Kuidas vältida Windows 7 tugi lõppu

Windows 7 hakkab varsti jälle Windows 10-le täiendamiseks närima. Täpsemalt näete teadet, mis teavitab teid sellest, et Microsoft lõpetab ametlikult Windows 7 toetamise 14. jaanuaril 2020. Selle vältimiseks tehke järgmist.

Uuenda: Alates 22. aprillist 2019 hakkavad nagid ilmuma Windows 7 süsteemides. Nääkide peatamiseks võite lihtsalt klõpsata nupul „Ära tuleta mulle enam meelde” ja sulgeda aken.

Miks Windows 7 teid ärritab

Microsoft toetab turvaparandustega Windows 7 ainult kuni 14. jaanuarini 2020. See on „toetuse lõppemise” või „eluea lõppemise” (EOL) kuupäev. Pärast seda kuupäeva jätab Windows 7 tehniliselt laiendatud toe. Ettevõtted võivad maksta täiendava toetuse eest, kuid keskmised tarbijaarvutid jäävad ilma turvapaikadeta kinni.

See tähendab, et Windows 7 masinad on üha haavatavamad ja tarkvaraarendajad jätavad need vanad arvutid lõpuks maha ja lõpetavad Windows 7-s töötava tarkvara kirjutamise.

Kogu sõnum on järgmine:

Kümne aasta pärast on Windows 7 tugi lõppemas.

14. jaanuar 2020 on viimane päev, mil Microsoft pakub turbevärskendusi ja tehnilist tuge Windows 7-ga töötavatele arvutitele. Teadaolevalt võib see olla keeruline, seetõttu võtame varakult ühendust, et aidata teil faile varundada ja järgmiseks ette valmistuda.

Soovitame tungivalt uuendada toetatud operatsioonisüsteemiks 14. jaanuariks 2020. Te kasutate seni toetatud operatsioonisüsteemi - peitke julgelt närvid ja kasutage oma arvutit. Ja kes ikkagi tahab nördida?

SEOTUD:Windows 7-s on alles vaid üks aasta turvapaiku

Microsoft laseb teil seekord vaikida

Microsoft on õppetunni saanud - omamoodi. Kuigi algsed sõnumid „Hangi Windows 10” (GWX) tulid ikka ja jälle tagasi, näib see tugi lõppemise teade palju vähem tüütu.

See viimane hüpikaken ei püüa teie süsteemi tarkvara installida. Tegelikult on tasuta Windows 10 versiooniuuenduse pakkumine lõppenud - kuigi Windows 10-le tasuta täiendamiseks on endiselt olemas ametlik, kuid salajane viis.

Sõnumiga teavitatakse teid ainult sellest, et Windows 7 ei toetata enam 14. jaanuaril 2020, ja esitage lisateabega link Microsofti veebisaidile.

Veelgi olulisem on see, et akna vasakus alanurgas on märkeruut „Ära tuleta mulle uuesti meelde”. Lubage see märkeruut ja loodetavasti lõpetab Microsoft teie vigade tõrjumise. Kui te aga seda märkeruuti ei luba ja lihtsalt akna sulgete, näete eluea lõppemise teadet korduvalt.

Uinuval arvutil on täielikud tehnilised üksikasjad selle sõnumi toimimise kohta, sealhulgas värskenduse installimise protsess ( C: \ Windows \ System32 \ sipnotify.exe ) ja selle loodud ajastatud ülesanded. Tundub, et viimane kord on Microsofti agressiivse ja eksitava taktika suur edasiminek.

SEOTUD:Uuenda kohe või uuenda täna õhtul: kuidas Microsoft on Windows 10 agressiivselt kõigile tõukanud

Kuidas eemaldada Nags oma süsteemist

See kiri saabub osana KB4493132-st, värskendusest, mille Windows Update installib automaatselt, kui teie arvutis on lubatud automaatsed värskendused. Nukke ilmumise peatamiseks peate vaid vältima värskenduse installimist või eemaldama selle, kui see on juba installitud. Värskenduse pealkiri on „Windows 7 hoolduspaketi SP1 tugiteatis”.

KB4493132 ilmus esmakordselt 19. märtsil 2019. See võib olla juba teie Windows 7 arvutis. See jääb aga seisma kuni 18. aprillini 2019, mil hakkavad ilmuma pahased sõnumid. Me ei näinud värskendust Windows 7 virtuaalses masinas, seega võib Microsoft seda aeglaselt juurutada.

Värskenduse installimise vältimiseks valige lihtsalt mitte installida värskendust Windows Update'ist. Peida see, kui näete. Kui Windows 7 on seatud värskendusi automaatselt installima, saate selle seadistada teid teavitama, kuid mitte neid automaatselt installima - või pärast värskenduse desinstallimist.

Värskenduse peitmiseks minge juhtpaneelile> Süsteem ja turvalisus> Windows Update ja klõpsake saadaolevate värskenduste arvul. Paremklõpsake KB4493132, kui näete seda loendis ja valige käsk „Peida värskendus”.

Kui olete selle värskenduse juba installinud, saate selle desinstallida. Minge juhtpaneelile> Programmid> Kuva installitud värskendused, leidke loendist KB4493132 (saate seda otsingukasti abil otsida) ja desinstallige.

Või veel parem, võite selle pärast lihtsalt mitte muretseda. Nag ilmub üks kord 18. aprillil, kuid võite märkida ruudu, mis ütleb, et te ei soovi seda enam kunagi näha, ja sulgeda akna. Siis olete valmis ja te ei pea neid enam kunagi nägema - igatahes sellel konkreetsel arvutil. See on teooria, igatahes. Loodetavasti ei muutu Microsoft aja jooksul üha agressiivsemaks ja täidab märkeruudul klõpsavate kasutajate soove.

Peate täiendama 14. jaanuariks 2020

Te ei pea Windows 7 kohe välja viskama. Microsoft toetab seda endiselt ametlikult turbevärskendustega kuni 14. jaanuarini 2020.

Soovitame Windows 7 pärast seda kuupäeva välja lülitada. Turvavärskendused ei toeta enam Windows 7-d, mis tähendab, et see on rünnakute suhtes palju haavatavam. Windows 10 on juba turvalisem operatsioonisüsteem, isegi kui Windows 7 alles värskendab. (Ja jah, Windows 10 saate siiski tasuta hankida, kui soovite.)

See ei tähenda, et peate Windows 10-le üle minema. Kui teil on üsna vana arvuti, võiksite lihtsalt osta uue Windows 10 arvuti.

Ja kui te ei soovi Windows 10 kasutada, on see kõik korras - peaksite kaaluma Chromebooki, Maci, iPadi või lihtsalt Linuxi installimist oma praegusesse arvutisse. Mida iganes teete, soovitame kasutada turvalist operatsioonisüsteemi, mida värskendused praegu toetavad. Kuigi Windows 8.1 on veel mõne aasta jooksul värskendustega toetatud, soovitame Windows 10 asemel Windows 10.

SEOTUD:Kõik viisid, mida saate endiselt tasuta Windows 10-le täiendada