Snap Assist'i ja 2 × 2 Snapi kasutamine Windows 10-s

Äärmiselt kasulik funktsioon Snap - Windows 7-s kasutusel kui „Aero Snap“ - on Windows 10-s palju parem. Snap Assist, 2 × 2 klõpsatus ja vertikaalsed klõpsamise funktsioonid muudavad teid töölaual produktiivsemaks.

Windows 10 tehnilises eelvaates töötavad töölaua akendes universaalsed rakendused. Windows 8 puutetundlikult optimeeritud funktsioon „Snap” on praeguseks kadunud ja see ühendatakse töölaua funktsiooniga Snap, et Windowsi liides oleks järjepidevam.

Snap Assist

Töölaua akna klõpsamiseks paremklõpsake selle akna tiitliribal, hoidke hiirt all ja lohistage seda ekraani vasakule või paremale servale. Näete läbipaistvat ülekatet, mis näitab teile, kuhu aken asetatakse. Seal oleva akna klõpsamiseks vabastage hiire nupp.

Tegelikult ei pea te ootama - selle klõpsamiseks võite akna tiitliriba lihtsalt ekraani mõlemale servale kiiresti lohistada. See protsessi osa töötab ka Windows 7 ja 8 puhul.

Kui klõpsate rakenduse hiirega Windows 10-s, ilmub uus funktsioon „Snap Assist”. Windows kuvab teie avatud akende pisipiltide loendi ja laseb teil ühel neist klõpsata. Klõpsake ühte ja see klõpsatakse ekraani vasakul või paremal küljel. See on palju kiirem, lihtsam ja intuitiivsem kui funktsioon Snap operatsioonisüsteemides Windows 7 ja 8. Kui klõpsate akna operatsioonisüsteemis Windows 7 või 8, kuvab Windows lihtsalt seal oleva tühja ruumi ja ootab, kuni klõpsate teise rakenduse.

Rakenduse ekraani vasakule või paremale poolele klõpsamiseks võite vajutada ka Windowsi klahvi + vasaknoolt või Windowsi klahvi + parempoolset noolt. Mingil põhjusel ei kuvata funktsiooni Snap Assist, kui seda teete. Selle dialoogi saamiseks peate kasutama hiirt.

Kuna neid uusi universaalrakendusi saab nüüd töölaua akendes käivitada, töötab nende haaramine nüüd samamoodi - see on muudatus Snapi toimimiseks Windows 8-s.

SEOTUD:4 varjatud akende haldamise nippi Windowsi töölaual

Vertikaalne klõps

Windows 10 lisab ka tuge vertikaalsele aknapildile. Vajutage Windows Key + Up või Windows Key + Down, et klõpsata praegune rakendus ekraani ülemisele või alumisele poolele. Teist korda klahvi Windows Key + Up vajutamine maksimeerib akna, kuid klahv Windows Key + Down teistkordne vajutamine minimeerib selle.

Pange tähele, et seda ei saa hiirega teha - peate kasutama klaviatuuri otseteid. Kui lohistate akna tiitliriba ekraani ülaossa, maksimeerite selle lihtsalt, kuid ekraani alaossa lohistamine ei tee midagi.

Mõne universaalse rakenduse suurust ei saa vertikaalselt väga kaugele muuta, mistõttu ei pruugi nad vertikaalse või 2 × 2 klõpsamise korral hästi käituda.

2 × 2 klõps

Snapi on nüüd pikendatud, et võimaldada korraga kuni neli akent 2 × 2 võrgus. Microsoft leiutab aeglaselt akende haldurite paanimist.

Akna klõpsamiseks hiirega 2 × 2 ruudustikus lohistage see selle asemel ühte ekraani neljast nurgast. Sel viisil lohistage mitu akent, et saada 2 × 2 avatud akende ruudustik.

Võite kasutada ka kiirklahve. Windowsi klahvi + vasakule / paremale / üles / alla klaviatuuri otseteid saab kombineerida akna paigutamiseks ekraani ruutu. Näiteks vajutage akna ekraani vasakule poolele klõpsamiseks klahve Windows Key + Left, seejärel vajutage Windowsi klahvi + Up, et see klõpsata vasakus ülanurgas.

Pange tähele, et te ei pea kasutama 2 × 2 klõpsamist - võite kasutada mis tahes paigutust kuni 2 × 2. Teisisõnu võiks teil olla vasakul üks kõrge aken ja paremal kaks lühikest akent. Või võib teil olla üks lai aken peal ja kaks kitsast akent all. See sõltub sinust.

Windows 10 tehniline eelvaade on keskendunud töölauale, seega on see samamoodi, nagu klõpsaksite rakendusi tahvelarvutisse või muusse puuteekraaniga seadmesse - puudutage lihtsalt pealkirjaribaga sõrmega ja lohistage see serva või nurka ekraani. Microsoft keskendub Windows 10 arendamise jätkamisel rohkem puutetundlikule liidesele, nii et eriti puutetundlik liides võib muutuda.