Kuidas siduda oma Android-telefoni ja jagada selle Interneti-ühendust teiste seadmetega

Jagamine on telefoni mobiilse andmeside jagamine teise seadmega, näiteks teie sülearvuti või tahvelarvutiga, selle ühendamine Interneti-ühenduse kaudu telefoni andmeside kaudu. Androidi kaudu jagamiseks on mitu võimalust.

Jagamine on kasulik siis, kui viibite kusagil ja teil pole WiFi-ühendust, teil on juurdepääs mobiilandmetele ja soovite telefoni asemel midagi teha arvutis. Kuid mugavuse eest võite maksta lisatasu.

Kas see maksab raha?

Sõltuvalt teie operaatorist võib see teile raha maksta või mitte. USA-s nõuab enamik peamisi vedajaid lõastamise eest lisatasu. Lisateabe saamiseks selle eest, mida nad jagamise eest küsivad, pöörduge oma operaatori veebisaidile. Täiendav 20-dollarine lõastamistasu pole USA-s ebatavaline.

SEOTUD:Kuidas kasutada Androidi sisseehitatud sidumist, kui teie operaator selle blokeerib

Nendest piirangutest saate mööda minna, installides ja kasutades kolmanda osapoole jagamisrakendust või kui olete juurdunud, deblokeerite Androidi sisseehitatud jagamisfunktsiooni. Teie operaator võib siiski märgata, et olete Interneti-ühenduse jaganud - nad võivad seda öelda, kuna teie sülearvuti veebiliiklus erineb teie mobiiltelefoni veebiliiklusest - ja nad võivad teie kontole abivalmilt lisada lõastusplaani, võttes teilt tavalise lõastamistasu. Kui teil on õnne, ei pruugi nad seda märgata, lihtsalt ärge üllatage, kui nad panevad teid lõastamistasu maksma.

Muidugi kehtivad standardsed andmesidepiirangud ja tasud. Näiteks kui teie operaator pakub 2 GB andmeid kuus ja kui kasutate jagamise ja nutitelefoni tavapärase kasutamise vahel 3 GB, rakenduvad teie plaanile tavapärased trahvid - lisatasud või kiiruse piiramine - isegi siis, kui operaator teid ei märka. oleme lõastanud.

Lõpuks tühjendamine võtab aku tühjaks - kiiresti. Kui te ei jaga aktiivselt, peaksite selle Android-telefoni energia säästmiseks ja selle aku kauem hoidmiseks keelama.

Jaotamise tüübid

Uurime, kuidas kasutada kõiki lõastamismeetodeid. Nende võrdlus toimub järgmiselt.

  • WiFi jagamine: WiFi jagamine muudab teie telefoni väikeseks WiFi leviala. See loob WiFi-võrgu, millega ühendate oma arvuti. Selle kiirus on korralik ja saate ühendada rohkem kui ühe seadme, kuid aku tühjeneb kiiremini kui siis, kui kasutaksite mõnda järgmistest valikutest.
  • Bluetoothi ​​jagamine: Bluetoothi ​​jagamine on oluliselt aeglasem kui WiFi, kuid kulutab vähem akut. Ka Bluetoothi ​​kaudu saate siduda korraga ainult ühte seadet. Tõenäoliselt pole seda väärt kasutada, kui te tõesti ei püüa oma akut venitada.
  • USB-sidumine: USB-sidumisel on kiireimad kiirused, kuid peate oma telefoni sülearvutiga USB-kaabli abil ühendama. Telefoni aku ei tühjene, kuna see võtab voolu arvuti USB-porti.

Lisaks standardsetele Androidi jagamisvalikutele on ka teisi viise, mida võiksite jagada:

  • Kolmanda osapoole jagamisrakendused: Kui jagamine on operaatorilt omandatud telefonis keelatud, saate installida kolmandate osapoolte rakendused ja kasutada neid sidumiseks. Teie operaator võib teilt märkimise korral siiski tasu võtta.
  • Tagurpidi lõastamine: Harvadel juhtudel võiksite selle asemel jagada oma arvuti Interneti-ühendust oma Android-telefoniga. See on kasulik, kui teil on piirkonnas ainult traadiga Etherneti ühendusi ja teil pole juurdepääsu WiFi-le.

Räägime sellest, kuidas kõiki neid asju ükshaaval teha.

WiFi jagamine

Androidil on sisseehitatud WiFi jagamise funktsioon, kuigi mõned operaatorid võivad selle keelata, kui te ei jaga jagamispaketi eest. (Jällegi, kui olete juurdunud, saate nende juhiste abil Androidi sisseehitatud jagamisfunktsiooni blokeerida.)

Sellele funktsioonile juurdepääsemiseks avage telefoni seadete ekraan, puudutage jaotises Traadita ühendus ja võrgud valikut Rohkem ning puudutage valikut Jagamine ja kaasaskantav leviala.

