Kõvaketta või välkmäluseadme teisendamine FAT32-st NTFS-vormingusse

Kui teil on kõvaketas, mis on vormindatud FAT32-failisüsteemiga, võite olla avastanud, et te ei saa sellesse draivi suuri faile kopeerida. Niisiis, kuidas seda parandada ja teisendada failisüsteem NTFS-iks? Nii toimige järgmiselt.

Kratsid pead? Siin on tehing: FAT32-failisüsteem, millega enamik väliseid draive ikka veel tarnitakse, ei suuda käsitleda faile, mis on suuremad kui umbes 4 GB - see tähendab enamikku täispikkadest filmidest ja kõike muud suurt, näiteks virtuaalset masinat. Kui proovite faili kopeerida, kuvatakse selline viga:

Väärib märkimist, et FAT32 töötab suurepäraselt kõigis operatsioonisüsteemides, kuid NTFS on Linuxis või Mac OS X-is tavaliselt kirjutuskaitstud.

Teisendage failisüsteem otse

Kui teil on juba draivis palju faile ja teil pole nende ümberpaigutamiseks vaba ruumi, saate failisüsteemi otse FAT32-st NTFS-i teisendada. Avage lihtsalt administraatori reĹžiimi käsuviip, paremklõpsates käsku Käivita administraatorina ja seejärel saate tippida teisendada /? , et näha käsu convert süntaksit.

Meie näites on draivitäht G: nii et kasutatav käsk on järgmine:

teisendada G: / FS: NTFS

Teisendamisprotsess võib võtta aega, eriti kui teil on tõesti suur draiv.

See on üsna lihtne, eks?

2. võimalus: vormindage draiv uuesti

Kui kettal pole tonni andmeid, on parim võimalus kopeerida kõik kettalt olevad andmed kuhugi mujale, vormindada draiv ümber ja seejärel andmed tagasi kopeerida. Kõik, mida peate tegema, on paremklõpsake draivil ja valige Format.

Ja seejärel valige failisüsteemi rippmenüüst NTFS.

Lõpeta vorming ja kopeerige oma andmed tagasi. Tore ja lihtne.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found