Mida teha, kui teie iPhone või iPad ei lülitu sisse

iPhone'id ja iPadid peaksid "lihtsalt töötama", kuid ükski tehnoloogia pole ideaalne. Kui olete vajutanud toitenuppu ja ekraan ei lülitu sisse või näete veateadet, ärge muretsege. Tõenäoliselt saate selle uuesti käivitada.

Siinsed juhised muudavad iga iPhone'i või iPadi käivitamise ja korraliku toimimise. Kui see nii pole, on teie seadmel riistvaraprobleem, mis takistab selle käivitamist.

Ühendage see vooluvõrku, laske sellel laadida - ja oodake

IPhone, iPad või iPod Touch ei pruugi sisse lülituda, kui selle aku on täiesti tühi. Üldiselt näete iOS-i seadme sisselülitamisel mingisugust indikaatorit „tühja aku” ja sellel pole piisavalt akut. Kuid kui aku on täiesti tühi, ei reageeri see ja näete lihtsalt musta ekraani.

Ühendage oma iPhone või iPad seinalaadijaga ja laske sellel natuke aega laadida - andke sellele ehk viisteist minutit. Kui aku on täiesti tühi, ei saa te seda lihtsalt vooluvõrku ühendada ja oodata, et see kohe reageerib. Andke paar minutit laadimiseks ja see peaks ise sisse lülituma. See parandab teie seadme, kui selle aku oli lihtsalt täielikult tühi.

Veenduge, et laadija töötab, kui see ei toimi. Katkine laadija või laadimiskaabel võib takistada selle laadimist. Proovige mõnda muud laadijat ja kaablit, kui need on saadaval.

Tehke iPhone 8-s või uuemas seadmes lähtestamine

„Kõvaketta lähtestamine” taaskäivitab teie iPhone või iPadi sundkäivituse, mis on kasulik, kui see on täielikult külmunud ja ei reageeri. Kõvaketta lähtestamise protsess on iPhone 8, iPhone X, iPhone XS, iPhone XR ja uue iPad Pro puhul ilma Home nuputa veidi muutunud.

Uuemal iPhone'il kõvaketta lähtestamiseks vajutage kiiresti helitugevuse suurendamise nuppu ja vabastage see, vajutage kiiresti helitugevuse vähendamise nuppu ja vabastage see ning hoidke siis külgmist nuppu (tuntud ka kui nuppu "Sleep / Wake"). küljenupp allapoole, kuni teie iPhone taaskäivitub. Apple'i logo kuvatakse käivitamisel ekraanile ja saate nupu vabastada. See võtab umbes kümme sekundit.

Kui olete oodanud kauem kui kümme sekundit ja midagi ei juhtunud, proovige uuesti. Peate nuppe kiiresti järjest vajutama ja te ei saa iga vajutuse vahel liiga kaua pausi teha.

Kõvaketta lähtestamiseks hoidke all nuppu Power + Home

SEOTUD:Kuidas juhtida toide tsüklit külmumiste ja muude probleemide lahendamiseks

iPhone ja iPad võivad täielikult külmuda, nagu ka teised arvutid. Kui nad seda teevad, ei tee toitenupud ja kodu midagi. Selle parandamiseks tehke „lähtestamine”. Seda tehti tavapäraselt seadme aku eemaldamisel ja uuesti sisestamisel või toitejuhtmest tõmmates ilma akudeta seadmetel, mistõttu on see tuntud ka kui „toitetsükkel”. Kuid iPhone'idel ja iPadidel pole eemaldatavat akut. Selle asemel on nuppude kombinatsioon, mida saate telefoni või tahvelarvuti sundkäivitamiseks kasutada.

Selleks vajutage nii toitenuppu kui ka kodu ja hoidke neid all. (IPhone 7 puhul hoidke all toitenuppu ja helitugevuse vähendamise nuppu.) Hoidke mõlemat nuppu all, kuni näete ekraanil Apple'i logo. Logo peaks ilmuma kümne kuni kahekümne sekundi jooksul pärast seda, kui hakkate nuppe hoidma. Pärast Apple'i logo ilmumist varundatakse teie iPhone või iPad tavapäraselt. (Toitenuppu nimetatakse ka unerežiimi / äratuse nupuks - see on nupp, mis tavaliselt lülitab teie seadme ekraani sisse ja välja.)

Kui see nupukombinatsioon ei tööta, võib teie iPhone'i või iPadi esmalt mõnda aega laadida. Laadige see mõnda aega, enne kui proovite toitenuppu Power + Home lähtestada.

Taastage iOS-i operatsioonisüsteem iTunesiga

SEOTUD:Kuidas lähtestada oma iPhone või iPad, isegi kui see ei käivitu

iPhone'idel ja iPadidel, mis kohe sisse ei lülitu, pole tavaliselt lihtsalt akut või operatsioonisüsteem on külmunud. Mõnikord võib teie seadme ekraan sisse lülituda ja tavalise alglaadimise logo asemel näete veaekraani. Ekraanil on pilt USB-kaablist ja iTunes'i logo.

See ekraan „Ühenda iTunesiga” ilmub siis, kui teie iPhone'is või iPadis olev iOS-i tarkvara on rikutud või muul viisil rikutud. Selleks, et seade uuesti korralikult tööle ja taaskäivituks, peate selle operatsioonisüsteemi taastama - ja selleks on vaja arvutis või Macis iTunes'i.

Ühendage iPhone või iPad arvutiga, milles töötab iTunes. Te peaksite nägema teadet, mis ütleb, et iTunes on tuvastanud seadme taasterežiimis. iTunes teavitab teid, et teie seadmes on „probleem”, mis nõuab selle värskendamist või taastamist. Tõenäoliselt peate taastama, mis laadib Apple'i uusima iOS-i tarkvara alla ja installib selle teie seadmesse.

Taastamisprotsess pühib teie iPhone'is või iPadis olevad failid ja andmed, kuid kui teie seade ei käivitu, on need juba kättesaamatud. Hiljem saate oma andmed taastada iCloudi varundamisest.

Iga iPhone'i või iPadi saate seadistada taasterežiimi, lülitades selle välja ja ühendades USB-kaabli abil iTunes'i töötavasse arvutisse. Vajutage USB-kaabli ühendamisel nuppu Kodu ja hoidke seda all. Hoidke nuppu all, kuni seadmesse ilmub ekraan „Ühenda iTunesiga”. Kui seade töötab korralikult, ei peaks te seda tegema. Kui operatsioonisüsteem on kahjustatud, peaks see automaatselt taasterežiimi ekraanile laadima, ilma et oleks vaja täiendavaid trikke.

Kui miski siin ei töötanud, on teie iPhone'is või iPadis tõenäoliselt riistvaraprobleeme. Kui see on endiselt garantii all, viige see lähimasse Apple Store'i (või võtke lihtsalt ühendust Apple'iga) ja paluge neil probleem teie jaoks tuvastada ja lahendada. Isegi kui see ei kuulu garantii alla, võite lasta Appleil selle teie eest parandada - kuid peate võib-olla remondi eest maksma.

Pildikrediit: Karlis Dambrans Flickris, David Flickris, Karlis Dambrans Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found