Külmunud Windowsi arvuti parandamine

Windowsi arvutid külmuvad erinevatel põhjustel. Üks juhtum võib olla tõsi, kuid korduv külmutamine viitab probleemile, mille soovite lahendada. Siit saate teada, kuidas kinni jäänud arvuti taastada ja taastada - ning peatada selle uuesti külmumine.

Kuidas külmutatud Windowsi arvutist lahti saada

Külmunud arvuti taastamiseks on mitu võimalust, olenevalt sellest, mis probleemi põhjustas. Mõnikord piisab vaid mõne sekundi ootamisest - arvuti võib mõne töö tegemise ajal üles riputada ja mõne sekundi pärast ennast uuesti lahti külmutada.

Kui täisekraaniga rakendus, nagu mäng, hangub ja takistab teil sealt lahkumist, vajutage klahve Alt + F4. See sulgeb rakenduse, kui mängus on lihtsalt graafilisi probleeme, kuid see ei toimi, kui rakendus on täielikult külmunud.

Selleks, et näha, kas arvuti ikka reageerib, vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete. Sellel ekraanil saate avada tegumihalduri (ja sulgeda kõik töötavad rakendused), välja logida või arvuti taaskäivitada. Kui seda ekraani ei kuvata, ei pruugi teie arvuti taaskäivitamata taastada.

Kui saate avada tegumihalduri, võite külmutamisest taastuda. (Tegumihalduri avamiseks võite vajutada ka klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Esc.)

Valige vahekaart „Protsessid” - kui te seda ei näe, klõpsake nuppu „Lisateave”. Leidke kõik protsessorid, kasutades palju protsessorit - võite klõpsata veeru päisel „CPU”, et sortida protsessori kasutamise järgi ja näha loendi ülaosas kõige nõudlikumaid protsesse.

Selle valimiseks klõpsake mõnel protsessil ja seejärel programmi sunniviisiliseks lõpetamiseks nupul „Lõpeta ülesanne”. Kaotate programmis salvestamata töö, kuid kui see kokku kukkus ja kasutab palju protsessorit, ei pruugi teie salvestamata andmeid taastada.

Mõnikord võib teie Windowsi töölaud - ka tegumiriba ja menüü Start - külmuda. Nende probleemide lahendamiseks võite mõnikord taaskäivitada Windows Exploreri. Selleks leidke protsesside loendist „Windows Explorer”, klõpsake selle valimiseks ja seejärel nuppu „Taaskäivita”.

Kui teil pole salvestamata töid, klõpsake ekraani Ctrl + Alt + Delete paremas alanurgas oleval toitenupul ja valige käsk „Taaskäivita”. Loodetavasti töötab teie arvuti pärast taaskäivitamist normaalselt, kuna see lahendab paljud süsteemiprobleemid.

Ekraani lukustamiseks ja sisselogimiskuvale naasmiseks võite proovida ka klahve Windows + L. Ka sealt saate oma arvuti taaskäivitada. Kui aga Ctrl + Alt + Delete ei töötanud, ei toimi tõenäoliselt ka see meetod.

Kui ükski eelmistest toimingutest ei toimi, vajutage klaviatuuril Windows + Ctrl + Tõstuklahv + B. See on peidetud kiirklahvide kombinatsioon, mis taaskäivitab teie arvuti graafikadraiverid. Kui need on probleemi allikad, võib see teie süsteemi külmutada.

Kui ükski neist meetoditest ei tööta ja teie arvuti ei reageeri millelegi, on sellest taastumiseks ainult üks viis - raske seiskamine.

Leidke arvuti toitenupp ja vajutage ja hoidke seda 10 sekundit all. Teie arvuti lülitatakse sunniviisiliselt välja. Oodake mõni sekund ja käivitage see seejärel toitenuppu tavapäraselt vajutades.

See pole kõige puhtam ja turvalisem viis arvuti sulgemiseks. Peaksite kasutama ekraanil olevaid väljalülitusmeetodeid, kuid kui see ei reageeri, pole muud võimalust seda parandada.

