Mini-ITX-mänguarvuti ehitamise plussid ja miinused

Jacobim Mugatu surematute sõnadega öeldes on mini-ITX-mängutarkvarad praegu "nii kuumad". Kui kodus kokku pandud mängukompuutrid on aastakümneid keskendunud suuremale kesktorniga ATX-i standardile, siis hiljutine pisikeste ja võimsate komponentide allikas on teinud kompaktsemad konstruktsioonid kaalumist väärt.

Kuid millest loobute, kui otsustate valida väiksema vormi? Mitte palju, nagu selgub. Isegi suure võimsusega komponentide puhul peate tähelepanu pöörama vaid mõnedele asjadele. Siin on jaotatud väiksema ehituse valimise plussid ja miinused.

Plussid

Alustame headest asjadest: miks soovite üldse Mini-ITX-i ehitada?

Mini-ITX säästab ruumi (ilmselgelt)

Okei, ilmselt saite sellest juba aru, kuid on dramaatiline, kui palju ruumi saate Mini-ITX-i järk-järgult kokku hoida. Minu ATX kesktorn on 232 x 464 x 523 mm, umbes 56 000 kuupsentimeetrit ruumi. Sama tootja Mini-ITX-i korpus, kus on ruumi täissuuruses toiteallikale ja mänguklassi GPU-le, on 203 x 250 x 367 mm, umbes 18 600 kuupsentimeetrit. Nii et võite kokku panna kolm Mini-ITX-i korpust ja need ei oleks ikkagi nii suured kui tavaline kesktorn. Võimalik, et suudate isegi oma arvuti arvuti lauale panna - mis mõte see on!

Mini-ITX-arvutid on kergemad

Terasest korpuse täiskoormusega kesktorn võib olla 40 naela või rohkem. Igaüks, kes on pidanud seda hoolikalt liigutama, teab, et see on vaev. Kuigi Mini-ITX-i versioonid kasutavad enamikku samadest osadest peale emaplaadi, muudab see väiksem korpus selle dramaatiliselt kergemaks, rääkimata palju-palju lihtsamalt kätte võtta ja ringi liikuda. See tõesti vähendab hirmu selle ära viskamise ja kõigi komponentide pooleks napsamise ees. LAN-pidu, keegi?

Mini-ITX-arvutid maksavad üldiselt vähem

See pole mõistuspärane. Kuigi Mini-ITX-i koos meeletult kallite komponentide ja uusima disaineriga on endiselt võimalik välja petta, tähendavad emaplaadi ja korpuse väiksemad füüsilised mõõtmed ja vähem keerukus seda, et need on üldiselt odavamad kui nende täissuuruses analoogid. Muidugi tähendab see ka seda, et asjad on üldiselt vähem paindlikud (milleni jõuame hetkega).

Nad on lihtsalt väga lahedad

Raske on määratleda väikese masina spetsiifilist atraktiivsust, mis on pakitud täpselt nii palju hulknurga tõukejõudu kui midagi palju suuremat, kuid see on vaieldamatu. Hästi konstrueeritud Mini-ITX konstruktsioon on nagu välja petetud Honda Civic, mis suudab Euroopa superauto stardijoonelt võita. Kuigi enamiku samadest eelistest saate kalli kohandatud Mini-ITX-arvutiga, näiteks Falcon Northwest Tiki või Digital Storm Bolt, on komponentide ise valimine ja kokkupanek palju rohkem rahuldust pakkuv (ja palju odavam). .

Miinused

Olgu, siis mis saak on? Niikaua kui arukalt ehitate, pole ka seda palju varjukülgi - kuid siin on asju, mida võiksite kaaluda.

Kõik GPU-d ei sobi

Väiksema korpuse lihtne füüsika tähendab, et peate arvutimängu ehitamisel hoolikalt graafikakaardi valima. NVIDIA ja ATI ülipikad tippkaardid ei pruugi sobida mõningate Mini-ITX-i ümbristega, isegi need, mis on spetsiaalselt loodud mängude järkudega ühildumiseks. Õnneks ei ole graafikaprotsessorite tootjad väiksemate ja lühemate kaartide soovist pimedad ning nad disainivad spetsiaalselt Mini-ITX-i ümbriste jaoks kompaktsete PCB-de ja jahutitega tipptasemel GPU-sid. Võib-olla saate kasutada suuremat GPU-d, kuid peate kõigepealt kontrollima - saidid, nagu PCPartPicker, on teie järgu ühilduvuse määramiseks tõesti kasulikud.

Mini-ITX pakub vähem ruumi laiendamiseks

Mini-ITX emaplaadid peavad peaaegu sõna otseses mõttes nurki lõikama, nii et see tähendab, et enamik neist ei paku mitme GPU seadistamiseks mitut PCIe kaardipesa (kuigi mitme GPU seadistamine on keskmise mänguri jaoks harva seda väärt, nii et seda ei tohiks Ärge olge liiga suur mure.) Enamik neist pakub ka kahte RAM-i pesa, nii et 16 GB või 32 GB mälukaardi seadistamiseks peate maksma kallimate suure mahutavusega DIMM-ide eest.

Enamikul Mini-ITX-i juhtumitest on ruumi vähemalt ühele täissuuruses 3,5-tollisele kõvakettale ja 2,5-tollisele SSD-le, mis katavad enamiku mängijate vajadused, kuid tõeliselt mahuka salvestusruumi või varundamise jaoks peate võib-olla vaatama mõnda väline lahendus. Mõnel juhul jäetakse välja ka tavaline 5,25-tolline kettaseadme kinnitus, mis on nüüd vähem probleem, kui enamik arvutimänge laaditakse alla sellistest teenustest nagu Steam.

Kitsas ruum tähendab rohkem soojust

Mini-ITX-mängude ehitised töötavad veidi kuumemalt kui suuremad süsteemid, lihtsalt disaini funktsioonina - samad väiksemas ruumis töötavad komponendid kontsentreerivad soojust. See probleem suureneb, kui proovite lisada lisaventilaatoreid: õhu sisselaske ja väljundi paigaldusala on piiratud. Keerukate protsessori jahutusseadistuste jaoks on ka vähem vertikaalset ruumi, nii et mängijatele, kellele meeldib oma süsteeme üle kiirendada, oleks tõenäoliselt suurem versioon suurema teenindusega. Siiski on võimalus jahutada vesiradiaatorit koos väikese radiaatori / ventilaatori komboga.

Mini-ITX on töötamiseks väljakutsuvam

Arvutite ehitamine on üsna lihtne, kuid kui teil on nii väike korpus, võib komponentidele juurdepääs ja kaablihaldus olla nagu töötamine ühe neist ülimalt kena LEGO-konstruktsioonidest. Sellele probleemile lisanduvad kaablid, mis on kavandatud standardsete ATX-i järkude pikkust silmas pidades. Selle lahendamiseks võite kasutada agressiivset kaablite haldamist sidemete ja marsruutimisega (paljudel Mini-ITX-i juhtumitel on see sisse ehitatud) või otsida lühikest kaablikomplekti, mis on spetsiaalselt loodud kompaktsete ehituste jaoks. Enamasti tähendab see aga lihtsalt seda, et peate olema ettevaatlik, kannatlik ja - kui teil on sellised käed nagu Incredible Hulk - laske kellelgi peenikeste sõrmedega teid aidata.

Pildikrediit: Newegg, olgaiv / Flickr, athan902 / Flickr


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found