Kuidas mängida vanu Flash-mänge aastal 2020 ja edaspidi

Adobe tapab Flashi 2020. aasta lõpus, kuid Flash-mängud on oluline osa Interneti-ajaloost. Õnneks on nende päästmiseks hoogustumas kogukonnaprojekt Flashpoint. Siit saate teada, kuidas lähitulevikus saate oma lemmikuid edasi mängida.

Adobe Flashi mälestuseks

Adobe teatas, et lõpetab Flash Playeri värskendamise ja levitamise 2020. aasta lõpus. Ettevõte julgustas sisuloojaid kogu olemasoleva Flashi sisu migreerima uude ja avatud vormingusse.

Veeb on aastaid Flashist eemale liikunud, kuna brauseripõhised tehnoloogiad, nagu HTML5, WebGL ja WebAssembly, laienevad.

Erinevalt Flashist ei vaja need avatud tehnoloogiad kolmanda osapoole pistikprogrammi. Avatud lähtekoodiga tehnoloogiat kontrollitakse sageli kõrgemal tasemel. Igaüks võib uurida lähtekoodi ja uurida selle kasutamist või rakendada tehnoloogiat oma projektides.

Pistikprogrammid, nagu Flash, ammu surnud Silverlight ja kurikuulus Java brauseri pistikprogramm, töötavad suletud lähtekoodiga arendusmudeli all. Neid hooldab (haldas) üks üksus, kes külvas kõik värskendused ja parandused.

Eelmise kümnendi teisel poolel saavutas Flash oma ohjeldamatute turvavigade tõttu kivise maine, millest paljud olid nullipäevased ekspluateerimised, mis ohustasid inimesi tõsiselt.

Apple juhtis süüdistust, muutes Flashi minevikku. Ettevõte otsustas mitte lisada iPhone'i Flassi tuge, mis sundis muutusi, mis olid ammu hiljaks jäänud.

Flash-video konteinerite asendamiseks tekkisid brauseritehnoloogiad, nagu HTML5. Google sundis Chrome'i kasutavaid inimesi Flashi liivakastis käima ja hiljem blokeeris selle täielikult, keeldudes Flashi sisuga lehtede indekseerimisest.

Aastal 2020 kasutavad Flashit endiselt väga vähesed veebisaidid. Mida tähendab see tohutute animatsioonide ja interaktiivsete mängude jaoks, mis muutsid Interneti aastatuhande vahetusel nii lõbusaks?

Kuidas mängida Flashpointiga Flash-mänge

Muidugi ei lase internet kõigil klassikalistel Flash-mängudel öösse kaduda. Lahenduseks on BlueMaxima Flashpoint, tasuta avatud lähtekoodiga rakendus Windowsile (Maci ja Linuxi versioonid on töös).

Flashpoint pakub kõike, mida vajate klassikaliste veebimängude mängimiseks. Selles on umbes 38 000 veebimängu ja 2400 animatsiooni kogu.

Eksperimentaalsed Maci ja Linuxi versioonid ei pruugi siiski kogu kataloogi toetada. Testimise käigus märkasime, et Maci versioon toetab praegu veidi üle 30 000 mängu.

Kui kasutate Windowsi, saate valida Flashpoint Ultimate või Infinity vahel. Ultimate on ammendav pakett. See sisaldab kogu Flash-sisu arhiivi ja installimiseks on vaja umbes 300 GB kettaruumi.

Lõpmatus võimaldab teil mänge mängimise ajal nõudmisel alla laadida ja see nõuab ainult umbes 300 MB vaba ruumi. Kui teil on Linuxi või Maci masin, peate praegu Infinityga leppima.

Alustamiseks laadige alla Windowsi Flashpoint või haarake eksperimentaalsed Maci või Linuxi pordid. Käivitage käivitaja Flashpoint ja tutvuge kataloogiga.

Alustamiseks klõpsake vahekaarti „Mängud“. Vasakul näete lisaks ammendavale loendile „Kõik mängud” mitut kureeritud mängude loendit. Kui otsite midagi konkreetset, tippige see akna ülaosas asuvale otsinguväljale. Kui leiate midagi, mida soovite proovida, topeltklõpsake seda ja oodake, kuni Flashpoint käivitub.

Meie kasutatavas Maci versioonis võttis mängu käivitamine aega. Seda seetõttu, et Flashpoint peab kõigepealt oma serveri käivitama, kõik varad mängitava mängu põhjal ümber suunama ja seejärel sisu kuvamiseks käivitama muudetud brauseriakna.

Kui soovite hea asja juurde hüpata, vaadake kureeritud loendit "Flashpoint Hall of Fame". Kindlasti märkate seal mõned vanad lemmikud QWOP, Portaal: Flash-versioon, Tulnukas Hominidja Yeti Sport.

Kuidas Flashpoint töötab

Flashpoint on isetehtud veebimängude säilitamise projekt, mis toetab Adobe Flashi, Adobe Shockwave'i, HTML5, Java, Unity Web Playeri, Microsoft Silverlighti, ActiveXi ja teiste varem populaarsete veebipluginate sisu.

