Kuidas teha oma Maci kõvakettalt käivitatav kloon

Välisel kettal käivitamise soovil on palju põhjuseid. Kui soovite faile sünkroonida lauaarvuti ja sülearvuti vahel, laiendada oma salvestusruumi või teil on oma süsteemi käivitatav varukoopia, on Disk Utility'is peidetud funktsioon, mis muudab selle lihtsaks.

Üldiselt on välisest draivist alglaadimine aeglasem isegi uute Thunderbolti ja USB-C draivide korral. Need on endiselt palju aeglasemad kui enamikus uutes Mac-ides leiduvad tahkekettad (SSD). Nii et kuigi seda ei soovitata kasutada igapäevaselt, on see siiski võimalik.

Otse kettadiliidist, pole vaja kolmanda osapoole rakendusi

Käivitage Disk Utility Spotlightist (Command + Space) või rakenduste kaustast Utilities. Teid tervitatakse kõigi helitugevuste loendiga, sealhulgas sisemine kõvaketas (tõenäoliselt OS X või Macintosh HD) ja väline kõvaketas.

Siit jõuame selle mainitud varjatud funktsioonini.

Disk Utility nupp “Restore” kopeerib failid varukoopiast teie põhiseadmesse. See on mõeldud kõvaketta taastamiseks pärast rikke taasterežiimist.

Kuid kui valite taastamise sihtmärgiks oma välise draivi, saate selle toimingu ümber pöörata ja failid oma põhidraivilt varukoopiasse kopeerida. Valige külgribalt oma väline draiv, klõpsake menüüs nuppu „Taasta” ja seejärel valige suvandiks „Taasta alates” oma põhidraiv. Võite valida ka ISO-pildi, kuid sellest pole siin suurt kasu.

Klõpsake nuppu „Taasta” ja Disk Utility alustab kopeerimist. See võib võtta üsna kaua, sõltuvalt välise draivi kiirusest ja ühendusest Maciga, seega on kõige parem omada kiiret kõvaketast koos Thunderbolti, USB-C või USB 3.0 ühendustega.

Ja see ongi kõik! Kui Disk Utility on valmis, saate selle varundamise ajal Maci välja lülitada ja all hoida Option-i. See avab käivituslüliti ja võimaldab käivitada väliselt kõvakettalt. Saate oma Maci kasutada tavapärasena, kuid pidage meeles, et see on eraldi teie peamise sisemise kõvaketta installist. Teie muudetud seaded ega seal salvestatud failid ei kajastu teie esmases installis.

Sama protsessi saate teha ka tagurpidi, kui peate failid uuesti üle kopeerima või varunduse taastama, kui teie arvuti otsustab puruneda.

Pildi autorid: Shutterstock