Kuidas paigutada teksti Microsoft Wordi graafika kohale

On mitu põhjust, miks võiksite teksti Wordi dokumendis pildi kohale asetada. Võib-olla soovite oma ettevõtte logo asetada tööks kirjutatava dokumendi taustale või vajate delikaatset teavet sisaldava dokumendi jaoks konfidentsiaalset vesimärki. Olenemata põhjusest, saate seda hõlpsalt teha Microsoft Wordis.

Illustratsiooni asetamine tavalise teksti taha

Wordi illustratsioon viitab mis tahes objektile, mille saate lisada Wordi vahekaardi „Insert” grupist „Illustratsioonid”. Kasutame siinses näites lihtsat pilti, kuid sama tehnika kehtib kõigi nende illustratsioonitüüpide puhul.

Selleks, et tekst ilmuks illustratsiooni kohal, muutke illustratsiooni teksti mähkimisvalikut nii, et see ilmuks teie teksti taga.

SEOTUD:Kuidas pakkida teksti ümber Wordi piltide ja muude illustratsioonide ümber

Kui te pole oma objekti juba oma Wordi dokumenti sisestanud, jätkake seda kohe. Kui sisestate enamiku neist illustratsioonitüüpidest - pildid, ikoonid, SmartArt, diagrammid ja ekraanipildid -, paigutatakse see objekt vaikimisi teie tekstiga joonele. Erandiks on 3D-mudelid ja kujundid, mis paigutatakse vaikimisi teksti ette.

See ei ole eriti oluline, kuna kavatsete selle teksti taga objekti muutmiseks kasutada seda vaikeseadet, kuid pidage meeles, et alustades võivad asjad tunduda pisut erinevad, sõltuvalt sisestatavast.

Pärast objekti sisestamist klõpsake selle valimiseks. Parempoolses ülanurgas märkate väikest ikooni.

See on ikoon „Paigutuse valikud”. Jätkake ja klõpsake sellel, et avada väike paigutusvalikute loend. Valige jaotises „Teksti pakkimisega” nupp „Teksti taga”. Kui olete seda teinud, läheb kõik Wordi dokumendis olev tekst, mis pildi sisestamise ajal ümber kolis, oma algsesse asendisse.

Pange tähele, et kui valite „Teksti taga”, on saadaval veel kaks võimalust. Valik „Teisalda tekstiga” võimaldab graafikul teksti lisamisel või kustutamisel lehel liikuda. Valik „Fikseeri asukoht lehel” hoiab teie graafikat samal lehel, kui teksti lisate või kustutate. Selle toimimine võib olla veidi segane, kuid kui soovite lisateavet, on meil Wordis piltide ja muude objektide positsioneerimise juhend.

SEOTUD:Kuidas paigutada pilte ja muid objekte Microsoft Wordis

Igal juhul, kui olete lubanud selle funktsiooni „Teksti taga”, kuvatakse kogu teie tavaline lõiketekst teie objekti ees.

Tekstikasti lisamine pildi kohale

Samuti on veel üks viis, kuidas tekst kuvatakse pildi või muu objekti ees - tekstikast. Tekstikasti loomisel töötab see nagu iga teine ​​illustratsioonobjekt. Võite selle lohistada ja lasta sellel kuvada mõne muu objekti ees. See tehnika on mugav, kui soovite kasutada muud kui tavalist lõiguteksti.

Jätkake ja sisestage kõigepealt oma pilt või muu illustratsioon. Tekstivälja sisestamiseks minge vahekaardile „Lisa” ja klõpsake nuppu „Tekstikast”. Valige rippmenüüst soovitud tekstikasti tüüp. Siin valime valiku „Lihtne tekstikast”.

Pärast sisestamist valitakse tekstikast automaatselt, et saaksite oma teksti sisestada. Seejärel lohistage see oma pildi kohal. Saate lõpuks midagi sellist:

Märkate, et kasti ümber on piir ja tekstikasti taust on ühevärviline. Lähme edasi ja eemaldame ääre ja taustpildi.

Klõpsake tekstikasti äärist. Märkate, et kuvatakse uus vahekaart „Vorming”. Klõpsake sellel vahekaardil. Jaotises „Kuju stiil” on kaks valikut - „Kuju täitmine” ja „Kuju kontuur”.

Kui klõpsate nupul „Kuju täitmine”, kuvatakse rippmenüü, milles on erinevad värvid ja teema valikud. Klõpsake valikut „Täitmine puudub”.

Teie tekstikasti taust on nüüd kadunud.

Järgmisena klõpsake nuppu „Kuju kontuur” ja valige rippmenüüst valik „Piirjoon puudub”.

Nüüd näete, et piir on eemaldatud.

See on kõik, mis seal on. Selle meetodi suureks eeliseks on see, et lohistate selle tekstikasti ümber, aga soovite oma teksti oma pildiga täpselt ritta seada.