Kuidas leida oma kadunud Android-telefon, isegi kui te pole kunagi jälgimisrakendust seadistanud

Androidil pole funktsiooni „Leia minu Android”, seega pole telefoni kaotamise korral ametlikku viisi jälgida. Peaksite oma telefoni kadumiseks ette valmistama, seadistades sellise jälgimisrakenduse - aga mis siis, kui te seda ei teeks?

Uuenda: Android Lost ei saa enam kaugjuhtimise teel aktiveerida. Soovitame kasutada Google'i funktsiooni Find My Device, mis on sisseehitatud Androidi.

Teie esimene sisetunne võib olla Lookouti plaani B allalaadimine, mis on olnud selleks otstarbeks mõeldud rakendus. Plaan B töötab aga ainult Android 2.3 piparkookide ja vanemate versioonidega, seega vajavad tänapäevased Android-telefonid uut lahendust. Kui kasutate endiselt 2.3 või vanemat versiooni, peaksite selle kindlasti üle vaatama, kuid kõik teised saavad jätkata lugemist.

Kuidas see töötab

Enamik kaotatud telefoni jälgivatest Android-rakendustest tuleb seadistada enne tähtaega. Siiski on põhjus, miks plaan B töötab (kui teil on vähemalt piparkoogiseade). Seda seetõttu, et Android võimaldab teil rakendusi kauginstallida - klõpsake Google Play veebisaidil nuppu Installi ja rakendus laaditakse teie seadmesse eemalt alla, eeldades, et see on sisse lülitatud, ühendatud Internetiga ja konfigureeritud sama Google'i kontot kasutama. Kui rakendus saab ennast seadistada, peaksite saama oma telefoni kaugjuhitavalt üles leida.

Kui plaan B ei tööta, siis Android Lost töötab. Selle rakenduse seadistamiseks võite suhelda oma seadme rakendusega - või saata oma seadmesse spetsiaalse SMS-sõnumi. Eeldades, et teil on juurdepääs kellegi teise mobiiltelefonile, võite lükata rakenduse Android Lost oma kaotatud telefoni, saata SMS-sõnumi ja seejärel lingitakse see teie Google'i kontoga. Seejärel saate sisse logida oma Google'i kontoga saidil Android Lost ja leida oma telefoni.

Rakenduse Android Lost kasutamine

Esmalt installige rakendus. Avage Google Plays leht AndroidLost. Klõpsake nuppu Installi ja installige rakendus oma kadunud telefoni kaugjuhtimisega.

Järgmisena peate aktiveerima Android Lost. Kuna teil pole oma telefoni, peate selle toimimiseks saatma oma telefoni SMS-sõnumi. Kasutage teist telefoni ja saatke kaotatud telefonile järgmise sisuga tekstsõnum:

androidlost register

Teie telefoni Google'i konto tuleks nüüd registreerida teenuses Android Lost eeldusel, et see on sisse lülitatud ja sellel on ühendus. Nüüd saate avada veebisaidi Android Lost, klõpsata lingil Logi sisse ja logida sisse oma Google'i kontoga, mida kasutate oma Android-telefonis.

Pärast oma Google'i kontoga sisselogimist pääsete lehele Juhtnupud ja saate oma telefoni kaugjuhtida ja juhtida. Võimalik, et peate veidi ootama, enne kui teie telefon registreeritakse. Lisaks telefoni asukoha küsimisele saate aktiveerida ka valjuhääldi, mis paneb telefoni ekraani vilkuma - eriti kasulik, kui arvate, et olete telefoni valesse kohta lähedale pannud ja peate sellele jälile saama.

Kui teie telefon on oma asukoha tagasi saatnud, saate seda vaadata ja klõpsata lingil, et see avada interaktiivsel Google Mapsi lehel.

Võimalik, et peate veidi aega ootama, kuni telefon registreeritakse. Kui olete rakenduse surunud ja SMS-sõnumi saatnud ning telefon ei registreeru kunagi, on võimalik, et see on välja lülitatud, signaali puudub või mis veelgi hullem - keegi on telefoni pühkinud ja te ei saa seda jälgida, kuna see pole enam teie Google'i kontoga lingitud.

Kui olete oma telefoni kaotanud ja pole kunagi enne jälgimisrakendust seadistanud, on Android Lost praegu parim.

Teised rakendused saavad teie telefoni asukoha taustal saata (nii et saate seda vaadata ka siis, kui telefon on välja lülitatud), telefoni kaugjuhtimisega pühkida või installida end sügavale telefoni salvestusruumi, et need saaksid kogu salvrätiku jooksul püsida (see nõuab juurepääsu) . Sellised rakendused peate siiski enne tähtaega seadistama.

Pildikrediit: NASA