseks vasakul juhtnupul (või d-padil) nuppu „üles”, seejärel puudutage nuppu X.
 3. Peaksite loendis nägema valikut „Allalaadimised”, tõstke see esile ja puudutage nuppu X.
 4. Tõstke parajasti allalaaditav üksus esile ja puudutage nuppu X, seejärel valige käsk „Peata”.
 5. Puudutage esiletõstetud allalaadimisel uuesti X ja valige käsk „Jätka”.

Teie allalaadimise uuesti alustamiseks kulub mõni hetk, kuid seekord peaks loodetavasti see veelgi kiiremini alla laadima ja kuvama lühema hinnangulise allalaadimisaja. Võite seda proovida mitu korda, eriti kui märkate uuesti kiiruse langust.

Pange oma PS4 puhkerežiimi

Kui teil on aega varuda ja te ei kasuta praegu oma PS4, aitab puhkerežiim kiirust mõnevõrra parandada. Parimate tulemuste saamiseks sulgege kõik rakendused enne puhkerežiimi lubamist, nagu on kirjeldatud käesoleva artikli alguses.

Enne PS4 puhkerežiimi seadmist peate lubama Interneti-ühenduse taustal, nii et allalaadimine jätkub, kui teie seade on ooterežiimis. Külastage menüüd PS4 sätted ja kerige alla jaotiseni „Energiasäästu seaded”, seejärel puudutage nuppu X. Valige käsk „Määra puhkerežiimis saadaolevad funktsioonid” ja veenduge, et lubaksite Interneti-ühenduse püsimise.

Nüüd saate oma PS4 puhkeolekusse lülitada, hoides oma kontrolleri nuppu PS, kerides alla nupuni „Toide“ ja valides „Sisesta puhkerežiim“. Allalaadimise edenemise nägemiseks peate oma PS4 uuesti sisse lülitama.

Kasutage juhtmega ühendust

Traadita võrgud võivad olla aeglased ja altid häiretele. Isegi kui teil on kaasaegne ruuter, ei saa te ilma ega naabri traadita kanali valikut kontrollida. Märksa stabiilsema võrguühenduse saamiseks kraavi traadita ühendus täielikult ja kasutage selle asemel Etherneti kaablit.

Algne PS4 on traadita ühenduse jaoks halva kvaliteediga, kuid traadiga ühendus parandab ka Slim ja Pro riistvaraversioonide jõudlust. Kui teie ruuter on konsooli lähedal, on see lihtne lahendus. Kõigi PS4 mudelite tagaküljelt leiate Etherneti pordi, ühendage tavalise Etherneti kaabli üks ots konsooliga ja teine ​​ruuteri vaba porti.

Aga mis siis, kui teie PS4 ja ruuter asuvad erinevates ruumides või erinevatel korrustel? Etherneti toiteliiniadapterid võimaldavad kasutada juba seintes olevaid kaableid. Oleme varem käsitlenud, kuidas oma majas elektriliinivõrku seadistada. Vaadake Review Geeki soovitusi elektriliinivõrguadapterite jaoks ideede ostmiseks.

Paljudele meist on traadita võrgud ainus võimalus. Algne PS4 mudel toetab ainult 802.11b / g / n 2,4 GHz traadita ühendust, uuemad PS4 Slim ja PS4 Pro mudelid toetavad kaheribalist 802.11ac 5 GHz sagedusribal. Kui 2,4 GHz traadita ühenduse seina läbilaskvus on parem kui kaheribalise 5 GHz, on ka vana standard aeglasem ja häiretele vastuvõtlikum.

Kui soovite endiselt traadita ühendust kasutada, kasutage võimaluse korral 5GHz. Ideaalis peaksid ruuter ja konsool asuma ühes ruumis või võimalikult lähedal. Ärge unustage juhtmeta skannimist, et määrata parimad kanalid, mida häirete vältimiseks kasutada. Parema traadita signaali saamiseks järgige neid näpunäiteid.

SEOTUD:Kuidas saada paremat traadita signaali ja vähendada traadita võrgu häireid

Seadistage puhverserver

Paljud kasutajad vannuvad, et puhverserveri seadistamine kohalikus masinas lahendas nende allalaadimisprobleemid. Puhverserver on nagu Interneti-värav, mida ettevõtte võrgus kõige sagedamini leitakse. Üks Redditi kasutaja selgitab, kuidas see aitab teie allalaadimiskiirust parandada:

Kommentaar arutelust tibiazaki kommentaar arutelust "PS4 allalaadimine on teadupärast aeglane. Mul võib olla idee, miks."

