Kuidas teisendada HEIC-fotosid JPG-vormingusse iPhone'is ja iPadis

Alates iOS 11-st läks iPhone ja iPad fotode jaoks üle uuele tõhusale HEIC / HEIF-vormingule. Võib-olla olete sellest aru saanud, kui proovisite fotosid eksportida. Siin on kaks lihtsat viisi HEIC-fotode teisendamiseks JPG-ks.

Kas peate teisendama?

iOS ja iPadOS on HEIC / HEIF ja JPG / JPEG teisenduste käsitsemisel üsna nutikad. Näiteks kui lisate pildi rakendusele Mail või saadate selle rakenduse kaudu, toimub see JPG-failina. Kuid on olukordi, kus see ei toimi, näiteks kui teete oma iPhone'ist oma Maci AirDropi fotosid.

Üldiselt on HEIC-vorming parem kui JPEG-vorming. See võtab vähem ruumi ja toetab 8-bitise asemel 16-bitist värvihõivet. Kuid see töötab suurepäraselt ainult seni, kuni viibite Apple'i ökosüsteemis.

Kui kasutate ka Windowsi või Android-seadmeid või olete olukorras, kus peate olema kindel, et teie fotod on JPG-vormingus, võite kasutada järgmisi meetodeid. Kui soovite uute fotode puhul vaikimisi uuesti JPEG-vormingusse lülituda, saate kaamera jäädvustusvormingut muuta rakenduse Seaded abil.

SEOTUD:Kuidas panna oma iPhone HEIF, HEIC ja HEVC asemel JPG- ja MP4-faile kasutama

Kuidas teisendada HEIC-fotosid JPG-ks rakenduse Failid abil

Seda saate teha otse rakenduses Failid - kolmanda osapoole rakendus pole vajalik.

Fotode rakendusest Fotod kopeerimine ja rakenduse Failid kausta kleepimine muudab fotod HEIC-vormingus JPG-vormingusse.

Esmalt avage oma iPhone'is või iPadis rakendus Failid. Valige kas asukoht „Minu iPhone'is / iPadis” või pilvemälu. (Kui valite pilvesalvestuse asukoha, arvestatakse andmeid teie veebipõhise salvestusmahupaketi hulka ja fotod pole alati võrguühenduseta saadaval.)

Puudutage ja hoidke siin tühja ala ning valige hüpikaknast valik „Uus kaust”.

Pange kaustale nimi ja puudutage nuppu „Valmis“.

Nüüd avage rakendus Photos ja navigeerige albumisse, mis sisaldab HEIC-i fotosid. Puudutage siin üleval tööriistaribal nuppu „Vali”.

Nüüd valige kõik fotod, mida soovite teisendada.

Puudutage vasakus alanurgas nuppu „Jaga”.

Valige lehel Jaga valik „Kopeeri fotod”.

Fotod on nüüd teie lõikelaual. Avage rakendus Failid ja navigeerige ülaltoodud toimingutega loodud kausta.

Puudutage lihtsalt tühja ala ja hoidke seda ning valige hüpikmenüüst valik „Kleebi”.

Kohe näete, et teie HEIC-fotod kuvatakse siin JPG-vormingus.

Paljud muud rakendused saavad HEIC-pildid kiiresti App Store'is JPEG-failideks teisendada. Mõni võib sisaldada reklaami või nõuda makse. Otsige rakendusepoest ja leiate need.

Kui teie arvutisse on salvestatud palju HEIC-fotosid, saate nende kiireks JPG-vormingusse teisendamiseks kasutada Automatori skripti.

SEOTUD:Kuidas teisendada HEIC-pilte JPG-vormingus Macis hõlpsalt