Projekt koosneb kolmest põhikomponendist: veebiserver, ümbersuunaja ja käivitaja. Need kõik koos loovad illusiooni, et pääsete Interneti kaudu Flash-sisule (ja muule tehnoloogiale) juurde.

See on vajalik, kuna Flash SWF-failid võivad olla valivad. Osa sisust töötab ainult siis, kui seda hostitakse teatud serverites, ja osa laadib ressursse mujalt. Mõni sisu proovib teatud serveritega rääkida ja ei tööta, kui see neid ei leia.

Leekpunkt on lõppkokkuvõttes säilimisprojekt. Suur osa tehnoloogiast, millele need mängud toetuvad, tuleb jäljendada ja majutada kohapeal. Flashpoint hoolitseb selle kõige eest teie eest, nii et saate nautida Rõõmsad puusõbrad animatsioonid ja pandeemia simulaatorid, nagu see on 2003. aastal.

BlueMaxima tunneb sisu säilitamise pärast sama suurt muret kui aluseks oleva tehnoloogia arendamine.

Teave autoriõiguste kohta

Flashpoint-projekt tegeleb peamiselt säilitamisega. Kuna mänge on kogu veebist (sealhulgas algallikate veebisaite, Interneti-arhiivi ja kasutajate poolt sisestatud faile) päästetud, muutub selle kõige seaduslikkus mõnevõrra halliks alaks.

FlashPointi KKK kutsub kõiki sisuloojaid, kes soovivad, et nende mängud arhiivist tõmmataks, ühendust võtma. See ütleb küll, et ettevõte üritab teid ilmselt veenda, et lasete neil seda järeltulijate huvides hoida, kuid "me pole mõistlikud".

Kas rikute seadusi? Seda on raske kindlalt öelda. Kuigi autoriõiguste aspekt on hall ala, on paljud loojad nõustunud oma loomingut arhiivi lisama. Enamik algselt sisu majutanud veebisaite on ammu surnud. Ja suurem osa sisust ei tööta isegi ilma Flashpoint'i kulisside taga kasutatavate trikkideta.

Paljusid välkmänge võiks liigitada hüljatud tarkvaradeks, st tarkvara, mille autoriõiguste omanik on „hüljanud“.

Nii nagu ROM-ide allalaadimine Internetist, on see ka keeruline juriidiline ala. Kuid nagu emulaatorid ise, pole ka Flashpointis kui tehnoloogias midagi ebaseaduslikku.

Teie Flash-lemmikute kaasaegsed uusversioonid

Kui autoriõigustega seotud ebakindlus kõrvale jätta, on mõned selle kollektsiooni mängud jätkunud palju suuremate asjadega. Kui teil on mõni eelmise aja lemmik, on suur tõenäosus, et see on nüüd mobiilimäng või seda saab Steamist või muudest mänguteenustest osta.

Järgmised populaarsed frantsiisid algasid kõik Flash-mängudena:

  • Bloons ja Bloons TD
  • Kohtuprotsessid
  • Tulnukas Hominid
  • Canabalt
  • VVVVVV
  • Super lihapoiss
  • Hatofuli poiss

Paljud neist on Flashpointi arhiivides, kuid need pole kaugeltki parimad versioonid. Kaasaegsed arvutite, konsoolide ja mobiiltelefonide jaoks mõeldud versioonid on visuaalselt paremad, parema juhtimise ja suurema sisuga ning võimaldavad teil loojaid neid otse ostes toetada.

Kas teil on .SWF-sid? Jälgige välku Ruffle'iga

Flashpoint ei ole tõeline Flash-emulaator. Nagu me varem mainisime, kasutab see kolme komponenti (veebiserver, ümbersuunaja ja käivitaja), et Flash-sisu toimiks nii, nagu oleks see veebis hostitud. See pole lihtne SWF-faili importimise ja esitusklõpsamise juhtum. Mõned pealkirjad vajavad enne kasutamist, et neid palju näpistama hakatakse ja need toimivad kulisside taga.

Ruffle on tõeline Flash Playeri emulaator. Seda saab kasutada .SWF-failide esitamiseks nii brauseris kui ka töölaual, justkui oleks see Adobe enda Flash Player. Selle kasutamiseks vajate laadimiseks siiski mõnda .SWF-faili - sellega ei kaasne selliste mängude kogu nagu Flashpoint.

Projekt kasutab kogu brauseri ühilduvuse tagamiseks brauseritehnoloogiat nimega WebAssembly. Newgrounds teatas plaanist kasutada Ruffle'i, et jätkata võimalikult suure osa selle sisust pärast seda, kui Flash on lõplikult loobunud. Kui jätkate veebis Flashi sisu kasutamist, kasutate selleks tõenäoliselt juba enne pikka aega Ruffle'i.

Lõpuks on alati olemas Adobe ametlik eraldiseisev Flash Player, mis peaks endiselt olema saadaval allalaadimiseks ka 2020. aastal ja pärast seda. Seda saate kasutada üksikute SWF-failide avamiseks ja esitamiseks väljaspool veebibrauserit.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found