Mida uut Windows 10 novembri 2019 värskenduses on saadaval

Microsoft avaldas 12. novembril Windows 10 novembri 2019 värskenduse koodnimega 19H2. Tuntud ka kui Windows 10 versioon 1909, see on seni kõige väiksem ja kiireim Windows 10 värskendus. See on praktiliselt lihtsalt hoolduspakett.

Värskenduse installimiseks minge jaotisse Seaded> Värskendus ja turvalisus> Windows Update. Klõpsake nuppu „Otsi värskendusi”. Näete teadet, et värskendus on saadaval. Selle saamiseks klõpsake nuppu „Laadi alla ja installi kohe“.

"Vähem häiriv värskendus" koos vähemate muudatustega

Microsofti John Cable selgitab, et see värskendus on valitud funktsioonide täiustamiseks, ettevõtte funktsioonide ja kvaliteedi täiustamiseks. Teisisõnu, oodake valitud veaparanduste komplekti, jõudluse näpunäiteid ja käputäis ettevõtte funktsioone.

Kui teil on iga poole aasta tagant suured Windows 10 värskendused, on teie jaoks värskendus Windows 10 novembri 2019 värskendus (19H2)! Selle värskenduse installimine sarnaneb tavalise kumulatiivse värskenduse installimisega, nagu värskendused, mis saabuvad teisipäeval. See peaks olema kiire installiprotsessiga väike allalaadimine - pole vaja pikka taaskäivitamist ja vanade Windowsi installide puhastamist.

Arvutid, millele on installitud 2019. aasta mai värskendus (tuntud ka kui 19H1), saavad Windowsi värskenduse kaudu väikese plaastri ja värskendavad end kiiresti 2019. aasta novembri värskendusele (19H2). See saabub tõenäoliselt millalgi 2019. aasta novembris, nagu nimigi ütleb.

Kuna Windows 7 eluiga on käes 14. jaanuaril 2020, soovib Microsoft selgelt vältida eelmise aasta lollaka 2018. aasta oktoobri värskenduse kordumist.

See on seal juba väljas ja seda testitakse. Alates 5. septembrist on Microsoft öelnud, et igale Windows Insiderile ringis „Väljalaske eelvaade” on pakutud Windows 10 versiooni 1909. Aasta tagasi anti Windows 10 2018. aasta oktoobri värskendus välja ilma versiooni Väljavaate ringis üldse testimata. 10. oktoobril teatas Microsoft, et väljaande Eelvaate ringis oleval Windowsi siseringil on juba see, mida Microsoft eeldab, et see on lõplik ülesehitus.

Veebiotsing File Exploreris

File Exploreril on uus otsingukogemus. Otsingukasti tippides näete rippmenüüd koos soovitatud failide loendiga. Samuti otsib see faile veebis teie OneDrive'i kontolt - mitte ainult faile kohalikust arvutist. Faili asukoha avamiseks võite ka siin paremal klõpsata ühel otsingutulemil.

Jõulisemale klassikalisele otsingukogemusele pääsete endiselt juurde, kui vajutate sisestusklahvi. See võimaldab teil otsida näiteks indekseerimata asukohti.

See funktsioon lisati algselt Windows 10 värskendusse 20H1, kuid teisaldati värskendusse 19H2.

Muud hääleabilised lukustuskuval

Windows 10 praegustes versioonides saab Cortana töötada lukustuskuval. Kuid Microsoft näib loobuvat Cortanast kui tarbekaubast. Seega sobib, et Cortana teeb teed teistele hääleabilistele. Muudatus võimaldab teistel hääleabilistel - näiteks Amazon Alexal - töötada Windows 10 lukustuskuval.

See on väike funktsioon, mis peaks töötama automaatselt, kui Amazon on selle Alexasse lisanud. Võite rääkida oma hääle assistendiga ja see kuuleb teid ka lukustuskuval olles, pakkudes vastust.

Või nagu Microsoft ütleb, on see "muudatus, mis võimaldab lukustuskuva kohal kolmandate osapoolte digitaalsetel assistentidel häälega aktiveerida."