Kui teie arvutis on sinise ekraaniga ekraan, on see ainus viis selle parandamiseks. Vaikimisi taaskäivitatakse Windowsi arvutid sinisel ekraanil, kuid kui näete sinist surmaekraani (BSOD) ja teie arvutit ei taaskäivitata, olete tõenäoliselt automaatse taaskäivitamise välja lülitanud. Märkige üles tõrketeade ja sooritage seejärel tugev lülitus või taaskäivitage toitenuppu pikalt vajutades.

SEOTUD:Kuidas teada saada, miks teie Windowsi arvuti kokku kukkus või tardus

Kuidas peatada arvuti külmutamine tulevikus

Ülaltoodud näpunäited aitavad teie arvutil külmumisest taastuda ja asjad jälle normaalselt toimida. Kui see on ainult ühekordne külmutamine, ärge muretsege selle pärast liiga palju. Arvutitel on mõnikord selliseid probleeme. Teie arvuti riistvaradraiverites või muus tarkvaras võib olla viga.

Kui külmumine on tavaline nähtus, on teie arvutiga midagi valesti. See võib olla kas tarkvara- või riistvaraprobleem. Usaldusväärsuse monitor ja BlueScreenView võivad suunata teid õiges suunas.

Kui külmumine algas hiljuti ja olete hiljuti ka oma arvutit värskendanud või uue tarkvara installinud, proovige käivitada süsteemitaaste. See lähtestab teie arvuti tarkvara teadaolevalt hea olekusse. Selle valiku leidmiseks Windows 10-s avage Juhtpaneel> Süsteem ja turvalisus> Süsteem> Süsteemi kaitse> Süsteemi taastamine.

Veendumaks, et pahavara ei tekita teie süsteemis probleeme, soovitame käivitada pahavara tõrje. Windows 10-s saate skannida sisseehitatud Defenderi viirusetõrjega ja proovida tasuta Malwarebytes-i skannimist. Teise (või kolmanda) arvamuse saamiseks võite proovida ka muid pahavaratõrjevahendeid.

Riistvaraprobleeme on palju raskem tuvastada. Paljud asjad võivad ebaõnnestuda. Teie arvuti võib näiteks üle kuumeneda või vigane RAM. Kui teie arvuti regulaarselt arvutimänge mängides külmub, võib see viidata probleemile teie arvuti graafikaprotsessoriga (GPU) (või jällegi ülekuumenemisega.) Kuid paljud teised teie arvuti komponendid võivad olla selles süüdi.

Veenduge, et arvuti oleks tolmust puhastatud, korralikult jahutatud, ja seejärel testige selle RAM-i. Riistvaraprobleemide diagnoosimine on keeruline. Sageli peate täpseks testimiseks vahetama ühe komponendi teise vastu ja vaatama, kas see probleemi lahendab. Kui teie arvutil on endiselt garantii, kaaluge tootja lubamist probleemiga tegeleda. Lõppude lõpuks on see osa sellest, mida maksisite (või on maksmine) neile.

Tarkvaravigade riski kõrvaldamiseks on mõistlik Windowsi uuesti installida. Windows 10-s saate oma funktsiooni "Lähtesta" abil oma arvuti uuesti uude olekusse viia. Pidage siiski meeles, et see eemaldab kõik installitud programmid. Võite proovida ka "uut algust", mis annab teile värske Windows 10 süsteemi ilma utiliidideta, mida arvuti tootja on eelinstallinud.

Kui installisite viimase kümne päeva jooksul olulise Windowsi värskenduse, võite proovida ka oma süsteemi tagasi veeretada.

Kui lähtestamise ajal teie arvuti külmub, proovige teha Windows 10 installikandja teisele arvutile. Sisestage see külmunud arvutisse, käivitage installikandjalt ja seejärel installige Windows uuesti. Kui teie arvuti Windowsi installimise ajal (või hiljem) hangub, teate, et teil on peaaegu kindlasti riistvaraprobleeme.

SEOTUD:Kuidas teada saada, miks teie Windowsi arvuti kokku kukkus või tardus


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found