Hiirte ja klaviatuuride USB-RF vs Bluetooth: mis on parem?

Juhtmevaba hiire või klaviatuuri ostmisel saate valida kas Bluetoothi ​​või juhtmeta lisaseadmed, mis suhtlevad USB-dongli kaudu raadiosageduste (RF) kaudu. Meie kogemuste kohaselt on USB-RF-l vähem latentsusaega, kuid Bluetoothil on oma eelised.

Kumb on kiirem?

Iga klaviatuuri või hiire puhul on latentsus kriitiline. Soovite, et teie sisend peegelduks ekraanil nii kiiresti kui võimalik - eriti kui mängite mänge, mis sõltuvad tõmblemisrefleksidest, nagu esimese isiku laskurid.

Razeri sõnul pakub USB-RF madalamat latentsusaega. Ettevõte ütles meile, et samal ajal kui Bluetooth Low Energy (BLE) seadmed suudavad latentsuse saavutada nii madalal kui 1,3 ms, USB-RF võidab seda tasase 1 ms juures. Razeri pressiesindaja ütles meile isegi, et erinevus kiiruses on see, miks nad pakuvad ainult USB-RF seadmeid. Ettevõte keskendub mängudele, seega on mõttekas valida kiireim variant.

Logitech lubab oma Lightspeed-hiirtega sarnast 1 ms traadita kiirust, kuid see kasutab 2,4 GHz sidevõrku. The Verge'i andmetel tähendas see vähem häireprobleeme kui teiste traadita hiirtega (näiteks Razer), kes kasutavad standardset 2,4 GHz suhtlusvormi.

Kumb on ühilduvam?

Latentsus pole kõik. USB-RF hiirtel on vaja USB-donglit ja kõigil seadmetel pole neid traditsioonilisi täissuuruses USB-porte (nimetatakse ka USB-A).

Bluetooth ühildub rohkem seadmetega, kuna saate selle lisaseadmeid kasutada seadmetega, millel pole USB-A porte. Kui USB-C kasvab jätkuvalt, muutub juhtmevaba RF-hiire või klaviatuuri omamine keerulisemaks. Võite osta USB-C hiire, kuid mida teha, kui teie sülearvutil on ainult USB-C pordid ja töölaual pole ühtegi? Võite saada adapteri (mis on veel üks osa kaotada) või hiire, mis on kaasas nii USB-C kui ka USB-A-ga.

Mis puutub klaviatuuridesse, siis me ei leidnud ühegi tuntud tootja juhtmeta USB-C-valikut.

Bluetoothi ​​välisseadmel seda probleemi pole; see on täiesti traadita. Isegi kui teie töölaual pole Bluetoothi, saate selle probleemi lahendada Bluetooth-võtmega. Kuna see jääb töölauale kinnitatud, ei pea te selle kaotamise pärast muretsema.

Mõnes seadmes, näiteks iPad Pro-l, pole üldse traditsioonilisi USB-porte ja kas hiirtugi on või on hakanud kasutusele võtma. Kui soovite tahvelarvutis hiirt kasutada, töötab tõenäoliselt kõige paremini Bluetooth-mudel. Isegi USB-pordiga tahvelarvutid, nagu Surface Pro, töötavad tavaliselt Bluetoothi ​​välisseadmetega.

Kumba on lihtsam seadistada?

Lihtsa seadistamise puhul on selge võitja traadita donglit kasutavad välisseadmed. Ühendate dongli pistikupessa ja opsüsteem peaks uue seadme tuvastama ja draiveri automaatselt lisama. Tavaliselt olete valmis ja töötate vaid mõne sekundiga. Ühe dongli abil saab ühendada nii klaviatuuri kui ka hiire, kui need on ostetud koos või mõnel juhul samalt tootjalt.

Bluetooth-hiir või klaviatuur nõuab seevastu rohkem samme. Esiteks panete kõik sidumisrežiimi ja seejärel ootate, kuni sülearvuti või tahvelarvuti hiire või klaviatuuriga räägib. Kui teil on mõlemad, peate hiire ja klaviatuuri eraldi siduma. Järgmisele seadmele liikudes peate kogu protsessi uuesti läbima.

Pärast esmast seadistamist võtab Bluetooth aga pideva juurdepääsu hõlbustamiseks võra. Kas olete valmis liikvel olles oma arvutist tahvelarvutisse liikuma? Ühenduse kaotamiseks viige tahvelarvuti ja klaviatuur või hiir arvutist piisavalt kaugele. Klaviatuur või hiir peaks teie tahvelarvutiga automaatselt siduma. Teise võimalusena võite protsessi sundimiseks oma arvutis Bluetoothi ​​välja lülitada.

USB-RF välisseadme abil peate dongli arvutist eemaldama ja ühendama järgmise seadmega, mida soovite kasutada. Reisides on seda lihtne kaotada. Mõnikord on hiirel koht dongli hoidmiseks, kuid see pole alati nii. Ja mõned klaviatuurihiirekombod, nagu Microsoft Sculpt Ergonomic Klaviatuur ja Hiirekomplekt, on püsivalt seotud ühe donglega. Kui kaotate selle või see ebaõnnestub, peate kogu komplekti välja vahetama.

Valige Mõlemad

Kui te pole kindel, mida vajate praegu või mida võiksite tulevikus vaja minna, võite valida mõlemad! Logitech pakub klaviatuure ja hiiri, nagu näiteks K375s klaviatuur ja M720 Triathalon Mouse, mis on võimelised nii Bluetoothi ​​kui ka RF-ga. Mõnel hiirel on isegi spetsiaalne nupp ühendatud seadmete vahel hõlpsamaks vahetamiseks.

Samamoodi saate ühendada Razeri juhtmeta Atherise hiire kas USB-dongli või Bluetoothi ​​kaudu.

Hiir või klaviatuur, mis suudab kasutada nii raadiosagedust kui ka Bluetoothi, tähendab, et saate oma välisseadmeid kasutada kõigi seadmetega, ilma et oleks vaja dongelit lahti ühendada. Ühendage dongel ühte seadmesse (eelistatavalt sellisesse, mis pole Bluetooth-ühilduv) ja siduge oma hiir või klaviatuur ülejäänud Bluetoothiga.

Pidage lihtsalt meeles, et kui kasutate Bluetooth-ühendust, ei saa te USB-RF madalamat latentsuskiirust. Samamoodi kaotate USB-RF kaudu ühenduse loomisel Bluetoothi ​​eelised.