Mis on NUC-arvuti ja kas peaksite selle hankima?

Mõni aasta tagasi märkas Intel, et üha vähem inimesi oli laua- ja tornarvutite ostmisest sama huvitatud kui mürisevate 90ndate ajal. Kuna kaasaegse andmetöötluse dinosauruste müük langes jätkuvalt, otsustas ettevõte segada segistis mõlema maailma parimad küljed, et näha, mis teisel pool välja tuli, ja nende uus NUC-arvutite sari on selle katse tulemus.

Aga mis täpselt on “NUC”? Segased akronüümid ja reklaamisõnad kõrvale, kas need pisikesed karbikesed on piisavalt väärt, et peaksite selle endale ostma mõtlema? Selle leidmiseks lugege meie juhendist edasi.

"Mis NUC on?"

NUC, mis on lühend sõnast “Next Unit of Computing”, on väike karbikujuline arvuti, mille mõõtmed ei ületa sageli paari tolli ega sügavust ning sisaldab tervet süsteemi, mis on täis selle väikse korpusega šassii. Isetegijate unistus on see, et NUC-arvuteid müüakse barebone-komplektidena, mille kasutajatel on vaja selle tööle saamiseks ise kokku panna, umbes nagu vanaaegne lennukimudel, mis juhtumisi suudab ka Starcrafti mängida 60 kaadrit sekundis.

SEOTUD:Kuidas ehitada uus kohandatud arvuti kruvikeerajat puudutamata

Võimsus, mille saate NUC-ist saada, varieerub suuresti sõltuvalt valitud seadme tüübist, mis on varustatud kõigega alates Intel G3258 1,5 GHz kahetuumalisest ja 1 GB RAM-ist, kuni i7-5577u neljatuumalise ja 8 GB-ni RAM-i. Üldiselt on NUC-id üsna piiratud sadamate arvuga, mida neil on, või lisafunktsioonide abil, mida nad saavad toetada, kuid neid ei jäeta peaaegu nii palju kasutamata, kui näete, et NUC-idel on oma hind.

Mõne vanema põlvkonna NUC-i leiate uksest nii madalale kui 100 dollarit ja see annab teile ikkagi kogu ootamatu hinna, mida võiksite oodata kolm korda kallimast sülearvutist. Kõrgema klassi uusi mudeleid saab kohandada nii, et need maksaksid rohkem kui 500 dollarit ilma klaviatuuri, monitori või hiireta (kõik täiendused, mida NUC peab saavutama täieliku funktsionaalsuse saavutamiseks).

Suuruse tõttu pole ühelgi NUC-l optilist draivi ega ka eelinstallitud Windowsi valmisversiooni. See tähendab, et kui kavatsete selle hankida, veenduge, et oleksite enne NUC-i saatmist hankinud litsentsitud koopia operatiivsüsteemist, mis on laaditud välgutavale USB-draivile, või tellige vähemalt välise DVD-draivi, mis ühendatakse pistikupesaga plaadi käsitsemiseks USB kaudu.

Kuna igaüks, kes seal matemaatikat teeb, on ilmselt juba aru saanud, lisades kõik täiendavad osad pluss opsüsteemi kulud, võib NUC lõpuks lihtsalt maksta nii palju, kui maksaksite tavalise sülearvuti või tavalise sülearvuti eest töölaual, siis mis on tegelikult NUC-i valimine traditsioonilise lauaarvuti või sülearvuti asemel?

Võimsus kaasaskantavuses

NUC on suurepärane paljudel põhjustel, kuid see, mis neid kõiki trumbib, on asjaolu, et see on lihtsalt nii väike. Mõned NUC-id on nii õhukesed ja kerged, et mahuvad sõna otseses mõttes taskusse, kuid omavad siiski sama võimsust, mida ootate 15- või 17-tolliselt sülearvutilt.

Ka selles ei näe Intel väärtust, kuna mitmed teised ettevõtted on kompenseerimiseks hakanud välja andma oma mini-arvutite versioone. Nii Google'i Chromeboxid kui ka Apple'i Mac Mini (mis ennustas esimest NUC-i umbes kahe aasta võrra) töötavad näiteks väikestest kaasaskantavusele keskenduvatest arvutitest, mis võivad liikvel olles topeltplugidena mängida meediumivoogude või veebibrauseritena, miks peaksite siis valima üks Inteli NUC-idest odavama, konkurentsi hõlpsama loomise nimel?

