Kuidas arvuti öösel välja lülitada (kuid ainult siis, kui te seda ei kasuta)

Hea on arvuti välja lülitada, kui te seda ei kasuta, kuid kas unustate selle kunagi ja jätate selle sisse? Siit saate teada, kuidas konfigureerida Windowsi öösel automaatselt välja lülituma, kuid ainult siis, kui te parajasti arvutit ei kasuta.

Soovitame tõesti oma arvuti magama panna, selle asemel et tavaline tegevus välja lülitada. Magamine ja talveunerežiim on Windowsi algusaegadest alates jõudnud kaugele ja kui te nende kasutamist vältite, kuna teil oli varem probleeme, võite olla meeldivalt üllatunud, kui hästi need praegu töötavad. Ja kui teil on endiselt probleeme oma arvuti enneaegse ärkamisega, on meil mõned nõuanded selle vältimiseks.

Muidugi, kui soovite tõesti oma arvuti automaatselt välja lülitada, mõistame seda. Ja seda pole raske teha. Peate lihtsalt seadistama ajastatud toimingu koos reeglitega, et väljalülitamine ei tekiks, kui olete arvuti kasutamisega hiljaks jäänud.

SEOTUD:PSA: ärge lülitage arvutit välja, kasutage lihtsalt unerežiimi (või talveunerežiimi)

Klõpsake nuppu Start, tippige „task planeer” ja seejärel klõpsake rakendust „Task Scheduler”.

Klõpsake aknas Task Scheduler paanil „Actions“ nuppu „Create Task“.

Pange uue ülesande aknas Loo ülesanne vahekaardil „Üldine“ soovitud nimi. Meile meeldib panna z_ täht enne kasutaja loodud ülesandeid lihtsalt selleks, et neid oleks hiljem kiire tähestikulise sorteerimise abil hõlpsam leida. Valige nii suvandid „Käivita, kas kasutaja on sisse logitud või mitte“, kui ka „Käivita suurimate õigustega“. Valige rippmenüüst „Konfigureerimine” oma Windowsi versioon.

Järgmisena minge vahekaardile „Käivitajad”. Uue päästiku loomiseks klõpsake nuppu „Uus“.

Veenduge, et aknas Uus päästik oleks rippmenüü „Alusta ülesannet” olekuks „Ajakavas”. Pange paika mis tahes ajakava, mis teile meeldib. Me läheme igal õhtul keskööl. Kui olete ajakava seadistamise lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Tagasi aknas „Loo ülesanne“ minge vahekaardile „Toimingud“ ja klõpsake uue toimingu loomiseks nuppu „Uus“.

Valige aknas „Uus toiming“ rippmenüü „Toiming“ väärtuseks „Käivita programm“. Tippige väljale „Programm / skript” „shutdown”. Tippige väljale „Lisa argumente (valikuline)” „/ S”, et ülesanne käivitaks põhilise väljalülituskäsu - sama, nagu klõpsaksite ise nuppu Lülita. Kui soovite, et käsk sunniks ka kõik töötavad rakendused sulgema kasutajaid hoiatamata, tippige selle asemel väljale „Parameetrid” „/ S / F”. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Aknas „Loo ülesanne“ naaske vahekaardile „Tingimused“. Lubage valik „Käivita ülesanne ainult siis, kui arvuti on jõude” ja määrake soovitud ajastus. Siin seame ülesande sisse lüüa ainult siis, kui arvuti on seiskamisaja saabudes 15 minutit seisnud. Samuti seame ülesandeks oodata kuni üks tund, kuni see tühikäik juhtub.

Teil on siin ka kaks muud võimalust kaaluda. Kui hakkate oma arvutit kasutama, lubage ülesande peatamiseks valik „Peata, kui arvuti ei tööta enam”. Ja lubage jaotisel „Taaskäivita, kui jõudeolek taastub”, et ülesanne hakkaks uuesti arvutama tühikäigu aega, kui arvuti kasutamise lõpetate. Soovitame jätkata ja lubada mõlemad valikud.

Järgmisena minge vahekaardile „Seaded”. Siin saate oma ülesande seadistada nii, et see töötaks uuesti nii sageli, kui see ebaõnnestub. See võimaldab ülesandel arvuti sulgeda, kui kasutate seda palju kauem kui eeldasite. Lubage valik „Kui ülesanne ebaõnnestub, taaskäivitage kõik” ja määrake seejärel oma eelistused. Siin taaskäivitatakse ülesanne iga kolmekümne minuti järel ja laseme sellel proovida taaskäivitada kuni kolm korda. Kui olete lõpetanud, klõpsake ülesande loomiseks nuppu „OK”.

Pange tähele, et tõenäoliselt palutakse teil ülesande loomise lõpuleviimiseks sisestada oma kasutajakonto parool. Ja nüüd saate ülesannete ajastajast väljuda. Sellest hetkest alates peaks teie arvuti automaatselt välja lülituma igal ajahetkel - kui te just sel ajal arvutit ei kasuta.