Kui suunate oma kohalikku võrku arvuti rasket tõstmist tegema, võib allalaadimiskiirust suurendada. See kehtib eriti varasemate PlayStation 4 mudelite kohta, millel on teadupärast ketendavad võrguadapterid.

Esimene asi, mida peate tegema, on puhverserveri allalaadimine ja käitamine kohalikus masinas. Windowsi kasutajad saavad kasutada CCProxy tasuta versiooni, Maci kasutajad aga tasuta rakendust Squidman. Laadige alla ja installige puhverserver arvutisse, mis on ühendatud teie PS4-ga samasse võrku.

CCProxy seadistamine Windowsi jaoks

PS4 seadistamiseks puhverserveri kasutamiseks peate hankima kaks bitti teavet: puhverserveri aadress ja pordi number. CCProxy-s on see lihtne - klõpsake lihtsalt valikul „Suvandid”, seejärel kontrollige jaotise „Kohalik IP-aadress” all IP-d ja „HTTP / RTSP” pordi jaoks.

Squidmani seadistamine Maci jaoks

Hoidke klahvi Suvandid ja klõpsake ekraani paremas ülanurgas ikooni Võrk. Pange tähele kohaliku masina IP-aadressi. Käivitage nüüd Squidman ja minge ekraani ülaosas valikutele Squidman> Eelistused. Pange tähele jaotises Üldine jaotist “HTTP-port”. Nüüd klõpsake vahekaarti „Kliendid“.

Peate lisama IP-aadresside vahemiku, mis saab kasutada teie uut puhverserverit. Kui teie eelmises etapis olev IP-aadress näeb välja nagu “192.168.0.X”, saate selle klõpsamiseks kogu vahemikus klõpsata nupul uus ja tippida “192.168.0.0/24”. Kui teie IP-aadress sarnaneb numbriga „10.0.0.X”, võite kogu vahemiku lubamiseks tippida „10.0.0.0/16”.

Serveri peatamiseks klõpsake nüüd nuppu „Salvesta“ ja seejärel „Peata kalmaar“. Serveri uuesti käivitamiseks klõpsake nuppu "Alusta kalmaari". Nüüd olete valmis oma PS4 seadistama.

 1. Juurdepääs konsooli menüüsse „Seaded” ja kerige alla jaotiseni „Võrk”, seejärel puudutage nuppu X
 2. Tõstke esile „Set up Internet Connection”, seejärel puudutage X.
 3. Valige praeguse seadistuse põhjal valik „Kasuta WiFi-d” või „Kasuta LAN-kaablit”.
 4. Kui teilt küsitakse, kuidas soovite oma ühenduse seadistada, valige „Custom” ja puudutage nuppu X.
 5. Valige WiFi-võrk ja sisestage parool vastavalt vajadusele.
 6. Valige jaotises „IP-aadressi seaded“ „Automaatne“ ja puudutage nuppu X.
 7. Valige DHCP-hostinime jaoks käsk „Ärge määrake” ja puudutage nuppu X.
 8. Valige jaotises „DNS-i seaded” „Automaatne” ja puudutage nuppu X.
 9. MTU seadete jaoks valige „Automaatne“ ja puudutage nuppu X.
 10. Valige puhverserveri jaoks käsk „Kasuta” ja puudutage nuppu X.
 11. Sisestage oma serveri IP-aadress ja porditeave, tõstke esile „Next“ ja toksake X.
 12. Lõpuks valige „Test Interneti-ühendust” ja puudutage nuppu X, seejärel oodake testi lõppemist.

Pidage meeles, et teie PS4 peab Internetti pääsemiseks kasutama seda puhverserverit. Kui teie puhverserveri IP-aadress muutub, ei saa teie PS4 Internetiga ühendust luua. PS4 regulaarseks kasutamiseks (võrgumängude mängimine, filmide voogesitus, PlayStation Store'i sirvimine) pole puhverserverit tegelikult vaja.

