Wi-Fi vs Ethernet: kui palju parem on traadiga ühendus?

WiFi on ilmselgelt mugavam kui juhtmega Etherneti kaablid, kuid Ethernet pakub siiski olulisi eeliseid. Liituge meiega, kui vaatame traadiga ja traadita ühenduste plusse ja miinuseid.

Tõenäoliselt ei ühenda te varsti oma nutitelefoniga Etherneti kaablit. Kuid tavaliselt tasub Etherneti kaablid juhtida oluliste seadmete juurde, kui saate - mängu- ja meediumiarvutid (või konsoolid), varundusseadmed ja digiboksid on vaid mõned näited. Otsuse tegemiseks uurime Etherneti kasutamise kolme peamist eelist WiFi-ga võrreldes - kiirem kiirus, väiksem latentsus ja usaldusväärsed ühendused.

SEOTUD:Millist Etherneti (Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a) kaablit peaksin kasutama?

Kui palju on Ethernet kiirem?

SEOTUD:Uuendage oma traadita ruuterit, et saada kiirem kiirus ja usaldusväärsem WiFi

Ethernet on lihtsalt kiirem kui WiFi - sellest faktist ei saa mööda. Kuid reaalse maailma erinevused on väiksemad, kui võite arvata. Wi-Fi on viimastel aastatel muutunud oluliselt kiiremaks, tänu uutele standarditele nagu 802.11ac ja 802.11n, mis pakuvad maksimaalset kiirust vastavalt 866,7 Mb / s ja 150 Mb / s. Kuigi see on kõigi teie traadita seadmete jagamise maksimaalne kiirus (ja te ei saa neid tõenäoliselt reaalses maailmas), on Wi-Fi muutunud piisavalt heaks, et hakkama saada enamiku meie igapäevaste ülesannetega.

Teisest küljest võib juhtmega Ethernet-ühendus teoreetiliselt pakkuda kuni 10 Gb / s, kui teil on Cat6 kaabel. Teie Etherneti kaabli täpne maksimaalne kiirus sõltub teie kasutatava Etherneti kaabli tüübist. Kuid isegi tavakasutuses olev Cat5e kaabel toetab kuni 1 Gb / s. Ja erinevalt WiFi-st on see kiirus ühtlane.

SEOTUD:Kuidas testida Interneti-ühenduse kiirust või mobiilse andmeside kiirust

Kuigi kogu see kiirus on suur, tuleb meeles pidada, et Interneti-ühenduse kiirus on pudelikael Internetiga seotud tegevuste jaoks. Kui teie Interneti-kiirus on märkimisväärselt väiksem kui mis tahes tüüpi ühendus, kasutate selle ühenduse kiiruse suurendamist vähe.

Ethernet mõjutab aga teie võrgus olevate seadmete vahelist kiirust. Näiteks kui soovite faile võimalikult kiiresti kahe maja arvuti vahel üle kanda, on Ethernet kiirem kui WiFi. Teie Interneti-ühendus pole selles seotud, seega on see kõik maksimaalse kiirusega, mida teie kohaliku võrgu riistvara suudab pakkuda.

Siin on vaid paar head näidet, kui see kohalik kiirus võib olla oluline:

  • Kui teil on mitu seadet, mis varundatakse NAS-i, varundusserverisse või jagatud kõvakettale, lähevad varundamine Etherneti ühenduse kaudu kiiremini.
  • Kui teil on võrgus meediumiserverist voogesitavaid seadmeid (nt Plex või Kodi), annab Ethernet-ühendus teile voogesituse kvaliteedi märkimisväärse tõuke.

Kui olete huvitatud kohalike failiedastuskiiruste erinevusest, proovige kanda suur fail kahe arvuti vahel, kui mõlemad on ühendatud Ethernetiga ja kui mõlemad on ühendatud WiFi-ga. Seal peaksite nägema kiiruse erinevust.

Kui palju vähem latentsust Ethernet pakub?

SEOTUD:Kuidas latentsus võib isegi kiire Interneti-ühenduse tekitada aeglasena

Ühenduse kiirus ja kvaliteet ei tähenda ainult toorribalaiust. Ka latents on suur tegur. Sel juhul on latentsus viivitus, kui kaua võtab aega liikluse jõudmine seadmest sihtkohta. Võrgustiku- ja võrgumängumaailmas nimetame latentsust sageli pingiks.