SEOTUD:Miks peaksite arvuti teleriga ühendama (ärge muretsege, see on lihtne!)

Alustuseks on NUC-arvutid suurepärased, kui olete maanteesõdalane ja vajate võimsat arvutit, mida nad saaksid koos nendega vedada, kui neil on vaja näituse jaoks suurt ekraani toita või lihtsalt selleks, et tõmmata tavalise sülearvuti jaoks veidi lisaraskust. ei pruugi ise hakkama saada. Naela nael NUC-id võivad pakkuda paremaid protsessoreid kui see, mille eest võiksite maksta sülearvutis, sest NUC-ide pakutava suurenenud ruumi ja õhuvooluga on Intel suutnud varustada oma NUC-id oma Intel Iris HD graafikakiibide täieõiguslike versioonidega. mis ei koonerda toite, nagu teevad nende sülearvutipõhised kolleegid.

Vähe sellest, kuid väikesed süsteemid võivad ideaalselt sobida, kui soovite elutoas meediakeskust üles seada, kuid ei taha, et vali, ülekuumenenud tavaline töölaua torn võtaks kogu meelelahutuskeskuses ruumi selleks, et see toimiks. NUC-id sobivad mugavalt iga teleri taha, ilma et see teie kodu kujundust mõjutaks, ja enamikul neist on isegi VESA kohandatavad kinnitused, mis võimaldavad teil NUC-i ülidiskreetseks tööks otse teleri tagaküljele kinnitada, seda kõike palju vähem kui teie jaoks. " eeldan, et maksan Mac Mini eest.

Kuna 4K voogesitusrevolutsioon ootab silmapiiri taga, on NUC ideaalne investeering Xboxi või PS4 omanikele, kes hoiavad endiselt hinge kinni pidades, et näha, kas nende konsooli uuendatakse lähima paari aasta jooksul eraldusvõimega hakkama saamiseks. Enamik üle 200 dollari suuruseid NUC-sid saab Netflixi voogedastada 4K-eraldusvõimega ilma kogelemiseta ja isegi kõige madalamates mudelites on pordid, et ühendada võrguseadmed, mis on vajalikud selleks, et käivitada spetsiaalne meediumiserver, millele on kohe juurdepääs mis tahes mobiilseadmest või eraldi töölaualt .

Lõpuks saavad NUC-id teie koju pürgivale arvutiteadlasele teha ka vingeid hobikomplekte koos tonnide moodulosadega, mida saab peenraha abil süsteemi sisse või välja vahetada. Kõiki kaste müüakse barebones komplektides, mida saab seejärel täiendada erinevate osadega, mille ise või koos lastega kokku panete. NUC-id on kiire ja lihtne sissejuhatus arvutite töö õppimise alustalasse, mis võib julgustada kõiki teie leibkondi tundma rohkem huvi selle vastu, millised osad kuhu lähevad ja mis paneb kogu asja seestpoolt tiksuma.

Kuna tarbijaturul jätkub mobiilsete ja kaasaskantavate seadmete maailmas üha edasi liikumist, on tore tõdeda, et Intel-sugune ettevõte ei karda kohaneda ega rullidega kaasa tulla, kui need tulevad. NUC-d on kahtlemata väga spetsiifiline toode väga spetsiifilisele tarbijale, kuid sellegipoolest on need turule lõbusaks täienduseks, mis annab kasutajatele võimaluse oma arvutikogemust nullist kohandada.

Kui soovite ehitada 4K voogedastuskarbi või midagi, mis suudaks käivitada algelisi mänge (mõelge enamasti 2D ja mõned vanemad 3D pealkirjad, näiteks Diablo III kõige madalamate seadete korral), on NUC odav ja lihtne viis oma arvuti koosseisu täita ilma rahakoti tühjendamiseks kassas. Vastasel juhul, kui soovite lihtsalt projektarvutit, mida teie ja teie lapsed saaksite meeskonnana ehitada, on baasväärtuslik NUC suurepärane nädalavahetuse hobi, mis laseb nende fantaasial ja huvil arvutite vastu vallata.

NUC-id ei pruugi kõigile sobida, kuid mõne jaoks on nad siiski lõbusad ja see on piisav põhjus, et anda neile võimalus.

Pildi autorid: Intel 1, 2, 3