SEOTUD:Alexa võiks tulla Windows 10 lukustuskuvale

Kalendrisündmuste loomine tegumiribalt

Kui kasutate Windows 10 kalendrirakendust, läks see lihtsalt paremaks. Kui te seda ei tee, on seda lihtsam alustada. Nüüd saate kalendrite sündmusi luua otse tegumiribalt. Klõpsake kalendrivaate avamiseks lihtsalt tegumiribal kellaaega. Siit saate nüüd klõpsata kuupäeval ja alustada uue kalendrisündmuse loomiseks tekstiväljale sisestamist. Siit saate määrata nime, kellaaja ja asukoha.

Enne seda värskendust kuvati tegumiribal oleva kalendri „lendu“ kalendrisündmused, kuid need sündmused tuli luua rakenduses Kalender. Kõik siia lisatud sündmused kuvatakse endiselt ka Windows 10 rakenduses Kalender.

Teatiste haldamise täiustused

Microsoft kulutas selle värskenduse jaoks teatavat aega. Rakenduse märguannete konfigureerimisel on nüüd pilte, mis näitavad täpselt, mis on „märguandebännerid” ja „märguanded tegevuskeskuses”.

Windows 10 lubab teil nüüd märguande ilmumisel esitatavad helid keelata. See seade on saadaval paanil Seaded> Süsteem> Märguanded ja toimingud. Varem võite keelata märguandehelid, kuid pidite need iga rakenduse jaoks, mis märguandeid kuvab, eraldi keelama.

Paanil Seaded> Süsteem> Märguanded ja toimingud sortitakse rakendused vaikimisi nime järgi viimati näidatud märguannete järgi. See aitab teil leida kõige rohkem märguandeid saatvaid rakendusi ja neid konfigureerida.

Nüüd saate märguandeid konfigureerida ka otse märguandest. Nii ribareklaamide kui ka Action Centeri märguannetes on märguannete konfigureerimise või väljalülitamise võimalused - otse teatises. Tegevuskeskuse paanil on nüüd ka tegevuskeskuse ülaosas kuvatav nupp „Märguannete haldamine”, mis pakub märguannete konfigureerimiseks hõlpsat juurdepääsu paneelile Märguanded ja toimingud.

Jõudluse paranemine

See värskendus toob kaasa mõned jõudluse täiustused. Mõnes süsteemis on näha aku kasutusaega, protsessori ressursside paremat ajastamist ja madalama latentsusega digitaalset tinditöötlust.

Microsofti sõnul on see "parandanud teatud protsessoritega arvutite üldist aku kasutusaega ja energiatõhusust". See on ebamäärane, kuid mõnel arvutil peaks aku eluiga olema pikem.

See värskendus sisaldab ka mitmetuumaliste protsessoritega arvutite ajastamise parandusi. Nagu Microsoft ütleb: „CPU-l võib olla mitu„ eelistatud ”südamikku (kõrgeima võimaliku ajastusklassi loogilised protsessorid). Parema jõudluse ja usaldusväärsuse tagamiseks oleme rakendanud rotatsioonipoliitikat, mis jaotab tööd nende eelistatud südamike vahel õiglasemalt. "

Lõpuks näevad digitaalsete tindifunktsioonidega arvutid tundlikumaks joonistamiseks madalamat latentsusaega. Windows 10 lubab tootjatel nüüd „vähendada tindi viivitust vastavalt oma seadmete riistvaralisele võimele“. Enne seda värskendust olid tindiriistvaraga Windows 10 süsteemid „kinni viivitusest, mille OS valis tüüpilises riistvarakonfiguratsioonis”. See kõlab üsna pööraselt - Microsoft oleks pidanud selle värskenduse tegema juba aastaid tagasi.

Menüü Start muudatused

Menüü Start on nüüd veidi kasutajasõbralikum. Nüüd, kui hõljutate kursorit menüü vasakus servas asuval navigeerimispaanil olevate üksuste kohal (näiteks ikoonid Seaded, Toide ja Dokumendid), laieneb see automaatselt, et näidata, millel klõpsate.

Varem näitas see lihtsalt näpunäiteid ja nende siltide nägemiseks tuli klõpsata menüü Start paremas ülanurgas oleval menüüikoonil. Nüüd on lihtsam mõista, mida kõik need ikoonid teevad.

