Kuidas kasutada mitut monitori produktiivsemaks muutmiseks

Paljud inimesed vannuvad mitme monitori eest, olenemata sellest, kas nad on arvuti nohikud või lihtsalt inimesed, kes peavad olema produktiivsed. Miks kasutada ainult ühte monitori, kui saate kasutada kahte või enamat ja näha korraga rohkem?

Täiendavad monitorid võimaldavad teil oma töölauda laiendada, saades avatud programmide jaoks rohkem ekraani kinnisvara. Windows muudab täiendavate kuvarite seadistamise väga lihtsaks ja arvutis on tõenäoliselt vajalikud pordid.

Miks kasutada mitut monitori?

Mitu kuvarit annab teile rohkem kinnisvara ekraanil. Kui ühendate mitu monitori arvuti külge, saate oma hiirt nende vahel edasi-tagasi liigutada, lohistades programme kuvarite vahel, nagu oleks teil eriti suur töölaud. Nii saate Alt + vahekaardi ja ülesande vahetamise asemel pilgu teisele aknale vahetamise asemel lihtsalt silmadega üle vaadata ja siis tagasi vaadata kasutatavale programmile.

Mõned näited mitme monitori kasutamise juhtumitest on järgmised:

  • Kooderid, kes soovivad oma koodi ühel kuval vaadata, teine ​​dokumentatsiooniks reserveeritud ekraaniga. Nad saavad dokumentatsioonile lihtsalt pilgu peale heita ja vaadata oma peamist tööruumi.
  • Igaüks, kellel on töötamise ajal vaja midagi vaadata. Veebilehe vaatamine meilisõnumi kirjutamise ajal, teise dokumendi vaatamine millegi kirjutamise ajal või kahe suure arvutustabeliga töötamine ja mõlemad korraga nähtavad.
  • Inimesed, kes peavad töötamise ajal infol silma peal hoidma, olgu see siis e-post või ajakohane statistika.
  • Mängijad, kes soovivad näha rohkem mängumaailma, laiendades mängu mitmel ekraanil.
  • Geekid, kes tahavad lihtsalt ühelt ekraanilt videot vaadata, samal ajal kui teisel ekraanil midagi muud tehakse.

Kui teil on lihtsalt üks monitor, saate ka funktsiooni Snap abil mitme Windowsi rakenduse kiiresti kõrvuti asetada. Kuid kui kasulik see funktsioon on, sõltub teie monitori suurusest ja eraldusvõimest. Kui teil on suur kõrge eraldusvõimega monitor, võimaldab see teil palju näha. Kuid paljude (eriti sülearvutitel olevate) monitoride jaoks tunduvad asjad väga kitsad. Seal võivad topeltmonitorid kasuks tulla.

Mitme monitori ühendamine

Täiendava monitori ühendamine arvutisse peaks olema väga lihtne. Enamikul uutest lauaarvutitest on monitori jaoks rohkem kui üks port - olgu see siis DisplayPort, DVI, HDMI, vanem VGA-port või nende segu. Mõni arvuti võib sisaldada jagajakaableid, mis võimaldavad ühendada mitu monitori ühe pordiga.

Enamikul sülearvutitel on ka pordid, mis võimaldavad teil ühendada välise monitori. Ühendage monitor sülearvuti DisplayPorti, DVI või HDMI porti ja Windows võimaldab teil korraga kasutada nii sülearvuti integreeritud ekraani kui ka välist monitori (vaadake järgmise jaotise juhiseid).

SEOTUD:Mis vahe on HDMI ja DVI vahel? Mis on parem?

Kõik sõltub teie arvuti pordidest ja teie monitori ühendamisest. Kui teil on ümberringi vana VGA-ekraan ja teil on kaasaegne sülearvuti, millel on ainult DVI- või HDMI-pistikud, võib vaja minna adapterit, mis võimaldab teil monitori VGA-kaabli uude porti ühendada. Enne uue monitori hankimist võtke kindlasti arvesse arvuti pordid.

Mitme monitori konfigureerimine Windowsis

Windows muudab mitme monitori kasutamise lihtsaks. Ühendage monitor lihtsalt arvuti vastavasse porti ja Windows peaks teie töölaua sellele automaatselt laiendama. Nüüd saate aknaid lihtsalt kuvarite vahel lohistada. Kuid Windows võib selle asemel peegeldada teie displeid, kuvades vaikimisi kõigil sama. Sellisel juhul saate selle hõlpsalt parandada.

Ekraani kasutamise kiireks valimiseks Windows 8 või 10 puhul vajutage klaviatuuril klahvikombinatsiooni Windows + P. Ilmub külgriba ja saate kiiresti uue kuvarežiimi valida. Tõenäoliselt soovite oma töölaual akende jaoks rohkem ruumi saamiseks kasutada suvandit Laienda, kui te ei esita esitlust, kuid kõik võimalused teevad järgmist.

