Kuidas lisada allkiri Microsoft Wordi

Allkirja lisamine Microsoft Wordi dokumendile on parim viis selle isikupärastamiseks isikupärastada, eriti selliste dokumentide puhul nagu kirjad või lepingud. Kui soovite Wordi dokumendile lisada allkirja, toimige järgmiselt.

Allkirja lisamiseks Wordi dokumendile on mitu võimalust. Võite lisada trükijärgse allkirja jaoks allkirjarea, lisada digitaalallkirja või lisada pildina omaenda käsitsi kirjutatud allkirja.

Allkirjajoone lisamine

Allkirjarida annab teile või kellelegi teisele asukoha prinditud dokumendi allkirjastamiseks. Kui plaanite Wordi dokumendi printimist, on allkirjarea lisamine teile ilmselt kõige lihtsam viis allkirja lisamiseks.

Allkirjarea lisamiseks Wordi dokumendile klõpsake käsul Sisesta> Allkirjajoon. See ikoon lisatakse tavaliselt teie Wordi lindi menüüriba jaotisse „Tekst”.

Sisestage ilmunud väljale „Allkirja seadistamine” allkirja üksikasjad. Võite lisada allkirjastaja nime, tiitli ja e-posti aadressi. See võib olla sina või keegi teine.

Allkirjastajale saate anda ka juhiseid. Kui olete valmis, klõpsake allkirjarea lisamiseks nuppu „OK”.

Kui olete oma allkirjavalikud kinnitanud, lisatakse allkirja rida ristiga ja joonega, mis tähistab allkirjastamise kohta.

Nüüd saate selle oma Wordi dokumendis sobivasse kohta asetada. Seejärel saab dokumendi pärast printimist selles kohas allkirjastada või kui olete oma Wordi dokumendi DOCX-failivormingusse salvestanud, saate selles punktis oma dokumendile lisada digitaalallkirja.

SEOTUD:Mis on .DOCX-fail ja kuidas see erineb .DOC-failist Microsoft Wordis?

Digitaalallkirja sisestamine

Digitaalallkirja lisamiseks Wordi dokumendile peate järgima ülaltoodud juhiseid ja sisestama kõigepealt allkirjarea.

Samuti peate oma allkirja jaoks installima turvasertifikaadi. Kui teil seda pole, küsib Word teilt, kas soovite selle hankida Microsofti partnerilt nagu GlobalSign.

Teise võimalusena saate oma digitaalse sertifikaadi luua tööriista „Selfcert” abil, mis sisaldub teie Microsoft Office'i installikaustas.

Leidke oma Office'i installikaustast “Selfcert.exe” ja topeltklõpsake seda avamiseks.

Sisestage tööriistas Selfcert oma turvasertifikaadi nimi väljale „Teie sertifikaadi nimi” ja seejärel klõpsake selle loomiseks nuppu „OK”.

Kui olete digitaalse sertifikaadi installinud, naaske oma Wordi dokumendi juurde ja topeltklõpsake allkirja real.

Sisestage ilmunud väljale „Logi“ oma nimi või klõpsake käsikirjalise allkirja pildi lisamiseks nuppu „Vali pilt“.

Digitaalse allkirja Wordi dokumenti lisamiseks klõpsake nuppu „Logi sisse“.

Pärast allkirjastamist kinnitab Word, et allkiri on lisatud.

Kui muudate dokumenti pärast selle allkirjastamist, muutub digitaalallkiri kehtetuks ja peate selle uuesti allkirjastama.

Pildiallkirja lisamine

Kui soovite kasutada oma käsitsi kirjutatud allkirja, saate sellest pildistada või skannida selle koopia ja seejärel oma arvutisse üles laadida. Seejärel saate Wordi dokumenti lisada oma allkirja pildi.

SEOTUD:Kuidas lisada pilti või muud objekti Microsoft Office'i

Pildi käsitsi sisestamiseks dokumendis klõpsake nuppu Lisa> Pildid. Teise võimalusena topeltklõpsake oma allkirjajoonel ja valige „Vali pilt“, et see oma allkirjajoonele lisada.

Klõpsake menüükastis „Lisa pilte” nuppu „Failist” ja valige oma allkirja pildifail. Klõpsake pildi allkirjajoonele asetamiseks nuppu „Logi sisse“.

Pärast sisestamist lisatakse teie allkirja sisaldav pildifail teie allkirja rea ​​kohale.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found