Kui muretsete latentsuse võimalikult suur vähendamine - näiteks kui mängite võrgumänge ja vajate võimalikult kiiret reageerimisaega -, on teil tõenäoliselt parem traadiga Ethernet-ühendus. Jah, teie seadme ja mänguserveri vahelisel Interneti-rajal on ka muid viivitusi, kuid see aitab kõigist piskudest.

Teisalt, kui lihtsalt voogesitate videoid, kuulate muusikat või sirvite veebi, pole latentsus teie jaoks eriti oluline.

SEOTUD:Kuidas leida ruuteri IP-aadress mis tahes arvutist, nutitelefonist või tahvelarvutist

Latentsust saab testida, käivitades terminalis käsu ping või käsuviip. Pingige ruuteri IP-aadress - nii WiFi-ühenduse kui ka Etherneti kaudu ühenduse ajal. Võrrelge tulemusi, et näha, kui palju latentsust Wi-Fi lisab.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et WiFi-ga on Wi-Fi-seadme ja teie traadita ruuteri vahel edasi-tagasi liikumisel veidi rohkem viivitusi. Juhtmega Etherneti ühenduse korral on latentsus palju väiksem.

Juhtmevabad häired ja ühenduse usaldusväärsus

Ethernet pakub usaldusväärsemat ühendust kui WiFi. See on lihtsalt nii lihtne.

SEOTUD:Kuidas teie ja teie naabrid halvendavad üksteise WiFi-ühendust (ja mida saate sellega teha)

WiFi-d häirivad palju rohkem kui traadiga ühendus. Teie kodu paigutus, signaali blokeerivad objektid, elektriseadmete häired või teie naabrite WiFi-võrgud - kõik need asjad aitavad WiFi-le üldiselt vähem töökindlust.

See sekkumine võib põhjustada mitmeid probleeme:

  • Langenud signaalid: Mõnikord kaotab WiFi signaali ja peab selle uuesti omandama. See ei pruugi olla igapäevase sirvimise või isegi video voogesituse (mis puhverdatakse kohalikus seadmes) jaoks suur probleem, kuna uuesti omandamine toimub kiiresti. Kuid kui mängite võrgumänge, võib see üsna ärritada.
  • Suurem latentsus: Suurenenud sekkumine võib tähendada suuremat latentsust, mis võib olla probleemiks kõigil põhjustel, mille me eelmises osas välja tõstsime.
  • Alandatud kiirused: Rohkem häireid tähendab ka madalamat signaali kvaliteeti, mille tulemuseks on väiksem ühenduse kiirus.

SEOTUD:Kuidas saada paremat traadita signaali ja vähendada traadita võrgu häireid

Häirete kvantifitseerimine on keeruline, sest need kipuvad langema ja voolama - eriti kui liigute seadmega ringi. Siiski on asju, mida saate traadita häirete vähendamiseks ja parima võimaliku WiFi-signaali saamiseks kasutada.

Millal on mõistlik Etherneti kasutamine?

Me ei taha WiFi kaudu liiga palju alla tulla. See on üsna kiire, ülimugav ja suurepäraselt kasutatav enamiku selle jaoks, mida me oma võrkudes teeme. Esiteks on WiFi oluline, kui teil on mobiilseadmeid. Mõnikord ei saa te Etherneti lihtsalt kasutada. Võib-olla on liiga keeruline juhtida püsivat kaablit soovitud kohta. Või võib-olla ei luba teie üürileandja teil kaableid juhtida nii, nagu soovite.

Ja see on tegelik põhjus WiFi kasutamiseks: mugavus. Kui seade peab liikuma või kui te lihtsalt ei soovi sellega kaablit juhtida, on WiFi õige valik.

Teiselt poolt, kui teil on lauaarvuti või server, mis asub ühes kohas, võib Ethernet olla hea valik. Kui soovite parema kvaliteediga voogesitust (eriti kui teete seda oma võrgu meediumiserverist) või kui olete mängija, on Ethernet selleks õige tee. Eeldades, et seadmete ühendamine Etherneti kaabliga on piisavalt lihtne, saate püsivama ühenduse.

Lõppkokkuvõttes pakub Ethernet suurema kiiruse, väiksema latentsuse ja usaldusväärsemate ühenduste eeliseid. WiFi pakub mugavuse eelist ja on enamiku kasutusalade jaoks piisavalt hea. Nii et peate lihtsalt nägema, kas mõni teie seadmetest sobib kategooriatesse, kus Ethernet muudab midagi, ja seejärel otsustama, kas sellel on kaabli käitamiseks piisavalt suur erinevus.