Kuidas ühes dokumendis kasutada mitu päist ja jalust

Wordis on mõned sisseehitatud viisid, kuidas muuta dokumendis päiseid ja jaluseid. Näiteks võite üsna kergesti omada paaritute ja paarislehtede jaoks erinevaid päiseid ja jaluseid või esimesel lehel võib olla erinev päis ja jalus. Sellest kaugemale jõudmiseks peate oma dokumendis looma mitu jaotist ja õppima eelmises jaotises päiseid ja jaluseid linkima ja lahti ühendama.

Demonstreerimise eesmärgil oleme loonud lihtsa dokumendi, mis kasutab tavalise teksti päist sõnadega „How-To Geek” ja lihtteksti jalust koos lehenumbriga (nagu artikli ülaosas oleval pildil).

Märkus. Selle artikli näidete jaoks kasutame rakendust Word 2016, kuid tehnikad, millest räägime, kehtivad peaaegu igas Wordi versioonis.

Looge esimesel lehel teistsugune päis ja jalus

Üheks tüüpiliseks dokumendikonventsiooniks on dokumendi esimesel lehel erinev päis ja jalus, mis kuvatakse ülejäänud dokumendis. Võib-olla on teil tiitelleht, kus te ei soovi üldse päist ega jalust. Või soovite ehk, et esimese lehe jaluses oleks teie ettevõtte jaoks ametlik lahtiütlustekst ja ülejäänud dokumendis olevas jaluses lehenumbrid. Sõltumata teie põhjusest, teeb Word selle lihtsaks.

Kõigepealt topeltklõpsake lehe päise või jaluse piirkonnas, et need piirkonnad aktiivseks muutuksid.

Päise / jaluse piirkond muutub aktiivseks ja näete, et teie lindile ilmub uus vahekaart Kujundus koos päiste ja jalustega toimetamise juhtnuppudega. Valige sellel vahekaardil valik „Erinev esimene leht”.

Selle valimisel kustutatakse kogu tekst, mis on juba esimesel lehel päises ja jaluses. Pange tähele ka seda, et esimese lehe alade nimed muutuvad nimedeks „Esimese lehe päis” ja „Esimese lehe jalus”. Võite need tühjaks jätta või tühikud täita muu tekstiga, mis ei mõjuta järgnevate lehtede päiseid ja jaluseid üldse.

Looge paarituid ja paarituid lehti erinevad päised ja jalused

Wordil on sisseehitatud võimalus ka erinevate päiste ja jaluste loomiseks paaritu ja paarislehe jaoks. Ülekaalukalt on selle funktsiooni kõige tavalisem kasutamine, kui leheküljenumbrid kuvatakse vastaskülgede välisservades - nii nagu näete seda enamikus raamatutes.

Selleks topeltklõpsake lehe päise- ja jaluspiirkonnas, et need piirkonnad aktiivseks muuta.

Päise / jaluse piirkond muutub aktiivseks ja näete, et teie lindile ilmub uus vahekaart Kujundus koos päiste ja jalustega toimetamise juhtnuppudega. Valige sellel vahekaardil valik „Erinevad paaritud ja paarislehed”.

Selle valimisel kustutatakse kõik, mis on paarisarvuliste lehtede jaluses. Seejärel saate sinna panna kõik, mida soovite, ja joondada see nii, nagu soovite.

Looge oma dokumendi erinevate osade jaoks erinevad päised ja jalused

Kahjuks lõpeb Wordi päiste ja jaluste lihtne juhtimine. Kui soovite dokumendi päiseid ja jaluseid muuta rohkem, kui oleme juba käsitlenud, peate oma dokumendi jaotisteks jagama. Seda võiksite teha igasugustel põhjustel. Näiteks:

  • Dokumendis on mõned graafika või arvutustabelid, mida soovite horisontaalsetele lehtedele, kui ülejäänud dokument on vertikaalsuunaline. Siiski soovite, et päised ja jalused oleksid vertikaalsetes lehtede üla- ja alaosades.
  • Loote pika mitme peatükiga dokumendi ja te ei soovi, et iga peatüki tiitellehed oleksid päised ja jalused (või soovite, et need erineksid).
  • Mõne lehekülje soovite nummerdada erinevalt. Näiteks soovite võib-olla oma sissejuhatuse ja sisukorra lehekülgi nummerdada rooma numbritega, kuid dokumendi põhiteksti nummerdada araabia numbritega.

Olenemata teie põhjustest, on trikk luua erinevad jaotised, kus soovite, et päised ja jalused oleksid erinevad. Isiklikult on mul kõige lihtsam mõelda dokumendile enne tähtaega ja luua kõik vajalikud jaotised, enne kui asun dokumenti asustama. See takistab sageli imelikke paigutusvigu, mida võite saada (ja siis peate lahendama) juba täieliku dokumendi jaotamisel. See tähendab, et saate ikkagi olemasolevas dokumendis jaotisi luua ja protsess on sama.

SEOTUD:Kuidas kasutada Microsoft Wordi pause dokumentide paremaks vormindamiseks

Asetage kursor kõikjale, kuhu soovite jaotise katkestuse luua (tavaliselt on see lehe lõpus), ja seejärel lülitage lindi vahekaardile "Paigutus". Klõpsake nuppu „Vaheajad” ja valige seejärel soovitud pausi tüüp. Tavaliselt saab see olema lehepaus, nii et seda me siin kasutame.

Nüüd topeltklõpsake lehe päise- või jalusealal pärast sisestatud paus. Selle valiku väljalülitamiseks klõpsake lindi vahekaardil „Kujundus” nuppu „Lingi eelmisega”. See katkestab seose selle jaotise päise või jaluse (olenemata sellest, mille olete valinud) ja eelmise jaotise vahel. Kui soovite nii päise kui ka jaluse lingi katkestada, peate seda igaüks kordamööda tegema.

Linkimise tühistamine ei kustuta päises ega jaluses ühtegi olemasolevat teksti ega pilte. Võite eemaldada, muuta või asendada selle, mis on juba teie päises või jaluses ja teie muudatused ei mõjuta eelmise jaotise päiseid ja jaluseid.

Kui otsustate taastada lingi eelmiste jaotiste päise või jalusega, on see toiming aga hävitav. Jaotiste uuesti linkimisel eemaldatakse aktiivse jaotise päis ja jalus ning asendatakse eelmises jaotises olevaga. Selleks topeltklõpsake pärast pausi lehe päisel või jalusel. Selle valiku uuesti sisselülitamiseks klõpsake lindi vahekaardil „Kujundus” nuppu „Lingi eelmisega”.

Word hoiatab teid, et kustutate praeguse päise või jaluse ja asendate selle eelmise jaotise päise või jalusega. Selle elluviimiseks klõpsake „Jah”.

Ja just nii ühendatakse teie päis või jalus eelmise jaotisega uuesti. Pidage lihtsalt meeles, et peate nii päise kui ka jaluse linkima või tühistama eraldi toimingutena.