Puudutage valikut Seadista Wi-Fi leviala ja saate konfigureerida oma telefoni WiFi-leviala, muutes selle SSID-d (nime) ja parooli. Jätke turvaseadeks WPA2 PSK, kui te ei pea kasutama vanemat seadet, mis seda krüptimisstandardit ei toeta. WPA2 PSK on kõige turvalisem valik ja te ei soovi, et teised inimesed teie hotspotiga ühendust loovad ja teie arvet koostavad.

Pärast kuumkoha seadete konfigureerimist kontrollige kaasaskantava Wi-Fi leviala valikut. Nüüd saate oma telefoni WiFi-levialaga ühenduse luua sülearvuti, tahvelarvuti või muu seadme kaudu.

Bluetoothi ​​jagamine

Võite ka ühenduse Bluetooth-ühenduse kaudu valida. Kui teie sülearvutil on sisseehitatud Bluetooth (mida enamik teeb), saate oma telefoni Bluetoothi ​​lubada ja Bluetoothi ​​jagamise lubada.

Esiteks peate oma arvuti telefoniga siduma. Windows 10-s avate kõigepealt Bluetoothi ​​menüü ja veendute, et seade oleks leitav.

Hüppa oma telefonis Bluetoothi ​​seadetesse ja otsige uusi seadmeid, mida siduda. Oodake, kuni teie arvuti ilmub. Kui see ilmub, puudutage seda sidumisprotsessi alustamiseks.

Kui mõlemad seadmed hakkavad suhtlema, saate iga kord viiba, milles palutakse kinnitada, et kordumatu kood on sama. Kui see on (ja nii peakski olema), klõpsake nii telefonis kui ka arvutis nuppu Pair. Pärast seda tuleks need ühendada Bluetoothi ​​kaudu.

Nüüd, kui need kaks on seotud, olete peaaegu valmis Bluetoothi ​​jagamise funktsiooni kasutama. Kõigepealt hüpake tagasi telefoni jaotuse Tethering & Portable Hotspot ekraanile, seejärel lubage Bluetoothi ​​jagamine.

Tagasi arvutisse paremklõpsake süsteemisalves Bluetoothi ​​ikooni ja valige „Liitu isikliku võrguga”.

Kui see menüü avaneb, peaks teie telefon kohal olema. Klõpsake seda ja seejärel rippmenüüd „Ühenda kasutades”. Valige „Pöörduspunkt”.

Kui ühendus on loodud, saate kiire hüpikakna. Valmis ja valmis - nüüd saate veebi juurde pääsemiseks kasutada Bluetooth-ühendust.

USB-sidumine

Ühendage telefon USB-kaabli abil sülearvutiga ja näete, et USB-sidumise valik on saadaval. Lülitage see sisse.

Teie arvuti peaks selle uut tüüpi Interneti-ühenduse automaatselt tuvastama ja selle kättesaadavaks tegema.Bam.

Kolmanda osapoole jagamisrakendused

Google Playst saate alla laadida üsna palju kolmanda osapoole jagamisrakendusi. Paljud on tasulised rakendused või vajavad juurjuurdepääsu.

PdaNet + pakub kõigis Android-telefonides Bluetoothi ​​ja USB kaudu jagamist, samas kui selle WiFi jagamine töötab ainult mõnes telefonis. Tasuta versioon lülitab ennast automaatselt välja ja sunnib seda aeg-ajalt uuesti sisse lülitama - võite lasta end enam häirida, tasudes täisversiooni eest. Erinevalt paljudest teistest sellistest rakendustest ei vaja PdaNet juurjuurdepääsu. Kaasasolev WiFi jagamise funktsioon on PdaNet +'is uus ja on sama mis populaarne FoxFi rakendus.

Samuti võiksite otsida Google Playst muid lõastamisrakendusi, kui soovite tasuta rakendust, mis kasutab root ja ei nõua selle regulaarset uuesti lubamist, või kui PdaNet + ei saa teie seadmel WiFi-ühendust pakkuda telefon. Sel juhul soovitame kasutada Magisk / Xposed moodulit, mis möödub teie operaatori piirangutest.

Tagurpidi lõastamine

SEOTUD:Kuidas ühendada oma Android oma arvuti Interneti-ühendusega USB kaudu

Lõpuks, kui olete juurdunud, saate sidumise ümber pöörata - ühendage telefon arvutiga ja jagage arvuti Interneti-ühendust telefoniga. See on üsna haruldane olukord, kuid võite kunagi sattuda kontorisse, kus pole WiFi-ühendust. Kui saate oma Android-telefoni USB-kaabli abil juhtmega Interneti-ühendusega arvutiga ühendada, saate selle traadiga Interneti-ühendust jagada. Vaadake sellest juhendist üksikasjalikumaid juhiseid, kuidas lõastamist tagasi pöörata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found