Kuidas avada oma Android-telefoni alglaadur, ametlik viis

Android-telefoni alglaaduri avamine on esimene samm kohandatud ROM-ide juurdumiseks ja vilkumiseks. Ja vastupidiselt levinud arvamusele, toetavad seda paljud telefonid tegelikult täielikult. Siit saate teada, kuidas avada alglaadur ametlikul viisil.

Mitte iga telefon ei lase teil seda teha

Selles maailmas on kahte tüüpi telefone: need, mis võimaldavad teil alglaadurit avada, ja need, mis seda ei tee.

See, kas teil lubatakse alglaadur avada, sõltub teie telefoni tootjast, olemasolevast mudelist ja isegi operaatorist. Nexuse telefonid on kõik oma olemuselt avatavad ning paljud Motorola ja HTC telefonid võimaldavad teil alglaaduri avada sarnase protsessi abil nagu Nexus.

Teised telefonid - ja mõned operaatorid - ei võimalda teil alglaadurit ametlikul viisil avada, mis tähendab, et peate ROMide juurutamiseks ja välklambiks muutmiseks ootama, kuni arendajad kasutavad turvaauku. Kui teil on üks neist telefonidest, ei aita see juhend kahjuks teid.

Parim viis teada saada, millisesse kategooriasse teie telefon kuulub, on sirvida selle jaotist XDA arendajatelt. Kui teil on HTC või Motorola telefon, võite selle avatavust ka HTC või Motorola veebisaidil uurida. Kui see ei toeta avamist, peate kasutama mitteametlikku avamise või juurdumise meetodit, mille leiate tavaliselt XDA arendajate foorumitest.

Kui teie telefon toetab avamist rohkemate ametlike kanalite kaudu, lugege edasi.

Null samm: varundage kõik, mida soovite säilitada

Enne alustamist on oluline mainida: see protsess kustutab kõik teie andmed. Nii et kui teie telefonis on fotosid või muid faile, mida soovite säilitada, kandke need kohe arvutisse. Lisaks, kui teil on rakenduse seadeid, mida soovite säilitada, kasutage nende varundusfunktsiooni abil varundusseadete faili loomiseks ja kandke need ka oma arvutisse.

Siin on veel üks näpunäide: Kuna ma tean, et hakkan oma telefoni juurima, avan alglaaduri alati kohe, kui uue seadme ostan. Nii ei raiska ma aega selle seadistamisele ainult selleks, et telefon mõne päevaga kustutada ja uuesti teha. Kui olete obsessiiv Androidi tweaker, kes teab, et hakkate varsti juurduma, kaaluge enne telefoni seadistamisega vaeva nägemist avamist.

Kui olete varundanud kõik, mida soovite säilitada, jätkake järgmiste toimingutega.

Esimene samm: installige Android SDK ja oma telefoni draiverid

SEOTUD:Kuidas installida ja kasutada ADB-d, Android Debug Bridge'i utiliiti

Selle protsessi jaoks vajate kahte asja: Android Debug Bridge, mis on teie arvuti käsurea tööriist, mis võimaldab teil oma telefoniga liidestada, ja telefoni USB-draiverid. Isegi kui olete need varem installinud, peaksite kohe hankima uusimad versioonid.

Oleme mõlema installimise üksikasjad juba varem selgitanud, kuid siin on lühike versioon:

  1. Minge Androidi SDK allalaadimislehele ja kerige alla jaotiseni „Ainult SDK tööriistad”. Laadige oma platvormi jaoks alla ZIP-fail ja pakkige see lahti kõikjal, kuhu soovite ADB-faile salvestada.
  2. Käivitage SDK haldur ja tühistage kõik valikud, välja arvatud „Android SDK platvormi tööriistad“. Kui kasutate Nexuse telefoni, saate Google'i draiverite allalaadimiseks valida ka „Google USB Driver”.
  3. Pärast installimise lõpetamist võite SDK-halduri sulgeda.
  4. Installige oma telefoni USB-draiverid. Need leiate oma telefoni tootja veebisaidilt (nt Motorola või HTC). Kui teil on Nexus, saate nende juhiste abil installida 2. etapis alla laaditud Google'i draiverid.
  5. Taaskäivitage arvuti, kui seda palutakse.

Lülitage telefon sisse ja ühendage see USB-kaabli abil arvutiga. Avage kaust platvormi tööriistad oma Android SDK kaustas ja tõstuklahv + paremklõps tühjal alal. Valige käsk „Ava siin käsuviip” ja käivitage järgmine käsk:

adb-seadmed

Kui see näitab seerianumbrit, tuvastatakse teie seade ja saate protsessi jätkata. Muul juhul veenduge, et olete ülaltoodud toimingud õigesti teinud.

Teine etapp: lubage USB-silumine

Järgmisena peate oma telefonis lubama mõned valikud. Avage telefoni rakenduste sahtel, puudutage ikooni Seaded ja valige „Teave telefoni kohta”. Kerige lõpuni ja puudutage üksust „Järjenumber” seitse korda. Peaksite saama sõnumi, milles öeldakse, et olete nüüd arendaja.

Minge tagasi põhiseadete lehele ja allpool peaksite nägema uut valikut "Arendaja valikud". Avage see ja lubage valik „OEM-i avamine”, kui see valik on olemas (kui seda pole, siis pole muret - see on vajalik ainult mõnes telefonis).

