Mis vahe on megabaidil ja megabaidil?

Hoolimata asjaolust, et need on sarnased lühendid, on megabitid (Mb) ja megabaidid (MB) erinevad mõõtühikud. Siin on, mida nad mõõdavad ja millal neid kasutatakse.

Bitid vs baidid

Kui olete hiljuti Interneti-teenuse pakkujalt (ISP) plaani ostnud, võite olla märganud, et ettevõte edendas oma lairibaühenduse kiirust mega- või gigabitti sekundis. Teisest küljest mõõdavad enamik andmeside ülemmääraga mobiilsidepakette või Interneti-plaane teie maksimaalset kasutust mega- või gigabaitides.

Võib arvata, et need kaks numbrit on ühesugused. Pisike ja bait on siiski erinevad mõõtühikud, mida kasutatakse erinevate asjade jaoks. Iga bait koosneb kaheksast bitist. Seetõttu võrdub üks megabait kaheksa megabaidiga, kaheksa megabaidi võrdub 64 megabaidiga jne.

Pealegi on neid lühendatud erinevalt. Pisut lühendatakse väiketähega “b” (Mb või Mbit), bait aga suurtähega “B” (MB). Kui tähistame neid kiiruse järgi, lühendatakse megabaiti sekundis kui “Mbps”, samas kui megabaiti sekundis lühendatakse “MB / s”.

SEOTUD:Miks te tõenäoliselt ei saa Interneti-kiirust, mille eest maksate (ja kuidas seda öelda)

Bittide teisendamine baitideks

Erinevuse paremaks illustreerimiseks kasutame reaalse stsenaariumi. Oletame, et olete hiljuti tellinud kiudoptilise lairibaühenduse, mis lubab Interneti maksimaalset kiirust 400 Mbps. Laadite alla videofaili, mille maht on 800 megabaiti. Kui eeldada, et teie Internet töötab ideaalselt ja selle serverid on kiired, siis kui kaua see allalaadimine lõpule viiks?

Kuna 1 megabait võrdub 8 megabaidiga, jagame 400 Mbps kaheksaga, et saada maksimaalne allalaadimiskiirus 50 MB / s. Seetõttu kuluks faili allalaadimise lõpetamiseks 16 sekundit.

Mõõtmine otsaga

Bitte kasutavad Interneti-teenuse pakkujad peamiselt ribalaiuse mõõtmiseks. Neid numbreid nimetatakse "bitikiirusteks".

Paljud inimesed mõtlevad, miks faili allalaadimise aeg nende ühenduste lubatud bitikiirusega harva kokku sobib. Selle põhjuseks on ribalaiuse ja kiiruse erinevus. Teie võrgu ribalaius viitab maksimaalsele andmemahule, mida see võib teatud ajaperioodi jooksul, näiteks 1 sekund, edastada.

Teiselt poolt on teie võrgu kiirus tegelik andmete edastamise kiirus veebiserverist seadmesse või vastupidi. Pakkujate, ühenduste tüüpide ja asukohtade lõikes võib see oluliselt erineda.

Seetõttu võivad kahel leibkonnal mõlemal olla gigabaidised ühendused, kuid kuna nad asuvad erinevates linnades, võib nende alla- ja üleslaadimiskiirus erineda. Kuigi nende "potentsiaalsed" Interneti-kiirused võivad olla ühesugused, on need tegelikkuses tõenäoliselt väga erinevad.

SEOTUD:Kas peaksite kiirema Interneti-ühenduse eest rohkem maksma?

Baidi kasutamine

Baite kasutatakse peaaegu kõigeks, mis on seotud faili suuruse ja salvestusruumiga. Kõigile salvestusvormidele - alates tahkisdraividest kuni pilveteenusteni, nagu Dropbox - viidatakse baitide mahule. Ka teie arvutis olevaid faile mõõdetakse baitides.

Põhjus, miks kasutame failide mõõtmiseks bitteid bittide asemel, ulatub arvutamise esimestesse päevadesse. Iga biti väärtus võib olla null või üks. Kombineerimisel moodustavad nad baidi, mis oli minimaalne mälumaht, mida arvuti luges ja töötles. Iga bait vastaks siis tekstimärgile.

Sellest ajast alates on failid muutunud keerukamaks ja üksikbaidist on saanud uskumatult väike mõõtühik. Enamik teie arvutis olevatest failidest on vähemalt kilobaiti ehk 1024 baiti.

SEOTUD:Tehnilise termini segadus: "Mälu" tähendab RAM-i, mitte salvestust

Mega, Giga, Tera ja palju muud

Andmete mõõtmisel bittide või baitide järgi on hädavajalik teada järgmisi sagedamini kasutatavaid ühikute eesliiteid:

  • 1024 kilobaiti = 1 megabait
  • 1024 megabaiti = 1 gigabait
  • 1024 gigabaiti = 1 terabait

(See on tegelikult traditsiooniline kahendvorm - rahvusvahelise mõõtühikute süsteemi järgi on üks megabait tegelikult 1000, gigabait 1000 megabaidi jne. Erinevad seadmed ja tarkvaraprogrammid ei jaga alati sama definitsiooni .)

Enamikku riistvarast mõõdetakse kuni terabaitideni, samas kui enamikku ühenduse kiirustest mõõdetakse kuni gigabitini.

Samuti on mugav teada mõnda Interneti-plaanide jaoks kasutatavate numbrite kiiret teisendamist. Allpool on mõned kasulikud andmed potentsiaalse maksimaalse allalaadimiskiiruse mõõtmiseks:

  • 25 megabaiti sekundis = 3,125 megabaiti sekundis
  • 100 megabaiti sekundis = 12,5 megabaiti sekundis
  • 1 gigabit sekundis = 125 megabaiti sekundis

Pidage meeles, et peate alati olema ettevaatlik Interneti-teenuse pakkujate lubatud ribalaiuse suhtes. Kui teil on kahtlusi, otsige veebis, et teada saada, milline on teie piirkonnas keskmine Interneti-kiirus.

SEOTUD:Miks te tõenäoliselt ei saa Interneti-kiirust, mille eest maksate (ja kuidas seda öelda)