Jutustaja saab teada teie funktsiooniklahvi kohta

Microsoft on Windows 10 abistavaid tehnoloogiaid iga värskendusega paremaks muutnud. 19H2 on väiksem, seega pole nii palju parandusi, kuid Microsofti sõnul on see võimaldanud Jutustajal ja kolmandate osapoolte abistavatel tehnoloogiatel lugeda, kus FN-klahv arvutiklaviatuuridel asub ja mis olekus see on - lukustatud või lukustamata .

Tulevased sülearvutid ja töölaua klaviatuurid võivad anda rohkem teavet Fn-klahvi asukoha ja oleku kohta inimestele, kes ei näe klahve hõlpsalt. See on suurepärane edasiminek.

Muud väiksemad muudatused

Selles värskenduses on ka mõned muud väikesed muudatused. Microsofti ajaveebipostituse nõusolek:

  • Oleme värskendanud otsingut File Exploreris, et lisaks arvutis kohapeal indekseeritud failidele kuvada veebipõhiseid soovitusi.
  • Oleme lisanud Jutustaja ja muude abitehnoloogiate võime lugeda ja õppida, kus FN-klahv klaviatuuridel asub ja millises olekus see on (lukus versus lukustamata).

Ettevõtte muudatused

Microsoft lubas ka mõningaid ettevõtte täiustusi, kuid me pole neid veel näinud. Siin on täielik Microsofti ajaveebipostituste loetelu täiustustest:

  • Windowsi konteinerid nõuavad sobitatud hosti- ja konteinerversiooni. See piirab kliente ja piirab Windowsi konteinereid segaversiooniga konteineripaki stsenaariumide toetamisel. See värskendus sisaldab 5 parandust, et seda lahendada ja lubada hostil käitada allpool asuvaid konteinereid protsessi (argooni) isoleerimiseks kõrgemal tasemel.
  • Võtme veeremise või võtme pööramise funktsioon võimaldab taasteparoolide turvalist veeretamist MDM-i hallatavates AAD-seadmetes Microsoft Intune / MDM-i tööriistade nõudmisel või iga kord, kui BitLockeriga kaitstud draivi avamiseks kasutatakse taasteparooli. See funktsioon aitab vältida juhusliku taastamise parooli avalikustamist kasutajate poolt BitLockeri draivi käsitsi avamise osana.
  • Oleme lubanud ARM64-seadmete jaoks Windows Defenderi Credential Guard'i täiendavaks kaitseks mandaadivarguste eest ettevõtetel, kes kasutavad oma organisatsioonides ARM64-seadmeid.
  • Oleme võimaldanud ettevõtetel täiendada Windows 10 S-režiimis poliitikat, et lubada Microsoft Intune traditsioonilisi Win32 (töölaua) rakendusi.
  • Oleme lisanud täiendavad silumisvõimalused uuemate Inteli protsessorite jaoks. See on asjakohane ainult riistvara tootjatele.

Viimased täiustused pole värskendamist vajanud

Microsoft on teinud Windows 10-s mõned täiendused, mis pole olnud tohutute värskenduste osa. Näiteks kui teil on Android-telefon ja Windows 10 arvuti, saate nüüd oma telefoni rakenduse abil oma telefoni Android-märguandeid peegeldada. See funktsioon hakkas laiemalt levima juuli alguses.

Ka vahekaarte, kohandatavaid taustapilte ja muid uusi funktsioone sisaldava uue Windowsi terminali rakenduse eelvaade on saadaval poest. See töötab praegusel Windows 10. mai 2019 värskendusel (nimetatakse ka 19H1), nii et selle proovimiseks pole vaja suurt opsüsteemi värskendust.

Jälgige Windows 10 20H1

See näib olevat lühike funktsioonide loend värskenduse jaoks, mis on alles mõni kuu pärast avaldamist - ja see on ka mõte. Tõenäoliselt näeme mõnda väiksemat muudatust, kuid suuremate muudatuste jaoks peate 2020. aasta esimesel poolel Windows 10 20H1-ga kursis olema. See värskendus sisaldab Windowsi Linuxi alamsüsteemi (WSL 2) koos Linuxi tuumaga ja hõlbustusfunktsiooniga, mis võimaldab teil näiteks oma silmaga lohistada.

SEOTUD:Windows 10 saab sisseehitatud Linuxi tuuma


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found