Milline Chrome'i versioon mul on?

Chrome on Chrome, eks? Laadite alla Google'i brauseri, mis on nüüd populaarseim maailmas, ja arvate, et teil on sama kogemus kui kõigil teistel. Kuid nagu enamik suuri tarkvaramüüjaid, vabastab Google Chrome'i erinevates „kanalites”, katsetades funktsioone ebastabiilsemates versioonides, enne kui jõuavad väljalaskejärku, mida sajad miljonid inimesed kasutavad iga päev.

Sõltumata sellest, kas soovite teada saada, millist versiooninumbrit kasutate, millist arenduskanalit kasutate või kas see on 32- või 64-bitine, annab leht Teave teile kõik, mida peate teadma.

Klõpsake esmast nuppu „Menüü” (kolm vertikaalset punkti akna paremas ülanurgas), seejärel klõpsake nuppu Abi> Teave Google Chrome'i kohta.

See näitab teile versiooni, millele järgneb pikk number ja võib-olla paar sulgudes olevat väärtust. Kui Chrome'i värskendamisest on möödunud mõnda aega, võib brauser automaatselt alla laadida ja paluda teil uuesti käivitada, kui see on valmis.

Mida siis kõik need asjad tähendavad? Läheme neist ükshaaval läbi.

Versiooni number: kaks esimest numbrit on oluline

Kui inimesed räägivad Chrome'i „versioonist”, tähendavad nad tavaliselt suuremaid väljalaskeid, mille Google saadab umbes iga kahe kuu tagant. Turvalisuse ja kiiruse kohandamiseks on väiksemaid plaastreid, kuid suured väljalasked on need, mis hoiavad liidese muudatusi ja uusi kasutajale suunatud funktsioone. Peamised versiooni muhud on selle suure stringi kaks esimest numbrit: ülaltoodud arvuti töötab "Chrome 56", mis muutis HTML5 vaikimisi, lisas Bluetooth API seaded ja toetas uusi CSS-i tööriistu.

Väljalaskekanalid: kui stabiilne olete?

Chrome'i standardväljaanne kasutab oma versiooni identifikaatoriks lihtsalt numbrikoodi. Kuid kui pärast seda näete „Beetat”, „Devit” või „Kanaari saart”, tähendab see, et kasutate Chrome'i eelversiooni. Nende versioonide vahel saate vahetada nende juhiste abil, kuid siin on see, mida need tähendavad.

Chrome'i stabiilne

Kui te ei näe oma versiooni numbri taga ühtegi neist tunnustest, kasutate kroomi stabiilset versiooni. See on see, mida enamik inimesi kasutab, mille Google lingib, kui otsite Edge'is või Internet Exploreris sõna "Chrome" alla. Stabiilset versiooni on partiist kõige ulatuslikumalt testitud ja seda soovib Google, et enamik inimesi kasutaks. Uute funktsioonide saamine on viimane, kuid kui soovite turvalist ja stabiilset sirvimiskogemust ilma üllatusteta, on see just teie jaoks.

Chrome beeta

Beetakanal on tarkvara varasem versioon, mis on mõeldud uute funktsioonide testimiseks, enne kui need jõuavad stabiilses versioonis palju laiema publikuni. Google värskendab beetaversiooni umbes kord nädalas, suuremad värskendused tulevad iga kuue nädala tagant. See on tavaliselt ühe versiooni versioon enne stabiilset. Niisiis, kui Chrome'i stabiilne versioon oli 50-ndal, oli Chrome Beta 51-le. Uuemad funktsioonid hõlmavad renderdamismootori kiiruse või täpsuse näpunäiteid, kasutajaliidese kohandusi, lipu menüü uusi võimalusi ja nii edasi.

Chrome Dev

Nüüd oleme jõudmas basseini sügavasse otsa. Chrome Dev on ühe või kahe versiooni ees stabiilsest, tavaliselt värskendatakse seda vähemalt kord nädalas ja seda kasutatakse brauseri põhjalikumate muudatuste testimiseks, mis võivad pärast seda üldisesse versiooni viia või mitte. Dev-versioon on altid krahhidele, vahelehtede riputamisele, renderdamisvigadele, ühildumatutele laiendustele ja muudele sarnastele probleemidele (kuigi enamiku veebisaitide jaoks on see korras).

Chrome Canary

See on Chrome'i metsik lääneosa. See on iga päev värskendatava stabiilse versiooni ees kolm täisversiooni ja see Kanaari pealkiri viitab selle otstarbele. Nagu kanaarilind söekaevanduses, läheb midagi valesti ka selles hoones, kui midagi valesti läheb. Kanaar on enamasti arendajatele mõeldud tööriist ühilduvusprobleemide testimiseks. Erinevalt beeta- ja Dev-versioonidest ei kirjuta Canary buildi installimine Windowsi ega Mac OS-i tavalist Chrome'i installimist üle - soovi korral saate neid ka üksteise kõrval käivitada.

32- või 64-bitine: kui palju mälu saab Chrome kasutada?

SEOTUD:Peaksite minema üle 64-bitisele Chrome'ile. See on turvalisem, stabiilsem ja kiire

Lõpuks näete versiooni numbri kõrval sulgudes kas „32-bitine” või „64-bitine”. Chrome'i 64-bitine versioon on see, mida saate hankida, kui teil on 64-bitine arvuti. (Kui te pole selles kindel, saate teada siit.)

Lisaks sellele, et 64-bitisel versioonil on parema efektiivsuse tagamiseks juurdepääs suurematele mälupulkadele (mida soovite, kuna Chrome ahmib mälu nagu Pac-Mani graanulid), on sellel 64-bitisel versioonil mitu täiustatud turvafunktsiooni.

MacOS-is ja Linuxis on Chrome nüüd vaikimisi 64-bitine. Windowsi kasutajad tuleks suunata automaatselt oma õige versiooni Google'ist alla laadima, kuid kui mingil põhjusel käitate 32-bitist versiooni 64-bitises masinas, peaksite kindlasti täiendama.

Chrome'i täiendamine või vanemaks muutmine

Kui kasutate töölaual Chrome'i madalamat versiooni ja soovite minna kõrgemale, näiteks liikuda stabiilselt beetaversioonile või beetaversioonilt Devile, laadige alla ja installige uuem versioon Google'i veebisaidi asjakohaselt lehelt.

Kahjuks pole versioonile üleminek nii lihtne: peate Chrome'i operatsioonisüsteemist täielikult desinstallima, seejärel vanema paketi uuesti installima. Pidage meeles, et Canary on eraldiseisev programm ning see installitakse ja desinstallitakse Chrome Stable'i, Beeta või Devist eraldi.

Androidis ja iOS-is on asjad veidi erinevad:kõikChrome'i versioonid on täiesti eraldi. Näiteks võite soovi korral käivitada Chrome Stable, Chrome Beta, Chrome Dev,jaChrome Canary korraga - peate lihtsalt soovitud failid App Store'ist või Play poest alla laadima. Nende eemaldamiseks desinstallige rakendus lihtsalt.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found