Kuidas peita ikoone Androidi olekuribal

Androidi olekuriba võib üsna kiiresti rämpsuks muutuda - eriti kui kasutate Androidi varusid mitte (näiteks Samsungi või LG telefonides). Õnneks saate õigete tööriistade abil selle ala puhastada, funktsionaalsust kaotamata.

Määratleme olekuriba

Esimesed asjad kõigepealt. Räägime sellest, mis on olekuriba. Teie Android-telefoni peamise liidese ülaosa on jagatud kaheks määratletud piirkonnaks: teatiseriba ja olekuriba. Esimeses kohas asuvad kõik teie märguanded nende saabumisel, näidates neid lihtsalt ikoonidena, et teavitada, et midagi on teie tähelepanu vajavat. Me ei hakka selle baari poolega midagi tegema.

Olekuribalt leiate olekuikoonid: Wi-Fi, Bluetooth, mobiilsidevõrk, aku, aeg, alarm jne. Asi on selles, et teil ei pruugi olla vaja kõiki neid ikoone kogu aeg näha. Näiteks Samsungi ja LG telefonides kuvatakse NFC ikoonid alati, kui teenus on sisse lülitatud. Sellel pole eriti mõtet, sest siin pole midagi muud vaadata - erinevalt WiFi-st või mobiilsest andmesidest pole signaali tugevust kuvada. Erinevalt Bluetoothist pole ühenduse olekut. See on kas sisse või välja lülitatud. Ikooni olemasolu seal kogu aeg, kui see on sisse lülitatud, on lihtsalt rumal ja võtab palju ruumi.

Kuid see on vaid üks näide ja ilmselt näete, kuhu me siin oleme jõudnud.

Hea uudis on see, et olekuriba puhastamiseks on lihtne viis. Seda nimetatakse süsteemi kasutajaliidese tuuneriks ja see on tegelikult osa Androidi varudest. Kui kasutate seadet, mis ei ole aktsia, pole see süsteemi põhiosa, kuid on siiski võimalus seda tööriista kasutada. Vaatleme siin mõlemat meetodit.

Juurdepääs süsteemi UI tuunerile ja selle kasutamine Stock Androidis

SEOTUD:Kuidas lubada Androidi "System UI Tuner" juurdepääsu eksperimentaalsetele funktsioonidele

Oleme juba käsitlenud, kuidas lubada süsteemi UI tuunerit varuseadmetes juurdepääsuks eksperimentaalsetele funktsioonidele ja protsess on sama. Nii et vaadake sellest juhendist täielikku teavet asjade seadistamise kohta.

Siin on kiire ja räpane versioon:

  1. Tõmmake teavitusvarju alla.
  2. Vajutage pikalt hammasrattaikooni, kuni see pöörleb ja ekraanilt maha rullub.

Ja see on kõik, mis seal on. Teate, et tegite seda õigesti, sest pärast seda avaneb menüü Seaded, röstsaia teatis annab teile teada, et olete selle funktsiooni lubanud, ja hammasratta kõrval kuvatakse väike mutrivõtmeikoon.

 

Minge edasi ja hüpake seadetesse, tõmmates uuesti märguandevari alla ja koputades hammasrattaikooni. Kerige lõpuni lehe „Seaded” lõpuni ja valige suvand „Süsteemi kasutajaliidese tuuner”.

Kui käivitate selle esimest korda, ilmub hoiatus, mis annab teile teada, et see on eksperimentaalne värk. Hoiatuse tühistamiseks puudutage valikut „Sain aru”.

Esimesena on loendis valik „Olekuriba”. Hüppa sinna sisse.

Need seaded on üsna lihtsad - selle ikooni peitmiseks lülitage lüliti välja. Muudatused jõustuvad reaalajas, nii et saate hõlpsalt vaadata, kuidas te nendega suhtute.

Juurdepääs süsteemi UI tuunerile ja selle kasutamine teistes Androidi variantides

SEOTUD:Kuidas saada Androidi süsteemi kasutajaliidese tuunerit mitte-varustatud seadmetele

Süsteemi kasutajaliidese tuuneri kasutamine muudes seadmetes on anatuke keerulisem, kuid seda pole siiski raske teha. See hõlmab kolmanda osapoole utiliidi installimist, nii et vaadake meie juhendit selle käivitamiseks. Lihtsalt teadke, et kui te ei kasuta juurdunud telefonitoru, siis nõuab see protsess mõnda ADB-käsku. Ära muretse. See on tõesti lihtne ja kõike käsitletakse meie juhendis üksikasjalikult.

Kui olete selle seadistanud, on kõik muu sujuv. Käivitage rakendus „System UI Tuner” ja avage alustamiseks vasakul ülanurgas olev menüü.

Valige menüüs valik „Olekuriba”. Nii nagu Androidi aktsias, saate ka kõik läbi käia ja lubada või keelata kõik, mis teile meeldib. Need muudatused peaksid kõik toimuma reaalajas, nii et kui te ei soovi millegi väljanägemist, saate selle hõlpsalt tagasi muuta.

 

Lõpuks saate vabaneda sellest tüütust NFC-ikoonist. Palju õnne!