Järgmisena lubage USB silumine. Vajadusel sisestage oma parool või PIN-kood, kui seda palutakse.

Kui see on tehtud, ühendage telefon arvutiga. Peaksite nägema hüpikut pealkirjaga "Kas lubada USB-silumine?" oma telefoni. Märkige ruut „Luba alati sellest arvutist” ja puudutage nuppu OK.

Kolmas etapp: hankige avamisvõtme (mitte-Nexuse telefonide jaoks)

Kui kasutate Nexuse seadet, võite järgmise sammu vahele jätta. Mitte-Nexuse seadmed peavad enne jätkamist läbima ühe täiendava sammu.

Minge oma tootja alglaaduri avamislehele (näiteks see leht Motorola telefonidele või see leht HTC telefonidele), valige seade (kui seda palutakse) ja logige sisse või looge konto.

Selle toimingu ülejäänud osa on teie telefonist veidi erinev, kuid tootja sait peaks teid protsessi käigus juhendama. See läheb umbes nii: Esiteks lülitage telefon välja ja käivitage kiire käivitamise režiim. See on igas telefonis veidi erinev, kuid enamikus kaasaegsetes seadmetes saate sinna jõuda, hoides 10 sekundit nuppe „Toide” ja „Helitugevuse vähendamine”. Vabastage need ja peaksite olema kiire käivitamise režiimis. (HTC kasutajad peavad helitugevuse vähendamise klahviga valima „Fastboot” ja esmalt selle valimiseks vajutama toitenuppu.) Tavaliselt leiate oma Google'i kiire otsingu abil lisateavet oma konkreetsest telefonist, nii et tehke seda julgelt enne jätkamist.

Ühendage telefon USB-kaabli abil arvutiga. Teie telefon peaks näitama, et seade on ühendatud. Avage oma arvutis oma Android SDK kausta platvormi tööriistad ja tõstuklahv + paremklõps tühjal alal. Valige käsk „Ava siin käsuviip” ja kasutage selle käsuviiba akent, et hankida oma tootja avamisvõtme. (Näiteks töötavad Motorola telefonidfastboot oem get_unlock_data käsk, samal ajal kui HTC telefonid käivitavadfastboot oem get_identifier_tokenkäsk.)

Käsuviip sülitab välja märgi väga pika tähemärgina. Valige see, kopeerige see ja kleepige oma tootja veebisaidi asjakohasesse kasti - veenduge, et tühikuid poleks! - ja esitage vorm. Kui teie seade on avatav, saate meili koos võtme või failiga, mida kasutate järgmises etapis.

Kui teie seadet ei saa avada, saate selle kohta teate. Kui soovite oma seadet juurida või ROM-i välklampida, peate kasutama mitteametlikumat meetodit, mille leiate tavaliselt selliselt saidilt nagu XDA Developers.

Neljas etapp: avage telefon

Nüüd olete valmis avamise tegelikult tegema. Kui teie telefon on endiselt kiirlaadimisrežiimis, käivitage allolev käsk. Kui ei, lülitage telefon välja ja hoidke 10 sekundit all nuppe „Toide” ja „Helitugevuse vähendamine”. Vabastage need ja peaksite olema kiire käivitamise režiimis. (HTC kasutajad peavad helitugevuse vähendamise nupuga valima „Fastboot” ja esmalt valimiseks vajutage toitenuppu.) Ühendage telefon USB-kaabli abil arvutiga.

Avage arvutis oma Android SDK kausta platvormi tööriistad ja tõstuklahv + paremklõps tühjal alal. Valige käsk „Ava siin käsuviip”.

Seadme avamiseks peate käivitama ühe lihtsa käsu. Enamiku Nexuse seadmete jaoks on see käsk:

fastboot oem avamine

Kui teil on uuem Nexus, näiteks Nexus 5X või 6P, on käsk veidi erinev:

kiirkäivitus vilkuv avamine

Kui teil on seade, mis pole Nexus, ütleb tootja, millist käsku käivitada. Näiteks Motorola seadmed peavad töötamafastboot oem avab UNIQUE_KEY, kasutades saadud e-kirja unikaalset võtit. HTC-seadmed töötavadfastboot oem unlocktoken Unlock_code.bin kasutades HTC-lt saadud faili Unlock_code.bin.

Pärast käsu käivitamist võib telefon küsida, kas soovite kindlasti avada. Kinnitamiseks kasutage helitugevusklahve.

Kui olete lõpetanud, kasutage telefoni taaskäivitamiseks ekraanimenüüd (või käivitagekiirkäivitamise taaskäivitamine arvutist). Kui kõik toimis õigesti, peaksite käivitamisel nägema uut teadet, milles öeldakse, et teie alglaadur on lukustamata, ja mõne sekundi pärast peaks see Androidi käivitama. On oluline, et käivitaksite Androidi enne midagi muud, näiteks kohandatud taastamise vilkumist.

Palju õnne telefoni avamise puhul! Te ei märka veel suurt erinevust, kuid lukustamata alglaaduriga saate vilkuda kohandatud taastega, avades ukse juurjuurdepääsule ja kohandatud ROMidele.

Pildikrediit: Norebbo


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found