  • Ainult arvuti ekraan: Windows kasutab ainult teie peamist kuvarit ja kõik lisamonitorid on mustad.
  • Duplikaat: Windows kuvab kõigil monitoridel sama pilti. See on kasulik, kui esitate esitlust ja soovite sama pilti näiteks oma peamisele kuvarile ja teisele ekraanile.
  • Pikendage: Windows suurendab ja laiendab teie töölauda, ​​andes teile uue ekraani, millega töötada. See on valik, mida soovite kasutada, kui kasutate arvuti ekraani lisaruumi jaoks täiendavat kuvarit.
  • Ainult teine ​​ekraan: Windows lülitab teie esmase kuva välja ja kasutab ainult sekundaarset kuva.

Ekraanide konfigureerimiseks Windows 10-s paremklõpsake töölaual ja valige „Display Settings” või navigeerige jaotisse Settings> System> Display. Klõpsake nuppu „Tuvasta”, et näha iga kuvari numbrit ekraanil, ja lohistage seejärel kuvasid, et Windows saaks aru, kuidas need füüsiliselt on paigutatud. Kuva number üks on teie peamine kuva. Tehtud muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu „Rakenda“.

Kui Windows ei tuvastanud kõiki teie ühendatud kuvasid automaatselt, klõpsake siin nuppu „Tuvasta“.

SEOTUD:Kuidas muuta Windowsi töötamine kõrg DPI-ekraanidega paremaks ja hägusate fontide parandamine

Võite klõpsata igal ühendatud ekraanil ja valida selle jaoks sobiva mastaapimise taseme, mis on kasulik, kui üks kuva on kõrge DPI-ga ekraan ja mitte. Võite valida ka eraldi kuvasuunad - näiteks võib-olla on üks kuva küljel ja peate pilti pöörama.

Jaotises Mitu kuva saate valida, kuidas soovite oma ekraani kasutada. Need on samad valikud, millele pääsete juurde, kui vajutate Windows + P.

Siit saate muuta ka seda, milline kuva on teie peamine. Valige akna ülaosast ekraan, mille soovite saada peamiseks, ja seejärel klõpsake jaotises Mitu kuva valikut „Tee sellest minu põhiekraan”.

SEOTUD:Uue mitme kuvariga tegumiriba kohandamine Windows 8 või 10 puhul

Windows 8 ja 10 võimaldavad ka Windowsi tegumiriba laiendada mitme kuvari vahel. Selle funktsiooni aktiveerimiseks Windows 10-s minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Tegumiriba ja lubage valik „Kuva tegumiriba kõigil kuvadel”. Windows 8-s paremklõpsake tegumiribal ja valige „Properties“. Aktiveerige siin valik „Kuva tegumiriba kõigil kuvadel”.

Samuti saate valida tegumiriba nuppude kuvamise viisi. Näiteks saate valida, kas akna nupud peaksid ilmuma tegumiribal ainult selle akna ekraanil või kõigil ekraanidel.

Windows 7-s paremklõpsake oma Windowsi töölaual ja valige „Ekraani eraldusvõime”. Klõpsake nuppu „Tuvasta”, et näha, milline monitor on milline, ja lohistage need sellesse aknasse, et Windows saaks aru, kuidas need füüsiliselt on paigutatud.

Valige kastist Mitu kuva. Valik Laienda laiendab teie töölaua lisamonitorile, samas kui muud valikud on peamiselt kasulikud, kui kasutate esitluste jaoks täiendavat monitori. Näiteks võite peegeldada sülearvuti töölaua suurele kuvarile või tühjendada sülearvuti ekraani, kui see on ühendatud suurema ekraaniga.

Windows 7-l pole sisseehitatud mitme kuvariga tegumiriba funktsiooni, nagu seda teevad Windows 8 ja 10. Teie teisel kuvaril pole tegumiriba. Tegumiriba laiendamiseks täiendavale kuvarile vajate kolmanda osapoole utiliiti, näiteks tasuta ja avatud lähtekoodiga Dual Monitori tegumiriba.

DisplayFusioniga edasi minnes

SEOTUD:Kuidas seadistada Windows 10 igale kuvarile erinevat taustapilti

Mitmed monitorid muudavad asjad kohe väravast palju lihtsamaks - kuid te ei pea sellega peatuma. Igale kuvarile saate määrata erinevad taustapildid kas Windowsi varjatud funktsiooni kaudu või mõne muu osapoole tööriista abil, näiteks DisplayFusion (millel on mõne funktsiooniga tasuta versioon ja paljude funktsioonidega 25 dollari versioon). DisplayFusion pakub ka kohandatavaid nuppe ja otseteid akende liigutamiseks kuvarite vahel, võimalust aknaid kummagi ekraani serva külge klõpsata, kahetoimelist monitori ja palju muud. Kui kasutate mitut monitori, on see kohustuslik programm.

Pildikrediit: Chance Reecher Flickris, Camp Atterbury ühine manööverduskeskus Flickris, Xavier Caballe Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found