Kuidas teha kindlaks, mis tüüpi draivid (kõvakettad või SSD-d) teil on Windows 8 või 10 puhul?

Kui olete just saanud kena arvuti ilma riistvara dokumentatsioonita, kuidas saate teada, millist tüüpi draiv sellel on, seda avamata? Tänane SuperUseri küsimuste ja vastuste postitus pakub kiireid ja lihtsaid lahendusi, mis aitavad lugejal leida vajalikku teavet.

Tänane küsimuste ja vastuste seanss saabub meile SuperUseri kaudu - see on Stack Exchange'i alajaotus, mis on kogukonna juhitud Q&A veebisaitide rühmitus.

Foto viisakalt Jung-nam Nam (Flickr).

Küsimus

SuperUseri lugeja Saeed Neamati soovib teada saada, kas on lihtne viis kindlaks teha, mis tüüpi draiv tema arvutis on:

Sain hiljuti kokku monteeritud arvuti, kuhu oli installitud Windows 8 ja mul pole aimugi, kas sisemine draiv on SSD või HDD (SATA või muu). Ma pole suutnud leida viisi, kuidas öelda, kas draiv on SSD või mitte (välja arvatud draivi maht / maht). Kuid nüüd, kui SSD-de suurus on lähenemas HDD-de suurusele, ei ole see meetod hea lähenemisviis, et määrata, millist tüüpi draiv minu arvutil on. Kas SSD-draivi tuvastamiseks on muid meetodeid?

Kas saab hõlpsalt kindlaks teha, millist tüüpi draiv Saeedi arvutis on?

Vastus

SuperUseri kaastöötajatel DragonLord ja JMK on meie jaoks vastus olemas. Kõigepealt üles, DragonLord:

Tegelikult on olemas palju lihtsam lahendus. Windows Drive Optimizer (endise nimega Disk Defragmenter) annab teada, kas draiv on kõvaketas või SSD. Sellele utiliidile pääsete juurde, vajutades nuppuWindowsi võti, otsides optimeeridaja valides Defragmentige ja optimeerige oma draive.

See töötab üldiselt igas süsteemis, kus kettad pole ühendatud RAID-kaardiga. Kui aga operatsioonisüsteem ei suuda meediumitüüpi kindlaks teha (st draivid on riistvaralises RAID-seadistuses), ei toimi ülaltoodud lahendus. Sellises olukorras võib olla abiks selline programm nagu CrystalDiskInfo. Kui te ei saa ikkagi öelda, kas draiv on kõvaketas või SSD, peate võib-olla avama arvuti korpuse ja uurima tegelikku draivi.

Järgneb JMK vastus:

Kuna seda pole veel mainitud, on Speccy suurepärane, et näha põhjalikku teavet arvuti kõigi komponentide (sealhulgas teie sisemise draivi) kohta.

Kas teil on selgitusele midagi lisada? Heli kommentaarides välja. Kas soovite lugeda rohkem vastuseid teistelt tehnikatarkust pakkuvatelt Stack Exchange'i kasutajatelt? Tutvuge täieliku arutelulõngaga siin.