SSH-serveriga ühenduse loomine Windowsist, macOS-ist või Linuxist

SSH-klient võimaldab teil luua ühenduse kaugarvutiga, milles töötab SSH-server. Secure Shelli (SSH) protokolli kasutatakse sageli kaugterminaliühenduste jaoks, mis võimaldab teil pääseda kaugarvuti tekstirežiimi terminalile, nagu istuksite selles. Seda saab kasutada ka SSH-tunnelite loomiseks, SCP-failide edastamiseks ja muuks.

Windows

SEOTUD:5 vahvat asja, mida saate SSH-serveriga teha

Windows ei paku endiselt sisseehitatud SSH-käsku. Microsoft tegi 2015. aastal PowerShelli ametliku SSH-kliendi integreerimise osas mõningast müra, kuid me pole sellest hiljem palju kuulnud. Nii et kõige populaarsem ja laialt soovitatav lahendus SSH-serveritega ühenduse loomiseks on avatud lähtekoodiga kolmanda osapoole rakendus nimega PuTTY.

Uuenda: Windows 10-l on nüüd ametlik SSH-käsk, mille saate installida. See on osa Windows 10-st, kuid on valikuline funktsioon.

Alustamiseks laadige alla PuTTY ja käivitage see. Võite alla laadida kas installeri, mis sisaldas PuTTY-d ja sellega seotud utiliite. või putty.exe-fail, mis võib toimida kaasaskantava rakendusena.

Sisestage SSH-serveri hosti nimi või IP-aadress väljale „Host name (or IP address)”. Veenduge, et lahtris „Port” olev pordi number vastaks pordinumbrile, mida SSH-server vajab. SSH-serverid kasutavad vaikimisi porti 22, kuid serverid on sageli konfigureeritud kasutama hoopis teisi pordinumbreid. Ühenduse loomiseks klõpsake nuppu „Ava“.

Esimesel korral, kui proovite serveriga ühendust luua, näete turvateadet. See ütleb teile, et te pole varem selle serveriga ühendust võtnud. See on eeldatav, nii et jätkamiseks klõpsake nuppu "OK".

Kui näete seda hoiatust tulevikus pärast seda, kui olete juba korra serveriga ühendanud, näitab see, et serveri krüptovõtme sõrmejälg on erinev. Kas serveri administraator on seda muutnud või keegi takistab teie liiklust ja üritab teid meelitada pahatahtliku, petliku SSH-serveriga ühenduse loomisele. Ole ettevaatlik!

Teil palutakse sisestada oma konto kasutajanimi ja parool SSH-serverisse. Pärast seda olete ühendatud. SSH-ühenduse lõpetamiseks sulgege lihtsalt aken.

PuTTY-ga saate teha palju muud. Näiteks kui peate SSH-serveriga autentimiseks kasutama privaatvõtme faili, leiate selle suvandi rakenduse käivitamisel kuvatavast PuTTY-konfiguratsiooni aknast valikut Ühendus> SSH> Auth. Lisateavet leiate PuTTY käsiraamatust.

macOS ja Linux

SEOTUD:Kuidas installida ja kasutada Linux Bash Shelli Windows 10-s

UNIX-põhised operatsioonisüsteemid, nagu macOS ja Linux, sisaldavad sisseehitatud SSH-käsku, mis töötab peaaegu kõikjal ühesuguselt. Seda käsku saate Windows 10-s isegi kasutada Windowsi keskkonna Bash kaudu.

Ühest neist operatsioonisüsteemidest SSH-serveriga ühenduse loomiseks avage esmalt terminaliaken. Macis leiate selle jaotisest Finder> Rakendused> Utiliidid> Terminal. Otsige Linuxi töölaual rakenduste menüüst otsetee Terminal. Windowsis installige ja avage Bashi kest.

SSH-serveriga ühenduse loomiseks sisestage terminali järgmine käsk asendades kasutajanimi oma kasutajanimega SSH-serveris ja ssh.server.com SSH-serveri hosti nime või IP-aadressiga:

ssh [email protected]

Selle käsu abil luuakse port 22 SSH-serveriga, mis on vaikimisi. Teise pordi määramiseks lisage -p käsu lõppu, millele järgneb pordi number, millega soovite ühenduse luua, näiteks:

ssh [email protected] -p 2222

Esmakordsel ühenduse loomisel näete sõnumit, milles palutakse teil serveri identiteet kinnitada. Kui serveriga ühenduse loomine on tegelikult esimene kord, on see normaalne ja võite jätkamiseks sisestada "jah".

Kui olete varem serveriga ühendust võtnud ja seda teadet näete, näitab see, et serveri administraator on muutnud võtme sõrmejälge või teid petetakse petja serveriga ühenduse loomiseks. Ole ettevaatlik!

Enne jätkamist palutakse teil sisestada parool, mida kasutajakonto SSH-serverisse nõuab. Kui olete selle teinud, olete ühendatud. SSH-ühenduse lõpetamiseks sulgege aken või tippige “exit” ja vajutage sisestusklahvi Enter.

Lisateavet ssh-käsu kasutamise kohta leiate SSH-i käsiraamatust. Sellele pääseb juurde sisestades mees ssh terminalis või vaadates seda oma veebibrauseris.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found