Kuidas muuta kontrollerit Windowsi ja MacOS-i klaviatuuriklahvidele

Paljud PC- ja Mac-mängud kohtlevad klaviatuuri kui esmaklassilist kodanikku ja neil on mängukontrollerite toetus nõrk. Selle piirangu ületamiseks saate oma kontrolleri nupud klaviatuuri klahvivajutustele ümber teha.

Kaotate mõne analoogsisendi - näiteks toimivad juhtnupud lihtsalt nooleklahvidena, mis on sisse või välja lülitatud ilma tavapärase tundlikkuseta -, kuid mõne mängu puhul pole see suur probleem.

Kui otsite lihtsalt Steami mänge mängida koos kontrolleriga, on Steamil juba suurepärased sisseehitatud tööriistad kontrollerite ümberpaigutamiseks selle Big Picture Mode režiimis ja see on palju lihtsam lahendus kui miski muu siin loetletud. Üle kogu süsteemi või mitte-Steami mängude kasutamiseks vajate kolmanda osapoole rakendust.

SEOTUD:Xboxi, PlayStationi ja muude kontrollerinuppude muutmine Steamis

Ühendage oma kontroller

See samm on ilmne, kuid kui turul on nii palju erinevaid kontrollereid, võib nende väljatöötamine olla keeruline, eriti MacOS-is. Meil on enamiku tavakontrollerite kohta põhjalik juhend, millele saate viidata, kui teil on probleeme, kuid enamik praeguse põlvkonna kontrollereid on Windowsi ja MacOS-is pistikprogrammidega ühendatud. Viimase põlvkonna ja varasemad kontrollerid võivad vajada kohandatud draivereid ja natuke seadistamist.

SEOTUD:Mis tahes konsoolimängu kontrolleri ühendamine Windowsi arvuti või Maciga

Kontrollige, kas kontroller on ühendatud, avades akna seadetes vahekaardi „Seadmed”. Avage Seaded> Seadmed> Bluetooth ja muud seadmed ning otsige jaotist „Muud seadmed”.

MacOS-ist leiate USB-kontrollerid tavaliselt rakenduse „Süsteemiteave” jaotisest „USB”. Bluetooth-kontrollerid peaksid ilmuma ülemises menüüribas Bluetooth-menüüs.

Windowsi (ja Linuxi) seadistamine - AntiMicro

Seal on paar head kommertsvalikut, eriti reWASD, kuid AntiMicro on tasuta, avatud lähtekoodiga ja teeb oma tööd sama hästi. See töötab ka Linuxis.

Laadige alla uusim versioon Githubist (või kaasaskantav versioon, kui te ei soovi seda installida) ja avage see.

Niikaua kui teie kontroller on ühendatud, näete seda ekraani, milles on kõik pulgad ja nupud. Võite klõpsata mis tahes neist, et määrata kaardistamine mis tahes klaviatuuriklahvi või hiirega. Kui vajutate oma kontrolleri nuppe, peaks see AntiMicros nuppu sütitama, nii et te ei pea muretsema selle pärast, et teada saada, milline neist on "Nupp 14".

Juhthoova kaardistamine WASD-i või nooleklahvide abil muudab selle analoogsisendist digitaalseks, mis võib olla vähem reageeriv, kuid surnud tsoonid ja muud seadistused saate konfigureerida, klõpsates keskel nupul "L Stick".

Juhtkangid töötavad hästi ka hiirega kaardistades, mis toob tagasi analoogjuhtimise. See sobib kõigi mängude jaoks, mis nõuavad esimese isiku sihtimist.

Seadetes on paar täpsemat valikut, näiteks makrotoe ja profiili vahetamine. Kuid karbist välja tulles töötab AntiMicro hästi, kui kontroller lihtsalt klaviatuuriklahvide külge ümber määratakse.

MacOS-i seadistamine - nauditav

MacOS-i jaoks on Enjoyable suurepärane alternatiiv AntiMicro'le, mida on veelgi lihtsam kasutada. Käivitage lihtsalt rakendus, vajutage kontrolleri nuppu, seejärel klaviatuuri klahvi ja korrake iga nupu jaoks, mida soovite kaardistada. Kui see on tehtud, vajutage paremas ülanurgas käivitusnuppu (see näeb välja nagu “>”) ja see peaks olema hea minna. See pole teie Maci menüüribal olemas, nii et kontrolleri kasutamiseks peate akna lahti olema.

Nauditav toetab mitut profiili, profiilide vahetamist nuppudega ja hiire liigutamist. Juhtkangid võivad kaardil olla natuke tõrked, kuna need kipuvad mitme telje vahel ümber lülituma. Kuid mõne katse-eksituse meetodil peaks see hästi töötama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found