Kui te ei soovi, et teie PS4 toetuks kogu aeg puhverserverile, saate need muudatused tagasi võtta. See tähendab, et seadistage uuesti PS4 Interneti-ühendus ja valige puhverserveri küsimisel käsk „Ära kasuta” (töötab ka võrgu „Lihtne seadistamine” valimine).

Teie läbisõit võib varieeruda: muutke oma DNS-servereid

DNS tähistab domeeninimede süsteemi ja on natuke nagu veebiaadressiraamat. Teie kasutatavad DNS-serverid määravad, millised serverid on veebiaadressi sisestamisel lahendatud. Kui te pole DNS-servereid muutnud, kasutate oma teenusepakkuja vaikeseadeid.

Mõned kasutajad vannuvad, et DNS-serverite vahetamine lahendas nende PS4 allalaadimiskiiruse probleemid. Teiste arvates on see platseeboefekt. Mõnel on teooriaid, mille järgi mõjutab teie DNS-serverite valik, milliseid servereid teie konsool allalaadimiseks kasutab. Me ei tea täpselt, kuidas see töötab. Mõlemal juhul soovitame kasutada Cloudflare'i või Google'i DNS-servereid, kuna need on tõenäoliselt kiiremad kui teie Interneti-teenuse pakkuja pakutavad serverid.

Parim viis selleks on ruuteri DNS-serverite muutmine, mis mõjutab kõiki teie võrgu seadmeid. Sellel marsruudil minnes ei pea te igasse seadmesse sisestama DNS-serveri käsitsi muudatusi. Lisateave ruuteri DNS-serverite muutmise kohta.

Kui soovite sellele minna, võite kasutada Google'i pakutavaid alternatiivseid DNS-servereid (8.8.8.8 ja 8.8.4.4), CloudFlare (1.1.1.1) või valida oma asukoha järgi kiireimad DNS-serverid.

Kui te ei soovi kogu koduvõrgu DNS-serverit muuta, saate seda muuta lihtsalt oma PS4-l. Te ei pea seda tegema, kui olete seda juba ruuteris muutnud!

PS4 kasutatavate DNS-serverite muutmiseks toimige järgmiselt.

 1. Juurdepääs oma konsooli menüüsse „Seaded” ja kerige alla jaotiseni „Võrk”, seejärel puudutage nuppu X.
 2. Tõstke esile „Set up Internet Connection”, seejärel puudutage X.
 3. Valige praeguse seadistuse põhjal valik „Kasuta Wi-Fi” või „Kasuta LAN-kaablit”.
 4. Kui teilt küsitakse, kuidas soovite oma ühenduse seadistada, valige „Custom” ja puudutage nuppu X.
 5. Valige WiFi-võrk ja sisestage parool vastavalt vajadusele.
 6. Valige jaotises „IP-aadressi seaded” „Automaatne” ja puudutage nuppu X.
 7. Valige DHCP-hostinime jaoks käsk „Ärge määrake” ja puudutage nuppu X.
 8. Valige jaotises „DNS-i seaded” „Käsitsi” ja puudutage nuppu X
 9. Lisage väljadele „Esmane DNS” ja „Sekundaarne DNS” kaks valitud DNS-serverit, seejärel valige „Järgmine” ja puudutage nuppu X.
 10. MTU seadete jaoks valige „Automaatne“ ja puudutage nuppu X.
 11. Valige puhverserveri jaoks käsk „Ära kasuta” ja puudutage nuppu X.
 12. Lõpuks valige „Test Interneti-ühendust” ja puudutage nuppu X, seejärel oodake testi lõppemist.

Kas probleem võib olla teie Interneti-kiirus?

Millal viimati oma Interneti-kiirust testisite? Kui teie Interneti-kiirus on kõigepealt aeglane, ei paranda miski, mida te oma PS4-le teete, asju paremaks. Testige oma ühendust sülearvuti või lauaarvuti abil, külastades Speedtest.net-i või laadides alla Speedtesti rakendused iOS-ile ja Androidile.

Kui teie kiirus ei ole par, siis on aeg probleem lahendada oma teenusepakkujaga. Probleemi paremaks diagnoosimiseks tasub katsetada ka mitu korda, erinevatel kellaaegadel.

SEOTUD:Miks te tõenäoliselt ei saa Interneti-kiirust, mille eest maksate (ja kuidas seda öelda)


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found