Spotify Free vs. Premium: kas tasub uuendada?

Spotify pakub kahte taset: tasuta reklaamidega toetatud kava ja 9,99 dollarit kuus Premium-paketti. Kuid mis on nende kahe erinevus ja kas tasub uuendada? Uurime välja.

Mida saate Spotify tasuta tasemega

Spotify tasuta tase pole tegelikult tasuta; see on reklaamidega toetatud. Ettevõtted maksavad Spotifyle, et see paneks teid kuulama iga paari loo järel. Spotify teenib reklaamide kohta vähem raha ühe mängu kohta kui Premium-tellijatelt, nii et inimeste täiendamiseks julgustamiseks on tasuta tase teatud viisil piiratud.

Kui kasutate töölauda või veebirakendust tasuta kontoga, saate igal ajal kuulata mis tahes laulu, albumit või esitusloendit mis tahes järjekorras. Ainus piirang on see, et iga paari loo järel kuulete reklaami. See on aga mobiilirakendus, kus piirid sind tõesti tabavad.

Kui kasutate mobiilirakendust tasuta kontoga, saate kuulata kõiki lugusid suvalises järjekorras piiramatu loosihüppega, kui see ilmub ühes Spotify masinõppealgoritmide poolt valitud 15 isikupärastatud esitusloendist. Need esitusloendid sisaldavad järgmist:

  • Discover Weekly (iganädalane valik lugusid, mis Spotify arvates teile meeldivad).
  • Daily Mix (segu teie lemmikpaladest ja lugudest, mida te pole veel kuulnud, mis Spotify arvates teile meeldivad).
  • Vabastage Radar (uued palad esitajatelt, keda kuulate või Spotify arvab, et see teile meeldib).
  • Spotify kureeritud esitusloendid nagu RapCaviar (kuumimad räpi ja hiphopi lood) ja Ultimate Indie (parimad uued ja eelseisvad indie-lood).

Kokku on teil valida umbes 750 loo vahel, kuigi täpsed saadaolevad palad muutuvad päevast päeva ja nädalast nädalasse.

Väljaspool Spotify valitud 15 isikupärastatud esitusloendit saate esitusloendeid, albumeid või esitajaid kuulata ainult segamini. Te ei saa valida konkreetset lugu esitamiseks ja piirdute ka selle, et jätate vahele kuus rada tunnis.

Mida saate Spotify Premiumiga

Spotify Premium maksab 9,99 dollarit kuus ja selle eest saate täiesti reklaamivaba kogemuse. Saate kuulata nii palju muusikat kui soovite ja reklaam ei häiri teid kunagi.

Samuti saate piiramatu vahelejätmisega igal ajal kuulata mis tahes lugu, albumit, esitajat või esitusloendit. Põhimõtteliselt saate töölaual või mobiilirakendustes ilma piiranguteta kuulata mis tahes muusikat.

Premium-konto üks parimaid omadusi on see, et saate võrguühenduseta kuulamiseks palasid alla laadida nii mobiili- kui ka töölauarakendustest. See on suurepärane, kui soovite säästa mobiilset andmesidet või kui teie sülearvuti või telefon pole töö ajal alati Internetiga ühendatud. See muudab Spotifyst pigem võrguühenduseta muusikateenuseks kui veebi voogedastusteenuseks.

Samuti saate võimaluse kuulata kvaliteetsemaid helivooge. Vaba plaani kohaselt voogedastatakse rajad mobiilsides 96 kbps ja arvutis 160 kbps - see on väike, kuid märgatav kvaliteedilangus võrreldes CD-ga. Premiumiga saate kuulata lugusid kuni 320 kbps / s, mis enamiku inimeste jaoks ei erine täielikult CD kvaliteediga helist.

Kas tasub uuendada?

Kuni viimase ajani pakkus Spotify Premium oluliselt paremat mobiilikogemust kui tasuta tase, kuna 15 isikupärastatud esitusloendist ei saanud te ühtegi soovitud lugu kuulata; te piirdusite täiesti segistiga. Nüüd on asjad siiski natuke huvitavamad.

Spotify soovitusmootor on päris vinge ja mida rohkem kuulate, seda paremaks see läheb. Ma kasutan regulaarselt Spotify esitusloendeid, kui ma ei taha liiga palju mõelda, mida ma kuulan, sest need sobivad minu maitsega nii hästi. Umbes 750 pidevalt muutuva lauluga on kindlasti võimalik läbi saada ja olla õnnelik.

Teiselt poolt on lisafunktsioonid üsna suurepärased. Võrguühenduseta kuulamist on raske ületada, kui teil on piiratud andmesidepakett või kui teil on täpiline katvus. Ja reklaamid võivad ollaväga tüütu. Samuti ei pruugi täiendamine maksta nii palju kui arvate. Tavakonto on 9,99 dollarit kuus, kuid õpilased saavad selle (ja Hulu) kätte 4,99 dollariga kuus.

Samuti on olemas suurepärane pereplaan, mis maksab 14,99 dollarit kuus kuni viiele inimesele. Isegi kui Spotifyt kasutab ainult kaks inimest, säästate pereplaaniga raha. Ja nelja- või viieliikmelise perega pole see mõttetu.

SEOTUD:On aeg registreeruda odava muusika voogedastusteenuse saamiseks

Ise olen pikka aega olnud Premiumi tellija ja see ei muutu kiirustades. Spotify tasuta tase pole aga kunagi varem olnud nii veenev. See, kas lisafunktsioonid on uuele versioonile maksmist väärt, sõltub tõesti sinust.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found