Mis on süsteemi tühikäigu protsess ja miks see nii palju protsessorit kasutab?

Kas olete kunagi Task Manageri avanud ja märganud, et süsteemi tühikäiguprotsess kasutab teie protsessorist 90% või rohkem? Vastupidiselt sellele, mida võite arvata, pole see halb. See, mida see protsess tegelikult teeb.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on süsteemi tühikäigu protsess?

Kui olete kunagi tegumihalduris ringi torkinud - Windows 10 kasutajad peavad otsima vahekaarti Üksikasjad, näete, et süsteemi tühikäiguprotsess kasutab teie protsessori enamikku, kui mitte kõiki. Kuid süsteemi tühikäigu protsess on just see; operatsioonisüsteemi tehtud tühikäigu protsess. Ilma selle protsessita protsessorit pidevalt millegi tegemisega hõivatud, võib teie süsteem külmutada.

Teisisõnu, süsteemi tühikäigu protsessis kasutatavad protsessori ressursid on lihtsalt protsessori ressursid, mida ei kasutata. Kui programmid kasutavad 5% teie protsessorist, kasutab süsteemi tühikäigu protsess 95% teie protsessorist. Võite mõelda sellest kui lihtsast kohahoidjast. Sellepärast kirjeldab tegumihaldur seda protsessi kui "protsent töötleja jõudeolekust". Selle PID (protsessi identifikaator) on 0.

Windows varjab süsteemi tühikäigu protsessi teavet Windows 10 tegumihalduri vahekaardilt Protsessid, et asjad oleksid lihtsad, kuid seda kuvatakse siiski vahekaardil Üksikasjad.

SEOTUD:Windowsi tegumihaldur: täielik juhend

Miks Windows vajab süsteemi tühikäigu protsessi?

Ilma et see protsess hoiaks teie protsessorit alati millegi tegemisega hõivatud, võib teie süsteem potentsiaalselt külmuda. Windows töötab selle protsessi osana SYSTEM-i kasutajakontost, nii et see töötab Windowsi töötamise ajal alati taustal.

Süsteemi tühikäiguprotsessid on Windows NT operatsioonisüsteemide pärismaalased ja pärinevad aastast 1993 - need ilmuvad ka Unixi-laadsetes operatsioonisüsteemides nagu Linux, kuid töötavad natuke teisiti. Süsteemi tühikäiguprotsess on teie operatsioonisüsteemi tavaline osa, mis töötab mitme protsessori süsteemi igas protsessori tuumas ühe niidiga, samas kui hüperlõngast kasutavatel süsteemidel on loogilise protsessori kohta üks tühikäik.

SEOTUD:Protsessorite põhitõed: mitu CPU-d, südamikku ja hüperniidi selgitamist

Süsteemi tühikäiguprotsessi ainus eesmärk on hoida protsessor hõivatud millegi - sõna otseses mõttes ükskõik millise - tegemisega, samal ajal kui ta ootab järgmist arvutust või protsessi. Põhjus, miks see kõik töötab, seisneb selles, et tühikäigul toimivad lõimed kasutavad nullprioriteeti, mis on madalam kui tavalistel lõimedel, võimaldades neid järjekorrast välja tõrjuda, kui operatsioonisüsteemil on õigustatud protsesside käivitamine. Kui protsessor selle tööga lõpule jõuab, on see valmis süsteemi tühikäigu protsessi uuesti käsitsema. Kui tühikäigul olevad lõimed on alati valmisolekus - kui need veel ei tööta - hoiab keskseade töös ja ootab kõike, mida operatsioonisüsteem sellele viskab.

Miks see nii palju protsessorit kasutab?

Nagu varem mainitud, näib see protsess kasutavat palju protsessorit, mida märkate, kui avate tegumihalduri ja otsite ressursinäljaseid protsesse. See on normaalne, sest see on OS-i ajastaja spetsiaalne ülesanne ainult siis, kui teie protsessor on jõude, mis näib olevat üsna kõrge, kui te ei tee midagi, mis nõuab palju töötlemisvõimsust.

Protsessi kõrval oleva numbri mõistmiseks tegumihalduris peate mõtlema vastupidist sellele, mida tavaliselt mõistate selle tähendusega. See näitab saadaolevat protsentuaalset protsessori protsenti, mitte selle kasutamist. Kui programmid kasutavad 5% protsessorist, siis näitab SIP, et see kasutab 95% protsessorist või 95% protsessorist on kasutamata või muud süsteemi muud lõimed ei soovi.

Kuid minu arvuti on aeglane!

Kui teie arvuti on aeglane ja märkate, et süsteem on tühikäiguprotsessis palju kasutatav - pole see süsteemi tühikäigu protsessi süü. Selle protsessi käitumine on täiesti normaalne ja vihjab, et probleem pole tingitud protsessori suurest kasutamisest. Selle põhjuseks võib olla mälupuudus, aeglane salvestusruum või miski muu, mis kulutab teie arvuti ressursse. Nagu alati, on otstarbekas skannida viirusetõrjeprogrammiga, kui teil on probleeme ja te ei käivita midagi, mis võib teie arvutit aeglustada.

Kui see ei anna midagi ja teie jõudlus on endiselt tavapärasest aeglasem, proovige desinstallida kasutamata programmid, keelata programmid, mis käivitatakse arvuti käivitamisel, vähendada süsteemi animatsioone, vabastada kettaruumi või defragmentida kõvaketast.

SEOTUD:Kuidas Windowsis käivitamisprogrammid keelata

Süsteemi tühikäiguprotsess on Windowsi opsüsteemi lahutamatu osa ja kuigi see võib tunduda, et see tõuseb 90% ülespoole, näitab see teile lihtsalt saadaolevaid ressursse ja et teie protsessor ei tee praegu midagi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found