Kuidas suurendada virtuaalmasina ketast VirtualBoxis või VMware'is

Kui loote virtuaalse kõvaketta VirtualBoxis või VMware'is, määrate ketta maksimaalse suuruse. Kui soovite hiljem oma virtuaalmasina kõvakettale rohkem ruumi, peate virtuaalset kõvaketast ja sektsiooni suurendama.

Pange tähele, et enne nende toimingute tegemist võiksite varundada oma virtuaalse kõvaketta faili - alati on võimalus, et midagi võib valesti minna, nii et varukoopiate olemasolu on alati hea. Kuid see protsess töötas meie jaoks hästi.

Värskendus: kasutage VirtualBoxis virtuaalset meediumihaldurit

VirtualBox 6 lisas graafilise valiku virtuaalsete ketaste suurendamiseks ja suuruse muutmiseks. Sellele juurdepääsemiseks klõpsake VirtualBoxi peaaknas File> Virtual Media Manager.

Valige loendist virtuaalne kõvaketas ja kasutage selle suuruse muutmiseks akna allservas asuvat liugurit “Suurus”. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu Rakenda.

Täiendava ruumi ärakasutamiseks peate ikkagi kettal partitsiooni suurendama. Sektsioon jääb sama suureks isegi siis, kui ketta suurus suureneb. Lisateavet partitsiooni suurendamise kohta leiate allpool toodud juhistest.

Suurendage VirtualBoxis virtuaalset ketast

VirtualBoxi virtuaalse ketta suurendamiseks peate kasutama käsuviiba aknas käsku VBoxManage. Kõigepealt sulgege virtuaalmasin - veenduge, et selle olekuks oleks seatud Powered Off, mitte salvestatud.

(Enne jätkamist peaksite kustutama ka kõik virtuaalmasinaga seotud hetktõmmised, kui kasutate VirtualBoxi hetktõmmiste funktsiooni. See tagab, et muudate õiget virtuaalse ketta faili ja et kõik töötab pärast seda korralikult.)

Teiseks avage menüü Start käsk Käsuviip ja vahetage VirtualBoxi programmifailide kaust, et saaksite käsku käivitada:

CD "C: \ Program Files \ Oracle \ VirtualBox"

Järgmine käsk töötab virtuaalsel kettal VirtualBox, mis asub aadressil „C: \ Users \ Chris \ VirtualBox VMs \ Windows 7 \ Windows 7.vdi“. See suurendab virtuaalse ketta suurust 81920 MB (80 GB).

VBoxManage modifyhd “C: \ Users \ Chris \ VirtualBox VMs \ Windows 7 \ Windows 7.vdi” - suuruse 81920 muutmine

(Kasutage enne kahte kriipsu suurust muuta ülaltoodud käsus.)

Asendage ülaltoodud käsu faili tee selle VirtualBoxi ketta asukohaga, mille suurust soovite muuta, ja numbri suurusega, millele soovite pilti suurendada (MB-des).

Uuendus: 2019. aastal välja antud VirtualBox 6.0-s peate võib-olla kasutama järgmist käsku:

VBoxManage modifitseeritud keskketas „C: \ Users \ Chris \ VirtualBox VMs \ Windows 7 \ Windows 7.vdi“ - suuruse 81920

Pange tähele, et see protsess ei suurenda virtuaalse kõvaketta partitsiooni, seega pole teil veel juurdepääsu uuele ruumile - lisateabe saamiseks vaadake allpool jaotist Virtuaalmasina partitsiooni suurendamine.

Suurendage virtuaalset ketast VMware'is

Virtuaalmasina kõvaketta suurendamiseks VMware'is lülitage virtuaalmasin välja, paremklõpsake sellel ja valige Virtual Machine Settings.

Valige loendist virtuaalne kõvakettaseade, klõpsake nuppu Utiliidid ja kõvaketta laiendamiseks klõpsake nuppu Laienda.

Sisestage suurem maksimaalne ketta maht ja klõpsake nuppu Laienda. VMware suurendab teie virtuaalse ketta suurust, kuigi selle partitsioonid jäävad samaks - partitsiooni suurendamise kohta leiate teavet allpool.

Suurendage virtuaalse masina partitsiooni

Teil on nüüd suurem virtuaalne kõvaketas. Teie virtuaalse kõvaketta operatsioonisüsteemi partitsioon on siiski sama suur, nii et te ei pääse sellele ruumile veel juurde.

Nüüd peate laiendama külalise operatsioonisüsteemi sektsiooni nii, nagu suurendaksite füüsilises arvutis tõelisel kõvakettal asuvat sektsiooni. Külalise operatsioonisüsteemi töötamise ajal ei saa partitsiooni suurendada, nagu ka teie C: \ partitsiooni ei saa suurendada, kui Windows töötab teie arvutis.

Virtuaalmasina sektsiooni suuruse muutmiseks võite kasutada GParted live CD-d - lihtsalt käivitage GParted ISO pilt oma virtuaalses masinas ja teid suunatakse reaalajas Linuxi keskkonnas GPartedi partitsiooniredaktorisse. GParted saab suurendada virtuaalse kõvaketta partitsiooni.

Esmalt laadige siit alla GParted live CD ISO-fail.

Laadige ISO-fail oma virtuaalsesse masinasse, minnes virtuaalmasina sätete aknasse, valides oma virtuaalse CD-draivi ja sirvides arvutisse ISO-faili.

Käivitage (või taaskäivitage) virtuaalne masin pärast ISO-pildi sisestamist ja virtuaalmasin käivitatakse ISO-pildilt. GPartedi live-CD esitab teile käivitamisel mitu küsimust - võite vaikevalikute vahele jätmiseks vajutada sisestusklahvi Enter.

Kui GParted on käivitatud, paremklõpsake suuremat partitsiooni ja valige Resize / Move.

Määrake partitsioonile uus suurus - näiteks lohistage liugurit paremale, et kasutada kogu partitsiooni jaoks vaba ruumi. Kui olete ruumi määranud, klõpsake nuppu Muuda suurust / teisalda.

Lõpuks klõpsake muudatuste rakendamiseks ja sektsiooni suurendamiseks nuppu Rakenda.

Kui suuruse muutmine on lõpule jõudnud, taaskäivitage virtuaalne masin ja eemaldage GParted ISO-fail. Windows kontrollib teie virtuaalse masina failisüsteemi, et see töötaks korralikult - ärge katkestage seda kontrolli.

Virtuaalmasina partitsioon võtab nüüd kogu virtuaalse kõvaketta, nii et teil on juurdepääs lisaruumile.

Pange tähele, et salvestusruumi saamiseks on lihtsamaid viise - teise virtuaalse kõvaketta saate oma virtuaalarvutisse lisada selle seadete aknast. Teise kõvaketta sisule pääseb juurde eraldi sektsioonis - näiteks kui kasutate Windowsi virtuaalset masinat, pääseb teisele virtuaalsele kõvakettale juurde virtuaalmasina erineva draivitähega.