Kuidas konfigureerida režiimi Mitte segada Windows 10-s

Kui rakendus 10 üritab teie tähelepanu äratada, libiseb ekraani paremas alanurgas ristkülikukujuline teade. Mõnikord nimetatakse neid röstsai teatisteks ja need kaovad tavaliselt mõne sekundi pärast automaatselt. Kui peate oma arvutis tööd tegema, võib see häirida, kui kuvatakse hüpikaken, mis teavitab teid värskelt saabunud meilidest, Facebooki sõnumitest, eelseisvatest kohtumistest ja sünnipäevadest ning muust.

Vaikne tööaeg on Windows 10 funktsioon, mis keelab kõigi rakenduse märguannete kuvamise. Kõik märguanded, mille saate vaikse tööaja sisselülitamisel, kuvatakse endiselt tegevuskeskuses, et need hiljem üle vaadata. Selles artiklis me näitame teile, kuidas konfigureerida režiimi Mitte segada Windows 10-s.

Oluline märkus Windows 10 jaoks

SEOTUD:Vaikse vaiketundi muutmine Windows 10-s

Kui vaiksete tundide funktsioon esmakordselt Windows 8-s debüteeris, saate selle konfigureerida nii, et see lülituks kindlatel kellaaegadel automaatselt sisse ja välja. Näiteks - võite oma vaikse tööaja seada kella 22-ks. kella 6-ni, nii et teid ei häiriks töö või une ajal teated. Selle kirjutamise ajal on vaikse tunni valikud vähendatud väärtusele Sees ja Välja. Loodame, et selle funktsiooni ajastamise aspekt taastatakse hilisemates Windows 10 väljaannetes. Vahepeal on meil mõned juhised vaikse tööaja määramiseks Windowsi registri või kohaliku grupipoliitika redaktori redigeerimise kaudu.

Vaikse tööaja sisse- või väljalülitamine tegevuskeskusest

Paremklõpsake või hoidke tegumiriba teavitusalal ikooni „Action Center” ja hoidke seda all. Ilmub suvandimenüü koos vaikse tööaja sisse- ja väljalülitamise juhtimisega.

Teise võimalusena klõpsake „Action Center“ ja lülitage pealkiri „Quiet Hours“ sisse / välja. (Kui te seda ei näe, klõpsake paremas servas nupul „Laienda”.) Kui see funktsioon on sisse lülitatud, ei näita arvuti hoiatusmulle, äratab kõne saabumisel ekraani ega tee hääli, mis võib-olla häirib sind.

Vaigistage teavitusteated

Vahel võib juhtuda, et eelistate, et teid ei häiriks ega häiriks ilmuvate märguandemullide välimus (bännerid) ja heli. Võib juhtuda, et teete esitlust ja soovite, et hüpikaknaid ei kuvataks. Lukustuskuval kuvatavate märguandemullide keelamiseks toimige järgmiselt.

Avage jaotis „Seaded> Süsteem> Märguanded ja toimingud“ ning lülitage välja valik „Kuva märguanded lukustuskuval“. Samuti võite välja lülitada valiku „Kuva alarme, meeldetuletusi ja sissetulevaid VOIP-kõnesid lukustusekraanil”. Nende seadete väljalülitamisel ei kuvata neid teateid enam, kui lukustuskuva on üleval.

Windows 10 sisaldab võimalust esitluste ajal märguanded välja lülitada. Kui ta tunneb, et kasutate Microsofti PowerPointi või olete ühendatud projektoriga, siis see tõmbab kõik hoiatusmullid ja -helid. Avage jaotis „Seaded> Süsteem> Märguanded ja toimingud“, kerige alla ja lülitage sisse valik „Peida esitamise ajal märguanded“.

Vaigistage märguandehoiatused rakenduse kaupa

Samuti saate oma märguanded rakenduse kaupa välja lülitada. Avage jaotis „Seaded> Süsteem> Märguanded ja toimingud“ ning jaotises „Näita nende rakenduste märguandeid“ lülitage rakendused individuaalselt välja, et teatud rakenduste märguanded takistada. See on hea viis liigsete märguandeid näitavate rakenduste taltsutamiseks. Siit leiate kõigi teile kuuluvate rakenduste kerimisloendi, mis on võimeline teile märguandeid näitama, ja igal neist on lüliti Sees / väljas.

Klõpsake rakenduse nimel, et kuvada teatavat tüüpi märguandeid, mida saab vastavalt teie eelistustele sisse või välja lülitada. Need rakendused võivad teile kas reaalajas märguandemulli näidata, nagu varem räägitud, või esitada märguannete ilmumisel teie tähelepanu saamiseks heli. Niputage neid vabalt vastavalt oma vajadustele.

Selle artikli kokkuvõtteks võimaldab Windows 10 nüüd konfigureerida vaikseid tunde globaalselt või rakenduse kaupa. Kuigi vaikseid tunde on üsna lihtne määrata, ei ole need automaatsed, peate need käsitsi sisse / välja lülitama.