Failide ja sätete kiire ülekandmine uude arvutisse (või Maci)

Failide, sätete ja programmide uude arvutisse üleviimine võib olla veidi hirmutav, eriti kui te pole veel täielikult korraldatud. Need tööriistad ja lihtsad näpunäited aitavad teil alustada.

See protsess on lihtne, kui loote juba tavalisi varukoopiaid. Kui kõik on teie vanas arvutis laiali, võite selle kaotada, kui kõvaketas sureb või teil on mõni muu arvutiprobleem. Varundamine on hädavajalik.

Kandke oma asjad lihtsal viisil uude arvutisse

Uue arvuti hankimine on väga lõbus, kuid see võib olla ka tohutu piin. Kes peab tegelema kõigi nende failide, sätete ja rakenduste käsitsi teisaldamisega?

Laplinki PCMover on lihtsaim viis uue arvuti seadistamiseks - installite lihtsalt PCMoveri rakenduse igasse arvutisse ja järgite lihtsat viisardit. See võimaldab teil valida, mida soovite teisaldada, jättes samal ajal rämpsu, mida te ei soovi hoida.

See on nii suurepärane lahendus, et Microsoft tegi koostööd Laplinkiga aegunud Windowsi versioonide ülekandmiseks Windows 8 või 10, nii et see on kindlasti toode, mida peate proovima.

Hankige PCMover ja seadistage oma uus arvuti lihtsal viisil

Kasutage failiedastusriista

Failide, sätete ja programmide automaatseks uude arvutisse teisaldamiseks on palju failiedastuse utiliite. Pärast peate installima kasutatavad programmid uude arvutisse, kuid need aitavad teil oma failid ja mõned olulised seaded teisaldada. Need isiklikud failid on igal juhul kõige olulisem migreeritav asi. Populaarsete tööriistade hulka kuuluvad:

Windowsi lihtne ülekanne: Microsoft pakub oma tööriista, mida nimetatakse Windows Easy Transferiks. See on Windowsi sisse ehitatud. Kahjuks on see Windows 8.1-s muutunud vähem kasulikuks ja sellel pole enam võimalust faile ja sätteid üle võrgu edastada. Siiski saate ikkagi ühendada välise kõvaketta oma vana arvutiga, käivitada oma viisakile draivi ülekandmiseks viisardi Easy Wizard, ühendada see draiv uue arvutiga ja käivitada lihtsa ülekande viisard, et oma asjad kettalt kettale üle kanda uus arvuti. Tööriist on sisse ehitatud Windows 7, 8 ja 8.1. Käivitage see menüü Start või avaekraani avamiseks toksates Windowsi klahvi, tippige selle otsimiseks ilma jutumärkideta “Easy Transfer” ja vajutage sisestusklahvi. Kui täiendate versiooni Windows Vist või XP-st, saate Microsofti alla laadida Windowsi lihtsa ülekande tööriista.

Maci rändeabi: Apple pakub Mac OS X-i sisseehitatud tööriista Migration Assistant, mis aitab teil vanemast Mac-ist uuemale üle minna. Samuti võib see aidata teil migreeruda Windowsi arvutist Maci. Alustamiseks laadige Windowsi rändeabiline Apple'ist alla või käivitage oma Macis olev tööriist Migration Assistant. (Rakenduse Migration Assistant avamiseks vajutage klahvi Command + Space, tippige Migration ja vajutage Enter.)

Võite kasutada ka muid tööriistu - sealhulgas tasulist tarkvara Laplink PCmover, millega Microsoft tegi koostööd, et aidata Windows XP kasutajatel Windows 7-le uuendada. See pole siiski enam tasuta - ja tõenäoliselt ei soovi te kommertstarkvara eest maksta lihtsalt selleks, et oma asjad uude arvutisse teisaldada.

Kasutage varundamise ja taastamise tööriista

SEOTUD:8 Windows 7 ja 8 varundustööriistad

Peaksite oma faile regulaarselt varundama. Eeldades, et olete, võite lihtsalt teha oma arvutis ühe viimase varukoopia ja taastada selle varukoopia failid uude arvutisse.

Kuid olge sellega ettevaatlik - kui varundate Windows 7 varundamise abil Windows Backupiga, ei saa te neid varukoopiaid Windows 8.1 arvutisse importida. Windows 8 sisaldas funktsiooni „Windows 7 failide taastamine”, kuid Microsoft eemaldas selle Windows 8.1-s.

Kuid kui varundate välisele draivile praktiliselt ükskõik millise tööriistaga - alates Windowsi integreeritud varundamisfunktsioonidest kuni Time Machineini Macis või kolmanda osapoole varunduslahenduseni - peaksite need failid lihtsalt uude arvutisse taastama. Macis saab rändeabi faile importida ka Time Machinei varundusest.

Lihtsalt kopeerige failid

Käsitsi lahendus töötab põhivarunduste ja ka failide põhiedastuse korral. Ühendage piisavalt suur väline kõvaketas oma vana arvutiga ja lohistage kõik vanast arvutist vajalikud failid draivi. Ühendage draiv lahti vanast arvutist, ühendage see uue arvutiga ja teisaldage failid uude arvutisse.

Jah, see peaks olema nii lihtne - ja kui korraldate failid õigesti, nii et teate, kus kõik oluline teie arvutis asub, saate need käsitsi kopeerimiseks kiiresti üles leida.

See haarab ilmselgelt lihtsalt teie isiklikud failid ja mitte olulised seaded. Kui soovite näiteks veebibrauseri järjehoidjad üle kopeerida, võiksite need oma brauserist eksportida ja seejärel oma uue arvuti brauserisse importida. Kaasaegsetes brauserites nagu Chrome ja Firefox (ja Internet Explorer, kuid ainult Windows 8-s) on sünkroonimisfunktsioonid, mis võivad need automaatselt arvutisse migreerida, kui logite sisse mõlemal sama kontoga.

Pilvhoiustamise tööriistad

Pilvhoiuteenused võivad hõlbustada ka uude arvutisse üleviimist. Tõenäoliselt loodate veebimeili teenusele nagu Gmail, Outlook.com või Yahoo! Mail. kui te seda ei tee, kasutab teie e-posti server tõenäoliselt vähemalt POP3 asemel IMAP-i. See tähendab, et teie e-kiri on turvaliselt kuskil serveris talletatud, nii et te ei pea muretsema oma e-posti uude arvutisse üleviimise pärast, kui te ei kasuta sellele siiski POP3.

Sama kehtib ka teiste teenuste kohta, mis teie faile, sätteid ja muid andmeid veebis salvestavad. Pilvehoiuteenused nagu Dropbox, Google Drive ja Microsoft OneDrive sobivad selleks hästi. Installige klient arvutisse ja visake oma failid sinna. Logige samale kontole sisse oma teises arvutis ja see laadib failid alla, kui need on võrgus salvestatud. Windows 8.1-l on OneDrive'i integreerimine - Microsoft soovib, et salvestaksite oma failid OneDrive'i, nii et need oleksid kõigile teie arvutitele juurdepääsetavad ilma failide ülekandmiseta, kuid võite kasutada ka mõnda muud teenust.

Uude arvutisse kolimine peaks olema üsna lihtne. Enamiku tööriistade abil peate oma lemmikprogrammid hiljem installima ja neid konfigureerima. Kuid kõige olulisem asi on teie isiklikud failid ja andmed. Selles aitavad ülaltoodud näpunäited.

Pildikrediit: Michael Sheehan Flickris