Kuidas pääseda .onioni saitidele (tuntud ka kui Tori varjatud teenused)

Veebisaidi aadressid, mis lõpevad tähisega .onion, ei ole nagu tavalised domeeninimed ja te ei pääse neile tavalise veebibrauseriga juurde. Aadressid, mis lõpevad tähega .onion, osutavad Tori varjatud teenustele „sügavas veebis”.

Hoiatus: Paljud .onioni saidid sisaldavad väga vastikuid asju ja paljud neist on tõenäoliselt petuskeemid. Soovitame eemale hoida .ioni saitide sirvimisest - selle asemel kasutage seda ainult siis, kui teil on kindel sait, millele soovite mõjuval põhjusel juurde pääseda.

Mis on .onioni sait?

SEOTUD:Kuidas Toriga anonüümselt sirvida

Tor - lühend sibula ruuterist - on anonüümseks muutuv arvutivõrk. Seda rahastab osaliselt USA valitsus ja see on mõeldud inimeste abistamiseks riikides, kus Interneti-ühendust võidakse tsenseerida või jälgida. Kui loote ühenduse Toriga, saadetakse teie Interneti-tegevus läbi Tori võrgu, anonüümseks muutes teie Interneti-tegevuse, et seda ei saaks nuhkida ja pääsete juurde veebisaitidele, mis võivad olla teie riigis blokeeritud.

Niisiis, kui pääsete Tori kaudu saidile google.com, põrkub teie taotlus Tor-releelt Tor-releele, enne kui see jõuab "väljumissõlmesse". See väljumissõlm võtab seejärel teie eest Google.com-iga ühendust ja see saadab teile tagasi andmed, millele Google vastas. Google näeb seda kui väljundsõlme IP-aadressi, kes võtab ühendust teie IP-aadressi asemel.

SEOTUD:Kas Tor on tõesti anonüümne ja turvaline?

See aga tähendab, et liikluse viimast miili saab jälgida organisatsiooni jälgimisel või isegi väljumissõlmede käitamisel - eriti kui teie liiklus on krüptimata. „.Onion” aadress osutab Tori varjatud teenusele, mis on server, millele pääseb juurde ainult Tori kaudu. See tähendab, et keegi, kes jälgib Tori väljumissõlme, ei saa teie sirvimistegevust nuhkida. See tähendab ka seda, et keegi, kes veebisaiti haldab, saab selle serveri Tori võrgu abil ära peita, nii et keegi ei leia seda teoreetiliselt.

Näiteks peab Facebook ametlikku Tori varjatud teenuste aadressi aadressil „//facebookcorewwwi.onion/“. See võimaldab teil pääseda Tori kaudu Facebooki ja teie ühendus ei jäta Torit kunagi sinna, kus seda saab nuhkida. See võib olla kasulik riikides, mis blokeerivad näiteks Facebooki.

Te ei soovi tingimata kogu aeg Torit kasutada, kuna see on aeglasem kui tavaline sirvimine. Kuid see on kasulik vahend oma Interneti-tegevuse anonüümseks muutmiseks ja tsensuurist mööda hiilimiseks.

Kuidas pääseda .onioni saitidele sirvijaga Tor

.Onioni aadressile pääsemiseks peate sellele pääsema juurde Tori brauseri kaudu. See on Firefoxi muudetud versioon, mis on konfigureeritud ühendama saitidega Tori võrgu kaudu.

Jätkamiseks laadige projekti Tori veebisaidilt alla Tori brauser. See on saadaval Windowsile, Macile ja Linuxile.

Android-telefonides ja -tahvelarvutites saate Google Playst alla laadida ametliku Orboti puhverserveri või Orfoxi brauseri. Tori projekt ei paku ametlikke Tori rakendusi iPhone'ile ega iPadile.

Pärast Tori brauseri käivitamist tippige .onioni aadressiribale. Näiteks Facebooki varjatud teenusele juurdepääsu saamiseks sisestage järgmine aadress:

//facebookcorewwwi.onion/

Või DuckDuckGo otsingumootori varjatud teenusele juurdepääsemiseks sisestage:

//3g2upl4pq6kufc4m.onion/

Tori brauseri kasutamise ajal saate klõpsata linke .onioni aadressidele ja need laaditakse tavapäraselt. Kuid need töötavad ainult Toriga ühendatud brauseris.

Ärge pääsege .onioni saitidele läbi selliste volikirjade nagu Tor2Web

Samuti saate pääseda .onioni saitidele, käivitamata Tori kaudu teie kaudu Toriga ühenduvaid puhverservereid. Puhverserver ühendub teie eest Toriga ja edastab seejärel liikluse tavalise Interneti kaudu.

See on aga väga halb mõte! Kui kaotate Tooni brauseri kaudu ühenduse .onioni saidiga, kaotate tavaliselt anonüümsuse. Lõppude lõpuks on see .onioni pöördumise mõte. Veebisait, millele te pääsete, säilitab oma anonüümsuse, kuid keegi, kes teie ühendust jälgib, näeb, millise veebisaidiga ühenduse loote. Teenusepakkuja näeb ka seda, millega te ühendust loote, ja nuuskida kõiki paroole ja muud privaatset teavet, mille ühenduse kaudu edastate.

Tor2web toimib sel viisil, kuid te ei tohiks seda kasutada. Näiteks kui proovite Tor2webi abil ühenduse luua Facebooki varjatud teenusega, blokeerib Facebook ühenduse ja ütleb, et see on halb mõte.

Kas otsite .onioni saitide loendeid? Otsige veebist .onioni saitide loendeid ja leiate mõned kohad alustamiseks. Paljud .onioni saitide kataloogid on siiski salvestatud .onioni saitidele, millele pääsete juurde ainult Tori kaudu.

Jällegi, olge ettevaatlik: paljud .onioni saidid sisaldavad väga vastikuid asju ja paljud neist on tõenäoliselt pettused. Soovitame võimaluse korral neist eemale hoida. Seda nippi saab kõige paremini kasutada siis, kui soovite sirvida konkreetsele .onioni saidile.