Kuidas vesimärke PowerPointis kasutada

Vesimärk on tuhmunud taustapilt, mis kuvatakse dokumendis teksti taga. Saate neid kasutada dokumendi oleku (konfidentsiaalne, mustand jne) märkimiseks, ettevõtte peene logo lisamiseks või isegi natuke kunstilise elegantsi saamiseks. PowerPointil pole sisseehitatud vesimärgi funktsiooni nagu Word, kuid saate siiski need tekstikastiga lisada.

Kuidas lisada vesimärk PowerPointi

Vesimärkide lisamine PowerPointi pole nii lihtne kui Microsoft Wordis. Funktsiooni Master Slide abil saate siiski lisada vesimärgi teksti üksikute slaidide või kõigi slaidide taustale.

Uurime, kuidas lisada vesimärgi tekst kõigile esitluse slaididele, kasutades põhislaidi funktsiooni. Kui soovite vesimärgi teksti lisada ainult üksikule slaidile, võite slaidimeistri juurde minemise sammud vahele jätta.

Kõigepealt lülitage PowerPointi lindil vahekaardile „Vaade”.

Klõpsake nuppu „Slide Master”. See toob esile kõigi teie teki slaidide põhislaidide paigutuse.

Klõpsake esimesel vanema põhislaidil.

Kui sisestate vesimärgi teksti ainult ühele slaidile, alustaksite siit; valige slaidimeistrile mineku asemel üksik slaid, millele soovite teksti lisada.

Veemärgina kasutatava teksti või pildi sisestamiseks klõpsake vahekaarti „Lisa“.

Klõpsake nuppu „Tekstikast”.

Teie slaidile ilmub tekstikast.

Sisestage sellesse tekstikasti kõik, mida soovite.

Pärast seda, kui olete sisestanud, mida soovite, saate tekstikasti vormindusega sassi minna. Võite teksti pööramiseks lohistada kumerat noolt:

Või võiksite minna peamise PowerPointi lindi vahekaardile „Vorming”, et muuta sätteid, näiteks värvi, teisendusi ja muud. See on sinu teha!

Lõpuks otsustage, kas soovite, et vesimärk ilmuks slaidil kõige muu taga. Selleks klõpsake vahekaardil „Vormindamine” nuppu „Saada tagasi” ja valige „Saada tagasi”.

Kui olete oma teksti saanud nii, nagu soovite, on aeg pea slaidivaates väljuda, kui seda kasutate. Lülitage üle vahekaardile „Vaade” ja klõpsake siis tavalisele slaidiseansi vaatele naasmiseks nuppu „Tavaline”.

Nüüd näete slaididel oma vesimärgi teksti.

Kui sisestasite teksti oma põhislaidile, on kõigil uutel sisestatud slaididel sama vesimärgitekst.

Kuidas vesimärki PowerPointist eemaldada

Kui soovite oma vesimärgi PowerPointist eemaldada, peate ainult selle tekstikasti kustutama.

Valige vesimärgiga slaid (või minge tagasi pea slaidi vaate juurde, kui sisestasite tekstikasti).

Klõpsake tekstikasti.

Ja siis vabanemiseks vajutage nuppu „Kustuta“. Teie slaidid on vesimärgivabad!