Video- ja muusikafailide esitamine Xbox One'is

Xbox One'il on integreeritud telerifunktsioonid ja meediumirakenduste nagu Netflix ja Hulu tugi, kuid see pole sellega lõpp. Rippitud või alla laaditud video- ja muusikafaile saate mängida, ühendades USB-draivi või voogesitades neid kohaliku võrgu kaudu.

Seda võimaldab Xbox Media Playeri rakendus, mille Microsoft lasi välja umbes üheksa kuud pärast Xbox One väljaandmist. Sony lisas oma konsoolile ka sarnase PS4 Media Playeri rakenduse, nii et nii Xbox One kui ka PlayStation 4 pakuvad seda funktsiooni.

Toetatud failitüübid

Rakendus Xbox One Media Player toetab mitmesuguseid heli- ja videokoodekeid, konteinervorminguid ja pildifailide tüüpe. See toetab isegi muusikakaustadesse salvestatud albumi kujundusi. Siin on loend, mida rakendus toetab otse Microsofti kaudu:

  • Muusika-, video- ja mahutusvormingud: 3GP heli, 3GP video, 3GP2, AAC, ADTS, .asf, AVI DivX, DV AVI, AVI tihendamata, AVI Xvid, H.264 AVCHD, M-JPEG, .mkv, .mov, MP3, MPEG-PS, MPEG -2, MPEG-2 HD, MPEG-2 TS, H.264 / MPEG-4 AVC, MPEG-4 SP, WAV, WMA, kaotamata WMA, WMA Pro, WMA hääl, WMV, WMV HD
  • Pildivormingud: Animeeritud GIF, BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF

Praktikas peaks peaaegu kõik, mida soovite mängida või vaadata, hästi toimima. Kui proovite mängida midagi, mida ei toetata, näete veateadet.

Installige rakendus Xbox Media Player

See rakendus pole vaikimisi installitud, seega peate selle ise Xboxi poest installima. Xboxi poe käivitamiseks minge jaotisse Minu mängud ja rakendused> Rakendused> Lisateavet leiate Xboxi poest. Otsige üles „meediumipleier” ja installige rakendus Media Player.

Videote ja muusika esitamine USB-draivilt

SEOTUD:Mis vahe on FAT32, exFAT ja NTFS vahel?

Kui teil on USB-mälupulk või väline ketas, saate seda kasutada Xbox One'is videote esitamiseks. Xbox One toetab USB 1, USB 2 ja USB 3 draive. Draiv peab olema vormindatud FAT16, FAT32, exFAT või NTFS. Kui teil on Windowsi arvuti, töötab teie USB-draiv teie Xbox One-s seni, kuni teie Windowsi arvuti seda lugeda saab. Kui teil on Mac, vormindage draiv kindlasti exFAT-iga ja mitte ainult Mac-i failisüsteemiga nagu HFS +.

Ühendage draiv arvutiga ja kopeerige sellele video-, muusika- või pildifailid. Eemaldage see arvutist ja ühendage see Xbox One ühe USB-porti. Seal on Xbox One'il kolm USB-porti, mida saate kasutada: kaks konsooli tagaküljel ja üks küljel.

Avage rakendus Media Player ja näete valikutena ühendatud draivi. Valige draiv ja saate sirvida kõiki sellel olevaid meediumifaile ja neid esitada, juhtides taasesitust oma Xboxi kontrolleriga.

Kuidas meediumifaile arvutist voogesitada

SEOTUD:Kuidas muuta arvuti DLNA meediumiserverisse

Teise võimalusena võite USB-draivi täielikult vahele jätta ja voogesitada video arvutist DLNA abil oma Xbox One'i. Kui teil on DLNA-meediumiserverit, võite kasutada ka võrguga ühendatud salvestusseadet (NAS).

Selleks peate kõigepealt oma arvutisse või Maci seadistama DLNA-serveri. Microsoft soovitab ja toetab ametlikult Windows Media Playerit DLNA-serverina. See funktsioon võeti kasutusele Windows 7-s ja see töötab endiselt operatsioonisüsteemides Windows 8, 8.1 ja 10. Kui kasutate Maci, peate leidma kolmanda osapoole DLNA-serveri nagu Plex.

Windowsiga kaasasoleva DLNA-serveri aktiveerimiseks avage juhtpaneel, otsige sõna „media” ja klõpsake jaotises Network & Sharing Center linki „Media streaming options”. Klõpsake siin nuppu „Lülita meedia voogesitus sisse”. See muudab voogesituse jaoks kättesaadavaks teie muusika-, pildi- ja videoteekides olevad failid. (Nii et kui teie videofaili pole veel kaustas Videod, siis soovite selle kohe sinna panna.)

Kui olete seadistanud DLNA-serveri, kuvatakse see teie Xbox One'i Media Playeri rakenduses lisavarustusena kõigi ühendatud USB-draivide kõrval, mis võimaldab teil oma meediumiteekidesse salvestatud meediumifaile sirvida ja voogesitada.

Kuidas voogesitada meediumifaile rakendusega „Play To” või „Cast to Device”

Funktsiooni „Esita” saate kasutada ka arvutist muusika mängimiseks Xbox One’i. Nüüd nimetatakse seda funktsiooni Windows 10-s „Cast to Device”, kuid Xbox One’il nimetatakse seda siiski „Play To” -ks. See tugineb ka DLNA-le taustal. Kuid te ei pea seadistama DLNA-serverit. Sirvite lihtsalt oma arvutis olevaid meediumifaile ja käskite Windowsil neid oma Xbox One'is mängida.

See funktsioon võeti kasutusele Windows 7-s ja see töötab endiselt Windows 8, 8.1 ja 10.

Selleks veenduge, et teie Xbox One'is oleks lubatud sobiv valik. Avage jaotis Seaded> Kõik seaded> Eelistused> Mängude DVR ja voogesitus ning veenduge, et valik „Luba voogesitamiseks” on lubatud.

Muusika- või videofailide esitamiseks Xbox One'is klõpsake failihalduris või Windows Exploreris lihtsalt paremklõpsake neid ja kasutage Xbox One'i valimiseks menüüd "Cast to Device" või "Play To".

Ilmub väike Windows Media Playeri aken, mille abil saate esitusloendit hallata ja arvutist taasesitust juhtida. Oma Xbox One kontrolleriga saate taasesitust juhtida ka konsoolil endal.

Kui te pole veel rakendust Filmid ja teler oma Xbox One'i installinud, palutakse teil seda teha. Avaneb Xbox Store'i rakenduse leht - valige selle installimiseks lihtsalt „Install“. Enne voogesituse „Esita seadmesse” või „Seadmesse ülekandmist” töötamise peate rakenduse installima.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found